Kристијан Голубовиќ летува во Охрид

Еден од оние кои летово одморот реши да го помине во Охрид е и добро познатиот српски криминалец, ѕвезда на реалните шоуа во соседството и поранешен член на Земунскиот клан Kристијан Голубовиќ.

Голубовиќ летувал во Охрид со својата девојка Кристина Спалевиќ.

Кристијан и Кристина на своите профил на Инстаграм споделуваат фотографии и видеа од тоа како си поминуваат во Охрид.

Пред некој ден особено внимание со фотографија привлече Кристијан, кој на бензинска пумпа позира покрај автомобил кој изгледа доста ретко и притоа напиша: Со овој мој кpш доаѓам во Македонија.

На еден од многуте официјални и неофицијални профили на Голубовиќ на Инстаграм, објавена е и фотографија на која положува свежо цвеќе на гробот на командантот на расфромираната единица за брза интервенција „Лавови“ Горан Георгиевски Мујо.

За Кристина вели дека неговата сродна душа.

Кристина и јас на сите им покажавме колку е голема нашата љубов. Кога излеговме од реалното шоу сите зборуваа дека ни три дена нема да сме заедно, а еве сега речиси една година. Кристина е мојата сродна душа. Ние во се согласуваме и затоа верувам дека бракот ќе ни преубав. Свршувачката е само формалност бидејќи ние се однесуваме како да сме во брак. Живееме заедно, интимните односи ни се супер, верувајте ми ништо не би менувал, изјави во една пригода Кристијан.

Кристина, пак, тврди дека не ни сонувала дека ќе влезе во врска со некој како Голубовиќ.

Kристијан и ја сме спој на неспоивото, а повторно во се согласуваме. Се случуваат такви работи. Одамна зборувавме дека може да се замислиме во брак и со деца, а сега верувам дека таа ситуација полека се исполнува. Ретко јавно зборуваме за плановите, но ова се убави случувања, па зошто да не ги споделиме за празниците, вели Кристина.

Џоел Рич со британски шарм го освои срцето на Џони Деп

Светските медиуми пишуваат дека Џони Деп е во врска со негова поранешна адвокатка, но тоа не е Камил Васкез, како што се шпекулираше.

Британката Џоел Рич, која го застапуваше Деп во Британија пред две години во судскиот процес за клевета против весникот „Сан“, го освои срцето на холивудскиот актер. Тимот на Деп ја загуби судската битка, но, очигледно, поразот не влијалел на неговите чувства кон адвокатката, пишува „ТМЗ“.

Рич е омажена, но моментално е во процес на развод. Таа и нејзиниот отуѓен сопруг имаат 2 деца.

Рич не беше дел од тимот на судењето во Вирџинија што извојува победа над поранешната сопруга на Деп, Амбер Херд, но таа беше присутна во судницата за поддршка, според „Ју-ес викли“ кој прв ја објави сторијата.

(Фото) Алек Болдвин и сопругата станаа родители по седми пат

Хилари Болдвин и нејизниот сопруг, актерот Алек Болдвин повторно станаа родители.

Јога инструкторката (38) објави дека со актерот (64) станале родители на нивното седмо дете, ќерката Илариа Каталина Ирена.

-Таа е тука. Ние сме возбудени да ве запознаеме со нашиот сон кој се оствари, Илариа Каталина Ирена, објави парот. Хилари додаде и дека бебето е родено на 9 септември, а двете се среќни и здрави. Во однос на останатите шест деца, Алек напиша дека тие денот го поминуваат заедно со новиот член.

(Видео) Новата колекција на „Гучи“ ја презентираа 68 пара идентични близнаци

На модната ревија за колекцијата пролет/лето 2023 наречена „Твинсбург“, модниот бренд Гучи ангажирале 68 пара идентични близнаци.

Пред почетокот на ревијата, директорот на „Гучи“ Алесандро Микеле истакнал дека ја посветува на неговата мајка Ералда и нејзината сестра, близначката Џулијана.

-Две извонредни жени кое своето сестринство го одбележаа со конечен печат. Живееја во исто тело. Исто се облекуваа и чешлаа, вели тој.

Секој пар близнаци на сцена се појавил независно, одвоени во ѕид од огледала во средина и оделе по пистата во исти модели.

Оваа ревија била подготвувана со месеци и биле вложени големи напори за да се пронајдат толкав број идентични близнаци кои ќе ги носат моделите.

Необичната модна ревија на „Гучи“ предизвика големо внимание во Милано.

Популарно