Тејлор Свифт триумфираше на „Ем-ти-ви наградите“ за 2023 година

Тејлор Свифт е големата победничка на „Ем-ти-ви видеомузичките награди“ (MTV Video Music Awards) за оваа 2023 година, бидејќи нејзината песна „Anti-Hero“ доминираше вечерта. Свифт освои 9 одличја од 11 номинации, вклучувајќи ја и главната награда за видеоспот на годината, за најдобра песна, визуелни ефекти и најдобра поп-песна на годината.

-Ова е неверојатно. Фактот дека за оваа награда гласаат гледачите значи многу за мене, изјави таа.

Свифт ја доби и наградата за албум на годината („Midnights“), како и за најдобар уметник, на доделувањето во „Пруденшл центарот“ во Њуарк, Њу Џерси, САД.

Водителка на емисијата беше Ники Минаж, која исто така настапи и победи во категоријата најдобра хип-хоп изведба, за хитот „Super Freaky Girl“. Лил Вејн го отвори шоуто, додека други изведувачи беа Оливија Родриго, Карди Би и Меган Ти Сталион. Се прославија и 50 години хип-хоп со крајната изведба во којашто беа вклучени Ники Минаж, Ел-ел Кул Џеј, „Ран-Д.М.Ц.“ и „Грендмастер Флеш енд д Фјуриус фајв“ коишто ја израпуваа „The Message“.

Раперот Диди ја подигна наградата за „светска икона“ којашто му ја врачи неговата ќерка Ченс Комбс и Мери Џеј Блајџ и изведе избор од неговите најголеми хитови.

– Ова се тие 30 години. Му се молам на Бога да го работите она што го сакате цели 30 години!, изјави познатиот рапер.

Шакира, исто така, изведе cпој од неколку свои хитови земајќи ја наградата „Видеоавангард“.

– Сакам да ја споделам оваа награда со моите обожаватели кои секогаш ме поддржуваат „низ сито и решето“. Ви благодарам многу што сте мојата „војска“ во сите мои битки, изјави таа, меѓу другото, говорејќи англиски и шпански.

Ајс Спајс беше прогласена за најдобар нов уметник, додека Рема и Селена Гомез победија во инаугуративната категорија за најдобар афробит со песната „Calm Down“.

Успех имаше и за Италија бидејќи претходната група победничка на „Евровизија“ – „Манескин“ ја доби наградата за најдобра рок-песна, за „The Loneliest“.

Линда Евангелиста: „Не сакам повеќе да спијам со никого или да слушам како некој дише до мене“

Линда Евангелиста важеше за една од најубавите жени во светот и е една од најуспешните манекенки досега.

Денеска има 58 години и ужива во животот, а неодамна откри дека нема момче и дека веќе некое време не ја интересираат ваквите врски.

„Тоа не ме интересира. Не сакам повеќе да спијам со никого. Не сакам да слушам како некој дише до мене“, изјави таа за „Сандеј тајмс“.

Таа отворено проговори и за проблемите што ги имала по една естетска процедура поради кои се криела од јавноста повеќе од две години. Имено, таа се обидела да ослаби со помош на CoolSculpting-третмани, кои работат на принципот на замрзнување на масните клетки. Но, сѐ имало спротивен ефект и масните клетки ѝ се зголемиле, а лекарите набргу ја известиле дека деформитетот е траен и дека нема да може да го поправат.

Линда првично се обвинуваше себеси за сето ова, но како што вели, веќе не е така.

„Веќе не се обвинувам себеси. Повеќе не сум сурова кон себе. Уште малку ме вознемирува што мислат луѓето за мене, но порано повеќе ми пречеше“, изјави таа за споменатиот медиум.

„Сега знам дека не направив ништо лошо. Долго време го мислев спротивното. Не сум се ослободила целосно од тоа чувство, но напорно работам да се ослободам од вината и од срамот. Не дозволувам да ми го уништи животот. Немаше да останам затворена да знаев колку луѓе се грижат за мене“, додала манекенката.

(Фото) Синот на Бред Пит распали со навреди, а еве каква беше реакцијата на славниот актер

Бред Пит има почитуван статус во Холивуд, но неговото семејство има сосема поинакво мислење за него.

По тешките обвинувања од поранешната сопруга Анџелина Џоли за неговото однесување кон децата и кон неа, ќерката која се откажа од презимето на нејзиниот татко и синот Пакс пред неколку години објави порака на Инстаграм за празникот „Ден на таткото“ во која го нарекува актерот „најлошиот татко на светот“.

„Ги претвори животите на моите најблиските во постојан пекол. Можеш да си кажуваш себеси и на светот што сакаш, но вистината еден ден ќе излезе на виделина. Среќен ден на таткото, човечко суштество“, напиша Пакс во 2020 година.

Пораката од приватниот профил стана јавна неколку години подоцна, особено по описот на Пакс за ликот на Бред Пит, кој, како што тврди, „ги натерал неговите најмали деца да се тресат од страв“.

Се очекуваше бурна реакција од актерот, но јавноста остана без одговори. Неговата реакција беше – молк!

„Фрустрирачки е што Бред е претставен како лоша личност во медиумите, што е далеку од вистината“, вели изворот, додавајќи дека Пит ги почитува своите деца, но и дека неговиот молк е многу погласен затоа што одлучил да биде „достоинствен.

Анџелина Џоли го посвои Пакс од сиропиталиштето Хо Ши Мин во Виетнам во 2007 година. Имал три години кога го однеле во сиропиталиште бидејќи го одземале од мајка му која била зависничка од хероин.

Адријана Лима, конечно, одговори на коментарите дека лицето ѝ пука од ботокс

Изгледот на познатата бразилска манекенка Адријана Лима наголемо се коментира по нејзиното трето породување во август минатата година кога со филмскиот продуцент Андре Лемер го доби синот Сајан. Ваквите негативни коментари ја следат и откога пред неколку дена се појави на премиерата на филмот The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes во Лос Анџелес.

Меѓу тие реакции беа и тврдењата дека модната ѕвезда направила одредени естетски зафати, а со месеци се шпекулира дека претерала со ботоксот.

И претходно се зборуваше дека лицето ѝ е ботоксирано, но Адријана Лима до сега не одговараше на ваквите коментари.

Бразилскиот модел објави фотографија на „Инстаграм“ без шминка и рече: „Лицето на уморна мајка на тинејџерка, две предтинејџерки, едногодишно дете, кое учи да оди, и три кучиња“.

„Ви благодарам што се грижите“.

Лима саркастично одговори со оваа последна реченица, а многумина ги збуни набројувајќи ги своите деца бидејќи се знае дека со Лемер го има синот Сајан, а во бракот со познатиот српски кошаркар Марко Јариќ ги доби ќерките Валентина и Сијена.

Познатата манекенка претходно во интервју за „Пипл“ коментира како нејзината трета бременост влијаела на нејзиниот изглед: „Секој ден морам да се потсетувам: „Слушај, прифати кој си. Прифати го своето тело. Ова е моментниот изглед откако се породив. Да, дадов нов живот, тоа е голем благослов. Секое тело поинаку реагира за време и по бременоста“.

Популарно