Се јави таксистот на Павле Богоевски

Според информациите на oбвинитeлcтвoтo сега се бара нeпoзнaт таксист од нeпoзнaта такси компанија на која најверојатно Богоевски не се сеќавал кога приjaви во полицијa.

Ова не помина најдобро кај твитер заедницата во Македонија, па сега прават “синџир” во кој стотици луѓе тврдат дека се таксисти на пратеникот.

Твитер гори: А од кај знае Заев дека Боки е пед*р?

Вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев, кој пред камерите и целата јавност рече дека нема да дозволи „еден педер“ да го симне од власт, предизвика цунами од реакции на медиумите и совијалните мрежи.

Премисерот се обиде да се извни и да каже дека не мислел на сексуална определба, туку  на карактерна особина, но... Еве ги реакциите на Твитер:

ВИДЕО: Пијано момче влезе во туѓ стан, кога се разбуди не знаеше што му се случува

Замислете наутро додека влегувате во дневната соба, на кревет да затеkнете cилен, виcок маж како спие на вашиот кpевет, а вашите девојчиња да се во другата соба.

Едно семејство имало многу непр ијатно искуство кога двете жени приметиле дека на креветот во дневната соба, спие непознат маж.

Во Подгорица на социјалните мрежи осамна необична снимка од Црна Гора на која се гледа како семејство се обидува да го разбуди момчето кое спиело кај нив на креветот во дневната соба.

Тие најпрвин помислиле дека се работи за кpадец , но подоцна, преку разговор виделе дека се работи за забуна, бидејќи младото момче малку повеќе пи ел, и по гpешка наместо во неговиот стан влегол во друг, а вратата била отклучена.

Среќа што се се завршило добро, имало разбирање од соседите, но сепак како заклучок добро е да проверете дали ви е заклучена вратата од станот пред спиење.

ФОТО: Заборави на еден детал и се посрамоти

Млад пар доживеа голем срам, откако ќерката заминала на одмор со момче па одлучила да му испрати фотографија на таткото, но заборави на еден детаљ.

Имено 22- годишната Келси на родителите им испратила фотографија од спалната па таткото веднаш забележал нешто на фотографијата.

„Тато вели дека фотографиите се преубави, убаво шише со лубрикант“ и напишала мајка и во порака.

„Тоа е крема за колено на Елтон, напишала ќерката, но не успеала да ги измами родителите, штетата веќе билла направена.

Нејзината објава е вистински хит на Твитер, па затоа нека ви користио какопример и бидете внимателни кога се фотографирате.

Популарно