Твитер гори: А од кај знае Заев дека Боки е пед*р?

Вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев, кој пред камерите и целата јавност рече дека нема да дозволи „еден педер“ да го симне од власт, предизвика цунами од реакции на медиумите и совијалните мрежи.

Премисерот се обиде да се извни и да каже дека не мислел на сексуална определба, туку  на карактерна особина, но... Еве ги реакциите на Твитер:

Најдобрите Твитер реакции за апсењето на јанева

Денешното апсење на Катица Јанева е во центарот на вниманието на јавноста и медиумите.

Секако и твитер заедницата имаше што да каже на темава. Издвојуваме неколку твитови:

ВИДЕО: Каде и да се појави Игор Џамбазов прави огромна забава

Најпознатиот македонски шоумен Игор Џамбазов каде и да се појави, знае да направи огромна забава, смеа за сите и незаборани моменти кои се прераскажуваат со години.

Вицот на Џамбазов за Ицката од Босилово и Моника Белучи е еден од најоргиналните, публиката буквално се газеше од смеење, а Игор беше крајно ладнокрвен.

Ицката од Босилово работи ниви и ниви, само со една цел, да заработи многу и да отиде со Моника Белучи, само на една вечер. Што точно се случува и како завршува овој виц.

Погледнете во видеото:

Популарно