ВИДЕО: Изум на битолчанец - оладете го домот без клима

Дејан Киревски од Битола веќе сите го знаеме. Ботолчанецот познат по своите видеа на ЈуТјуб со иновативни решенија за секојдневието.

Овој пат Дејан реши да ни помогне да се разладиме од пеколните температури. 

Испратено од Дејан

ФОТО: Родители внимавајте - вакви тетратки за деца се продаваат во Џамбо

Почетокот на новата училишна година е на прагот, а со тоа и подготовките на родителите и дечињата со училишен прибор. Токму затоа во тетратки, моливи и пенкала може да се видат во секој маркет, но...

Разбираме дека сме 2019 година и дека времињата се менуваат, па денеска децата имаат нови идоли, но вакви тетратки го поминуваат прагот на сечиј вкус, барем кога станува збор за деца, па дури и постари од 15 години.

ВИДЕО: Битолчанец си направи електричен велосипед

Дејан Киревски од Битола со уште еден домашен изум.

Битолчанецот најде стар велосипед, па му стави  погон и сега неговите деца имаат електричен велосипед. Звучи сложено?

Погледнете дека не е:

Испратено од Дејан
 

Популарно