Отворени нови работни позиции во ФИБЕРНЕТ, ГЕММА ИНЖЕНЕРИНГ, ВАН ХООЛ и многу други!

Денес ви ги издвојуваме најпосетуваните работни позиции од реномирани компании на KARIERA.mk, се надеваме дека ќе го најдете вашето идеално работно место меѓу нив.

Компанијата ФИБЕРНЕТ М-К Скопје е македонска компанија основана во 2005 година. Во периодот од 15 години, па до денес, компанијата прерасна и постана препознатлив бренд во ИТ секторот.

Моментално вработува:

МОНТАЖЕР НА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКА ОПРЕМА
СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ПРОДАЖБА

BEELIVIO е француско-македонска софтверска компанија која во Македонија постои од 2018 година, веќе докажана во областа развој на корпоративни софтверски решенија со голем број клиенти распространети во повеќе од 15 земји ширум светот.

Моментално вработува:

TECHNICAL SUPPORT SPECIALIST
DEVOPS/SYSTEM ADMINISTRATOR

ГАЛЕНИУМ ФАРМ АПТЕКА како општествено одговорна, модерна и растечка компанија повеќе од 14 години обезбедуваме високо квалитетна и професионална здравствена услуга за сите граѓани на Република Северна Македонија. Стручниот и професионален тим од дипломирани фармацевти и фармацевтски техничари постојано се стреми за квалитетна и долготрајна промоција на здрави животни навики, совети за здрав и квалитетен живот на сите наши пациенти.

Моментално сме во потрага по:

ФАРМАЦЕВТ - ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР

Гемма Инженеринг компанија која се бави со градешништво, проектирање, инженеринг, ентериер - уредување и реновирање го проширува својот тим.

Моментално вработува:

АРХИТЕКТ ПРОЕКТАНТ
АРХИТЕКТ/ПРОЕКТАНТ НА МЕБЕЛ ЗА ВО ПРОДАЖБА

BtoBet е пионер во технолошките решенија за спортско обложување и онлајн казино, обезбедувајќи наградувани решенија за спортско обложување и онлајн казино и целосен опсег на услуги за управување на нашите партнери. Технолошката интелигенција во сржта на нашите производи и длабокото знаење на локално ниво, заедно со нашата желба да најдеме иновативни решенија ни овозможуваат да ги предвидиме идните потреби на индустријата, што резултира со конкурентна предност за нашите партнери. BtoBet и сите негови производи и услуги се целосно усогласени на регулираните пазари ширум светот.

Моментално вработува:

TECHNICAL SUPPORT SPECIALIST
SENIOR .NET DEVELOPER
HEAD OF DEVELOPMENT

The body shop е козметички бренд кој верува дека бизнисот може да биде сила за добро и ги става луѓето и планетата на прво место, влегува на македонскиот пазар. Изработува производи кои содржат состојки од етички извори и природно потекло кои помагаат телата да се чувствуваат прекрасно и негувано.

Моментално вработува:

ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ/КА
МЕНАЏЕР НА ПРОДАВНИЦА

ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Илинден, белгиски реномиран производител на автобуси, лоциран во Технолошко Индустриската Развојна Зона го прошируваа својот тим.

Сите активни работни позиции за ВАН ХООЛ можете да ги најдете ТУКА.

БАПАЛ со претприемничка идеа за тоа време, основа компанија која го означи почетокот на една нова епоха во чистењето и одржувањето на различни типови на објекти. Идеја која им овозможува на стопанствениците на различни типови на објекти да добијат соодветна, професионална и достапна услуга за целовкупно одржување на објектите.

Моментално вработува:

ДАКТИЛОГРАФКА

Аспектус Фарма е иновативна и кооперативна компанија со висок интегритет, што и овозвожува високо квалитетно производство на лекови и воспоставување партнерства со глобалните фармацевтски компании за да обезбеди широк асортиман на производи на пазарите во Русија, Балканот и земјите на Европската Унија. Компанијата е целосно посветена на развојот на нови лекови, обука за креирање на високо квалитетен стручен кадар и посветеност за задоволување на рафинираните потреби на навните клиенти.

Моментално вработува:

ИТ АДМИНИСТРАТОР

Доклолку сеуште го немате пронајдено вашето идеално работно место, сите останати активни работни позиции можете да ги најдете ТУКА.

Млад велешанец пронајден мртов под Железен мост

Човечкиот труп на млад велешанец утрово  е најден под  Железен Мост, во населбата Дворови во Велес.На лице место била повикана екипа на Итна медицинска помош, а увид на местото на настанот направила екипа на СВР Велес, информира за МИА, Билјана Ѓаковска портпарол на СВР Велес.

Јавниот обвинител Анастасија Миланова беше на местото на настанот и според првичните информации, како што од ОЈО Велес за медиумите соопшти Цветанка Богоевска, Основен јавен обвинител за подрачјето на Велес, таа констатирала дека на телото на пронајдениот мртов 34 годишниот маж немало  траги на насилство.

- Станува збор за велешанец роден 1990 година, а неговото тело лежело на земјена површина под мостот на скоро средина од должината на железната конструкција. Во првичните информации можам само да соопштам дека на телото на 34 годишниот маж нема траги на насилство, ниту убодни рани. Земени се примероци од дополнителни траги на лице место, како и друг вид на материјал што ќе биде испратен во Одделот за форензички испитувања на Министерството за внатрешни работи во Скопје. Обвинителката Миланова веќе побара телото на починатиот маж да биде испратено на обдукција во Институт за судска медицина во Скопје, информира  Цветанка Богоевска Основен јавен обвинител за подрачјето на Велес.

Инаку, на Обвинителството во Велес познат му е идентитетот на мртвиот велешанец. 

Приведен криминалец баран со потерница

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 19 часот и 40 минути на улицата „Љуботенска“ во Тетово го привеле 31-годишниот тетовец С.Џ., соопштија денеска од МВР.

Како што стои во соопштението, тој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување на двегодишна затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во затворот Идризово во Скопје за издржување на казната. 

Со украдено возило барано од Интерпол се обидел да помине на ГП Блаце - Приведен 33 годишник

На 19.02.2024 во 21.35 часот на Граничниот премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода Д.Ч.(33) од Република Албанија затоа што при извршена гранична проверка било констатирано дека патничкото возило „цитроен ц5“ со белгиски национални ознаки, кое го управувал, евидирало по барање на Секторот за меѓународна полициска соработка Интерпол.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициското одделение Мирковци за понатамошна постапка.

Популарно