Позната глумица Тони Колет во весник видела како сопругот ја изневерува

Австралиската глумица Тони Колет објави дека се разделува од својот сопруг музичар со кого е речиси 20 години, откако тој бил снимен како страсно се бакнува со друга жена на плажа во Сиднеј.

Дејв Галафаси, кој бил тапанар во инди рок бенд кога ја запознал ѕвездата на Хередитари, бил снимен вчера како се бања рано наутро со киропрактичарката Шенон Иган, пишува Дејли Меил.

Австралиски Дејли Мејл го контактирал менаџментот на Колет за спорните фотографии вчера попладне, а неколку часа подоцна таа објавила дека тие двајца се разделуваат. Тие ја споделиле веста во заедничко соопштение кое е објавено на нејзиниот реактивиран профил на Инстаграм.

„Со милост и благодарност објавуваме дека се разведуваме. Обединети сме во нашата одлука и се разделуваме со почит и грижа еден за друг“, се вели во соопштението. Тие истакнаа дека нивните деца им се од најголема важност и дека ќе продолжат да напредуваат како семејство, иако во поинаква форма.

Инаку, на фотографиите се гледа како 44-годишниот Галафаси ја гушка и бакнува 41-годишната Еган во морето и на песокот пред другите капачи. Парот пристигнал на плажата околу 7:30 часот, поминал 15 минути во морето, а потоа купиле кафе. Еден сведок изјавил дека парот бил „постојано еден врз друг“.

Неколку часа пред објавувањето на разводот, Колет објави криптична порака на Инстаграм во која пишуваше: „Без оглед на вашите моментални околности, ако можете да замислите нешто подобро за себе, можете да го создадете“.

Колет и Галафаси имаат две деца, на возраст од 14 и 11 години, а во последните години често поминуваат време меѓу Австралија и САД. Двојката се запознала во 2002 година на промоцијата на деби албумот на групата Галафаси Гелбисон во Сиднеј, а нивната втора средба се случила само неколку дена подоцна на домашна забава.

(Фото) Погледнете како ќе изгледа сцената на Евровизија за 2023 година

Би-Би-Си кој е домаќин на 67. Избор за песна на Евровизија, ја откри импресивната сцена на која 37 уметници ќе настапат во Ливерпул овој мај.

Сценографот за ова музичко натпреварување, Хулио Химеде, го засновал својот сценски дизајн на принципите за „заедништво, славење и заедница“.

-Архитектурата е инспирација од широката прегратка, отворајќи ги рацете кон Украина, изведувачите на шоуто и гостите од целиот свет. Се фокусирав на културните аспекти и сличностите меѓу Украина, Обединетото Кралство и конкретно Ливерпул. Од музика, танц и уметност до архитектура и поезија, вели Химеде.

Хулио додава дека имаат должност како дизајнери да ги подобрат изведбите преку привлечен визуелен пејзаж, притоа доловувајќи ги срцето и душата на натпреварот за песна на Евровизија.

На повеќе од 450 квадратни метри, овој неверојатен сет обединува уште 220 квадратни метри видео екрани кои независно се движат и се вртат, како и преку 700 видео плочки интегрирани во подот и повеќе од 1500 метри LED светилки.

-Сакавме сценографија што луѓето ќе ја паметат со години, рече Ендрју Картмел, извршен продуцент на натпреварувањето.

„Толку ни е важно делегациите да имаат најголем можен простор за работа. Сакавме да им дадеме сет што има многу опции за поставување.

Џенифер Анистон и Џулија Робертс во нова комедија

Џенифер Анистон и Џулија Робертс наскоро ќе се појават заедно во нова комедија. Филмот е сè уште ненасловен, а режисер е Макс Барбаков.

По успехот на последниот филм со Џулија и Џорџ Клуни, романтичната комедија „Билет за рајот“ (Ticket to Paradise), не е чудо што бројни студија се борат за претстојната комедија.

Инаку, Џулија и Џенифер, и двете среде шестото десетлетие од својот живот, првпат соработуваа во епизода од втората сезона на комичната серија „Пријатели“, а во 2016 година глумеа во филмот „Денот на мајката“.

Во меѓувреме, Џенифер неодамна го заврши снимањето на акционата комедија „Мистериозно убиство 2″ (Murder Mystery 2) – продолжение на Нетфликс-хитот од 2019 година со Адам Сендлер во главната улога. Филмов излегува на стрим-сервисот на 31 март.

(Фото) Внукот ќе го игра Мајкл Џексон во биографскиот филм за кралот на поп музиката

Џафар Џексон доби улога на неговиот покоен чичко, Мајкл Џексон, во претстојниот биографски филм кој ќе го документира животот на поп пејачот.

Џафар, кој е син на Џермејн, братот на Мајкл Џексон е најавен како дел од актерската екипа на филмот.

Антоан Фукуа, кој го режира биографскиот филм „Мајкл“, рече дека е „горд што го најавува Џафар како Мајкл и дека тоа е кинематографски настан што го истражува патувањето на човекот кој стана крал на попот“.

Датумот на премиера на „Мајкл“ сè уште не е објавен, но Фукуа напиша дека „доаѓа наскоро“.

Џафар на социјалните мрежи напиша:

„Чест ми е што можам да ја оживеам приказната на мојот чичко Мајкл. До сите фанови ширум светот, се гледаме наскоро“.

Популарно