Вработување во АМСМ, УНИБанка, ПОРШЕ МАКЕДОНИЈА!

Денес ви ги издвојуваме најпосетуваните работни позиции од реномирани компании на KARIERA.mk, се надеваме дека ќе го најдете вашето идеално работно место меѓу нив.

Постоењето и развојот на АМСМ, го обележаа низа структурални и организациони промени, некои како резултат на времето, а пак некои како одговор на потребата да се биде и да се остане поблиску до постарите, но и новите генерации.

Моментално вработува:

АГЕНТ ВО КОНТАКТ ЦЕНТАР
ВОЗАЧ МЕХАНИЧАР
МЕХАНИЧАР


Компанијата А1 Македонија е член на Групацијата А1 Телеком Австрија, водечки провајдер за комуникациски и дигитални решенија во Централна и Источна Европа, којшто работи во седум држави и обезбедува услуги за околу 24 милиони корисници.

Сите останати работни позиции од А1 Македонија можете да ги најдете ТУКА.

Порше Македонија е компанија која ги застапува автомобилските брендови Volkswagen, Audi, Škoda, SEAT, Porsche и Volkswagen комерцијални возила.

Моментално вработува:

ПРОДУКТ АСИСТЕНТ

Групацијата Виндија опфаќа 14 компании, од кои 8 се со седиште во Хрватска и 6 во соседните земји. Вработува повеќе од 4.000 луѓе. Беспрекорниот квалитет на производите на Виндија е препознаен на бројни меѓународни саеми, што со гордост ја направи компанијата добитник на бројни награди.

Моментално вработува:

ВОЗАЧ ДИСТРИБУТЕР - Ц КАТЕГОРИЈА

Кромберг и Шуберт се фокусира на развој и производство на комплексни системи за ожичување за автомобилската индустрија.

Моментално вработува:

ТРЕНЕР/ОБУЧУВАЧ ЗА ПРОИЗВОДСТВО

УНИБанка опстојува 30 години на македонскиот банкарски пазар, која нуди широк спектар на продукти услуги насочени кон правниот и физичкиот сегмент.

Моментално вработува:

РЕФЕРЕНТ НА ФРОНТ ОФИС ВО ЕКСПОЗИТУРА – БЕРОВО
РАКОВОДИТЕЛ НА ЕКСПОЗИТУРА – ГЕВГЕЛИЈА
ВНАТРЕШЕН РЕВИЗОР ВО СЛУЖБА ЗА ВНАТРЕШНА РЕВИЗИЈА

Зегин ДОО е првата приватна компанија во Република С. Македонија регистрирана за продажба на лекови.

Сите огласи од Зегин ќе ги најдете ТУКА.

Fashion Group повеќе од 15 години важи за најголема малопродажна модна групација во земјава, а во нејзиното портфолио ќе најдете некои од најголемите светски реномирани брендови како Hugo Boss, Diesel, Guess, Bitsiani, Mango, Springfield, Okaidi, Superdry, Timberland и други.

Моментално вработува:

ИТ АДМИНИСТРАТОР

Првата компанија за осигурување на живот во земјава Кроациа Осигурување – Живот АД Скопје. Од самото основање компанијата бележи позитивен тренд на работа и ја јакне својата пазарна позиција. Преку постојано воведување на иновации, нови производи, воспоставување на супериорен систем за грижа на корисници и праведен и брз систем за решавање на штети.

Моментално вработува:

МЕНАЏЕР ЗА РАЗВОЈ НА КАНАЛ НА ПОСРЕДНИЦИ ВО ОСИГУРУВАЊЕ

Офис Плус е водечка компанија во Македонија за продажба и дистрибуција на канцелариски материјали, ИТ, канцелариски мебел, промоција, патни торби и училишна опрема.

Моментално вработува:

ПРОДАЖЕН РЕФЕРЕНТ /HOUSE OF SAMSOMITE
ПРОДАЖЕН РЕФЕРЕНТ - ТЦ ВЕРО ЏАМБО

Се уште невработени?! Сите останати активни работни позиции можете да ги најдете ТУКА.

Велосипедист настрада во сообраќајка кај скопско Марино

66-годишен велосипедист е повреден во сообраќајка кај селото Марино.

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 18.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„531“ во с.Марино, општина Илинден, патничко возило „форд фиеста“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Ј.(56) од с.Марино, удрило во велосипед управуван од Д.Ј.(66) од Скопје.

- Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ Скопје. За настанот бил известен јавен обвинител, информираат од полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. 

Кражба во Центар – украле велосипед, клучеви и автомобил

Кражба во скопската населба Центар. Скопјанка преку социјалните мрежи апелира за помош за пронаоѓање на сторителите.

Кражбата се случила завчера попладне, во куќа во центарот на Скопје, каде живеат пензионери.

„Другари вчера вечер помеѓу 12:30ч и 02:40 на ул. Христо Смирненски позади универзална сала извршена е кражба во Куќа додека во неа Мирно Спијат луѓе над 70 години! Украден е точак Giant, клучеви од Кола Suzuki Swift црвена боја-слика во постот.Крадецот си оди прво со точакот па околу 2:37ч, се враќа и ја краде колата( снимка од сосед)“, стои во фејсбук објавата.

Понатаму во објавата тие апелираат доколку некој ја забележи колата од фотографијата, веднаш да ги извести сопствениците или полицијата.

Популарно