ФОТО: Каде ЛЕТУВАА познатите Македонки?

И ова лето најпознатите Македонки се сончаа на познатите плажи во соседството, а дел од нив го одврзаа ќесето и отпатуваа на подалечни дестинации…

Кристина Арнаусова, Италија

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kristina Arnaudova (@kristina_arnaudova) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kristina Arnaudova (@kristina_arnaudova) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kristina Arnaudova (@kristina_arnaudova) on

Лила, Црна Гора и Турција

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

Накова, Грција

Лина Пејовска, Грција

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by PEJOVSKA LINA (@pejovskalina) on

Емилија Розман, Сан Тропе

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna) on

Елена Велевска, Грција

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ᴏғғɪᴄɪᴀʟ (@elenavelevskaofficial) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ᴏғғɪᴄɪᴀʟ (@elenavelevskaofficial) on

Љупка Митрова, Турција

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

Mарјана Станојковска, Грција

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) on

Наташа Малинкова, Грција

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Natasa Malinkova (@natasamalinkova) on

ФОТО: Кејт Мидлтон повторно е бремена?!

Според пишувањата на порталот „ОК“, војвотката Кејт Мидлтон во месец август е видена во пополно издание, поради што се шпекулира за нејзина нова бременост.

Неименуван извор рече дека Кејт и принцот Вилијам биле пресреќни од веста и додале дека војвотката очекувала близнаци. Исто така, принцот, наводно, сака неговата сопруга да биде во мирување колку што е можно, па затоа ја замолил да се повлече од јавноста во седмиот месец од бременоста и да лежи во кревет колку што е можно.

Сепак, шпекулациите за бременоста на Кејт се чини дека се невистинити, бидејќи војвотката неодамна се појави на насловната страница на магазинот „People“ заради многуте кралски должности кои ја чекаат.

Инаку, порталот „ОК“ веста за четвртата бременост на војвотката, исто така ја објави по пет месеци откако Кејт го роди својот син, Луис, што не испадна дека е вистина.

ВИДЕО: Џенифер Лопез за влакно избегна несреќа

Пејачката и актерка Џенифер Лопез (50) блескаше на премиерата на нејзиниот нов филм „Хастлерс“ на Филмскиот фестивал во Торонто.

Сепак, една сцена во киносалата ги шокираше нејзините фанови. Имено, додека таа беше на балконот со колегите и ѝ мавташе на публиката и во еден момент ја загуби рамнотежата и за малку ќе паднеше.

За среќа, брзо се стабилизира, па несреќата беше избегната.

ФОТО: Погледнете ја Наталија Малешиќ - долгогодишната поддршка на Никола Јокиќ

Наталија Малешиќ е нешто посебно за Никола Јокиќ, српскиот центар кој вчера на мечот со Шпанија и не се покажа во најдобро светло. Таа е негова долгогодишна девојка, за која медиумите во САД се повеќе пишуваат откако Србинот стана ѕвезда и во НБА.

Тие се заедно уште од средно школо, Никола за Наталија вели: Во животот покрај кошарката ги обожавам Сомбор како град, рибљата чорба, цртаните филмови, Ѓорѓе Балашевиќ, но од се најмногу Наталија“.

Инаку таа вчера му беше специјална поддршка од трибините, мечот го следеше во друштво на братот на Никола, Немања, но Јокиќ направи голема глупост.

Погледнете ја: 

Популарно