ВИДЕО: Изум на битолчанец - оладете го домот без клима

Дејан Киревски од Битола веќе сите го знаеме. Ботолчанецот познат по своите видеа на ЈуТјуб со иновативни решенија за секојдневието.

Овој пат Дејан реши да ни помогне да се разладиме од пеколните температури. 

Испратено од Дејан

Фото: Повторно опожарени контејнери

Доцна синоќа  во Реонски Центар Ново Лисиче беа опожарени два пластични контејнери за отпад. МВР во текот на денот изврши увид на лице место и  се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите на овој вандалски чин. Граѓаните вознемирени прашуваат „Кој и каква порака сака да упати со овој вандалски чин,  и апелираат дека време е надлежните да постават видео надзор со цел санкционирање на несовесните граѓани.

Популарно