(Видео) Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Разделбата на Шакира и Пике им го уништи љубовниот живот, но затоа кариерата на пејачката е во подем.

Песната „Te Felicito“, која Шакира неодамна ја објави во дует со пејач од Порторико, со над 100 милиони прегледи на YouTube моментално е третата најпопуларна песна во светот.

Сепак, тоа не ги задоволи апетитите на пејачката, па во етер е уште една соработка, првата официјална песна што ја објави по раскинувањето со Жерар Пике.

„Don’t you Worry“ е резултат од соработката меѓу Шакира, Давид Гета и Блек Ајд Пис. И како и во претходниот музички хит, „детективите“ на социјалните мрежи во текстот пронашле одредени делови во нумерата кои се како создадени за случајот со Пике и наводното неверство.

„Го правам тоа што го сакам, бев падната но сега станав. Станувам сè помудра, сето тоа ќе биде во ред“, гласат дел од стиховите на новата песна.

Слушнете како звучи новиот хит:

(Фото) Шакира не ја тргнува насмевката од лице, фатена на плажа со непознат маж

Пејачката Шакира е фатена со непознат маж на плажа, а сите забележале дека не ја тргнува насмевката од лицето.

По разделувањето со фудбалерот Пике, пејачката била често нерасположена, но изгледа дека сега нашла причина за насмевка.

На плажа во Шпанија таа го покажала своето згодно тело, затегната во костим за сурфање, во друштво со непознат маж.

Македонскиот јутјубер Стефан Лазаров ја пoкажа неверојатната трансформација

Познатиот македонски јутјубер, Стефан Лазаров, на својот Инстаграм профил објави фотографии од трансформацијата на своето тело, по што доби многу позитивни коментари од своите следбеници.

Инаку, Лазаров речиси секојдневно ги информираше, а воедно и ги мотивираше своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм за својата напорна работа на промената на неговиот физички изглед, но тој за тоа вели дека физичката промена за него не е најголемиот успех.

Лазаров на Инстаграм сподели две фотографии со своите следбеници, од кои едната е направена пред неколку месеци и другата е онаа на која трансформацијата на неговото тело е и повеќе од очигледна.

Лазаров под објавените фотографии напиша:

„Седам...размислувам што да пишам... а што би пишале вие на слика на која се гледа цела мака, убавина, промена и задоволство.. Лево го гледате дечкото кој постојано наоѓаше изговори.

Многу работа, јутуб, немам време, ај да пивнеме, ај од утре...а десно? Десно ја гледате најдобрата верзија од мене..

И не се радувам само за изгледот. Тоа е најнебитно во овој случај. На секое поле се подобрив. Продуктивноста, среќата, борбеноста, одговорноста, тие се сега моите најдобри пријатели. Сакам јавно да му кажам фала на мојот брат @pakigram кој ми го промени животот. Направи да се запознаам со шампионот во мене. И покрај сите приоритети и обврски , 135 дена бев како војник. Не промашив ниту еден ден, ниту еден саат, минута, секунда...

А сега е време за нови цели, нови визии, нови предизвици. Фала на сите што верувавте во мене и ме поддржувавте. Јас си го сменив животот, сега на ред е некој од вас“.

Агнеса Органџиева ужива на плажа

Деновиве Агнеса Органџиева ужива на летен одмор, а плажата дефинитивно е место каде што не е потребно посебно дотерување.

Така Агнеса ги изненади следбениците на социјалните мрежи каде што е доста активна во последно време, споделувајќи фотографии без грам шминка на себе.

Иако не повеќето фотографии секогаш е стокмена од глава до пети, овој пат Агнеса испозира во костим за капење на зајдисонце и без шминка.

Под фотографиите се редеа пофални коментари за нејзиниот изглед.

Популарно