Од денес сите огласи од ШПАРКАСЕ БАНКА ексклузивно на KARIERA.mk

Шпаркасе Банка е членка на австриската групација "Steiermaerkische Bank und Sparkassen" Graz, која претставува една од водечките групации во областа на финансиски услуги во Средна и Источна Европа. Групацијата опслужува повеќе од 2 милиона клиенти и околу 500 експозитури. Во Македонија групацијата е застапена со Шпаркасе Банка и Шпаркасе лизинг. Овие компании овозможуваат избор на широка палета на банкарски, лизинг и брокерски услуги.

Успехот на своите клиенти, вработени и придонес во општествената заедница е наша одговорност!

Со посветен и експертски тим, градиме доверба и долгорочно партнерство препознавајќи ги потребите на секој клиент – банка која ги исполнува очекувањата, ги почитува различностите и има еднаков третман за сите. Одговорното банкарско работење и стабилноста се наш приоритет. Иновативноста и агилноста се наша движечка сила. Бидејќи клиентите ни се на прво место, за подобра и навремена услуга на истите константно го прошируваме својот тим.

Моментално го прошируваме својот тим и како активно е следното работно место:

СОРАБОТНИК ЗА ОДНОСИ ЗА НАСЕЛЕНИЕ - СТРУМИЦА

Исцртај го твојот пат до успехот и придружи ни се на првите Денови на кариера powered by KARIERA.mk од 7 до 9 јуни во East Gate Mall

Не си вработен и незнаеш како да го започнеш почетокот на твојата кариера?

Тогаш дојдe на вистинското место!

Career Days  со заеднички напори на KARIERA.mk и East Gate Mall од петок, 7 јуни до недела, 9 јуни 2024 година. Овој настан служи како витална платформа за неодамно дипломираните студенти и професионалци кои бараат нови можности за кариера. Денови на Кариера е нов проект и настан чија цел сигурно ќе ја повториме во текот на годината. Целта на настанот е сите оние кои имаат потреба од работа да ја пронајдат помеѓу учесниците, додека компаниите ќе имаат можност да се презентираат пред посетителите.

За сите компании кои сакаат да се придружат на настанот и да ги прикажат своите можности, овој настан нуди шанса за активно вклучување и истражување на нови групи на кандидати, проширување на вашата мрежа и истакнување на вашиот бренд. Со нетрпение го очекуваме вашето учество во обликувањето на иднината на работната сила и негувањето значајни врски.

Главните причини зошто треба да бидете дел од настанот:

  • 1 јуни го означува крајот на летниот семестар за сите студенти, поттикнувајќи лов на работа
  • Голем број на професионалци кои бараат нови можности за кариера и кои ќе бидат дел од викенд настанот во East Gate Mall

Времетраење на настанот:

Денови: 07-09 јуни

Време:

  • Петок 17:00-20:00
  • Сабота 12:00-20:00
  • Недела 12:00- 18:00

Следи нѐ на социјалните медиуми за да дознаеш повеќе информации. Твојата иднина почнува тука!

Employer Branding работилница на 17.4.2024, Skopje Marriott Hotel

KARIERA.mk со радост ви ја најавува соработката со kariera.gr преку организација на Employer Branding работилница на 17.04.2024 во Skopje Marriott Hotel. Предавач на работилницата ќе биде Nikos Foros, Head of Employer Branding Soultions, Kariera.gr од Атина!

КУПИ КАРТИ ТУКА

Оваа работилница е наменета за сите HR и маркетинг професионалци и ентузијасти! Научете стратегии за зајакнување на репутацијата на вашата компанија и станете работодавач бр.1 во очите на вашите потенцијални апликанти. На настанот ќе бидат вклучени методи за привлекување, ангажирање и задржување на врвни таленти преку градење на бренд кој ги одразува вредностите и културата на една компанија.

Оваа интерактивна работилница ќе ве научи на практични техники за издигнување на вашиот бренд и привлекување на најдобрите кандидати!

Повеќе информации на 077 888 722. За влезници на фактура пишете на [email protected].

EARLY BIRD картите се пуштени во продажба до 5.04.2024 со цена од 3.000 ден+ ддв и истите можете да ги купите ТУКА!

Вработување во РАГУЗА ГРУП, DAILY FOOD & WINE, ФЕЈДОМ!

Денес ви ги издвојуваме најпосетуваните работни позиции од реномирани компании на KARIERA.mk, се надеваме дека ќе го најдете вашето идеално работно место меѓу нив.

РАГУЗА ГРУП традиција на доверба, 30 години визионери во угостителскиот бизнис во Македонија.

Моментално вработува:

ПРОДАВАЧ/КА - ТЕХНИЧКО ЛИЦЕ

Daily е урбано место во градот каде ќе можете да го доживеете вистинскиот вкус на вашите омилени јадења и пијалаци.

Моментално вработува:

ПОМОШНИК ГОТВАЧ/КА
ГОТВАЧ/КА
КЕЛНЕР/КА
САДОМИЈАЧ/КА

LEAR CORPORATION MACEDONIA компанија која се бави со производство на автомобилски навлаки и седишта во ТИРЗ - Тетово.

Моментално вработува:

PRODUCTION PLANNER
OPERATORË NË PRODHIM
ОПЕРАТОРИ ВО ПРОИЗВОДСТВО

TRANSCOM MACEDONIA е специјализирана компанија за искуство со клиенти, продажба и маркетинг преку гласовни и дигитални канали.

Моментално вработува:

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ИЗЛЕЗНИ ПОВИЦИ НА ИТАЛИЈАНСКИ ЈАЗИК - РАБОТА ОД КАНЦЕЛАРИЈА ИЛИ ОД ДОМА
СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ТЕХНИЧКА ПОДДРШКА НА ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК

Кромберг и Шуберт се фокусира на развој и производство на комплексни системи за ожичување за автомобилската индустрија.

Сите активни работни позиции во Кромберг и Шуберт можете да ги најдете ТУКА.

ФАБРИКАТА ФЕЈДОМ во Скопје е се уште организирана како експериментална производствена лента, со 100 вработени и простор од 4,000 квадратни метри, а која произведува околу 6,000 софи годишно.

Моментално вработува:

ТАПЕТАР

EРИ Корпорација ДООЕЛ Битола е компанија со странски капитал и еден од најголемите светски производители и извозници на топлински разменувачи и вентилациски компоненти.

Моментално вработува:

АДМИНИСТРАТОР ВО НАБАВКИ
АДМИНИСТРАТОР ВО ПЛАНИРАЊЕ И ПРОЦЕСИРАЊЕ НА ПОРАЧКИ

B-Watch е најценет и добро познат бренд за продажба и дистрибуција на часовници во Македонија.

Моментално вработува:

АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА СКОПЈЕ
АСИСТЕНТ ЗА ЧОВЕЧКИ РЕСУРСИ

Цементарница УСЈЕ АД Скопје претставува извонреден пример на компанија со одржлив развој. Нашите постојани вложувања во производната технологија, започнување и спроведување на разновидни проекти во сферата на заштитата на животната средина, развој на заедницата и останати проекти во областа на Корпоративната Општествена Одговорност се главните придобивки од нашата филозофија на одржлив развој.

Моментално вработува:

ТЕРЕНСКИ ПОМОШНИК ОПЕРАТОРИ ВО ПОГОН ЗА ПРОИЗВОДСТВО
МАШИНСКИ ТЕХНИЧАРИ ВО ОДДЕЛЕНИЕ ЗА МАШИНСКО ОДРЖУВАЊЕ

Се уште невработени?! Сите останати активни работни позиции можете да ги најдете ТУКА.

Популарно