Лејди Гага се венчала во тајност со Мајкл Полански?!

Славната американска пејачка Лејди Гага (33) наводно се венчала во тајност со Мајкл Полански по само две недели заедничка врска. Ова го вели извор близок до пејачката кој рекол дека церемонијата била боженствена. 

Мајкл наводно ѝ подарил прстен на пејачката, а само неколку часа подоцна тие двајца го изговориле судбоносното „да“ на скапоцена јахта. Гага за кратко време ја маѓепсал, сега веќе нејзиниот сопруг. Извор близок до парот открил и дека тие се подготвени за проширување на семејството.

Инаку, Полански е поранешен инвеститор, моментално работи како извршен директор на фабриката „Parker Group“, а дипломирал на Харвард.

Леди Гага пред Мајкл беше свршена со агентот Кристијан Карино, а кога се разделија се зборуваше дека причината за прекинот на врската е актерот Бредли Купер со кој пејачката го сними филмот „Ѕвездата е родена“.

(ВИДЕО) Мајк Тајсон: „Го затекнав Бред Пит со мојата сопруга во кревет, беше издрогиран и ме молеше да не го тепам“

Поранешниот боксер за актерот Бред Пит мисли сè најдобро, иако во еден момент го уловил во спалната соба со неговата сопруга. Мајк Тајсон ги раскажал сите детали за таа непријатна ситуација, гостувајќи во некоја телевизиска емисија.

Во тоа време тој започнал бракоразводна постапка со тогашната сопруга Робин Гивенс и се подготвил да оди кај адвокат за да ги поднесе документите за развод.

Сепак, за последен пат одлучил да појде кај неговата сопруга поради ‘збогувачки секс’. Но, тоа што го затекнал во домот кој што некогаш го делел со својата сопруга, го оставило без текст.

Мајк вели дека Бред и неговата сопруга ги уловил пред сексуалниот чин, но дека му било јасно што би следело доколку не се појавел тој. Додал дека Бред се вкочанил кога го видел, што воопшто не му е чудно.

„Кога ме виде, целосно пребледе. Јасно можеше да се види дека е на некакви дроги и почна да ме моли да не го тепам“ – изјавил поранешниот боксерски шампион.

Боксерот бил оженет со Робин само една година, од 1988-та до 1989-та година, а потоа таа кратко време се забавувала со Бред Пит кој набрзо ја заменил со Џенифер Анистон. Нејзе пак, после пет години со Анџелина Џоли. Сега, 30 години подоцна, Тајсон вели дека Пит е добро момче и дека нема ништо против него.

ФОТО: Ријалити ѕвезда го загубила чувството за мирис па открила дека има коронавирус

Рејчел Фентон, ѕвездата на реалното шоу „Љубовен остров“, споделила со своите следбеници дека е позитивно тестирана на коронавирусот, откако го загубила чувството на сетилото за мирис.

Рејчел, инаку специјалист во одделението за клиничка ортопедија, има 27 години, а во моментов е во самоизолација, каде ќе биде до комплетното закрепнување.

Ријалити ѕвездата навела два симптома на коронавирусот – висока температура и постојана кашлица која не престанува. Таа исто така нагласила, и покрај тестот што покажал дека е заразена, дека не се чувствува болна и додала:

– Не се чувствував лошо, се чувствував добро. Тоа не беше 100-процентно, но далеку од тоа дека ми беше лошо. Јас сè уште јадам и имам апетит. Морам да признаам дека моите симптоми се навистина благи – рекла таа.

Рејчел посебно истакнала дека луѓето мора да се изолираат ако забележат дека почнуваат да го губат чувството за мирис и вкус.

– Јас не се враќам на работа сè додека не одам повторно на тестирање и додека тој не биде негативен. Не сум сигурна кога ќе биде тоа. Засега сум во изолација и внимавам за себе. Не е толку страшно – истакна ријалити sвездата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When that neck vein is popping you know the level of concentration is intense 🥵

A post shared by Rachel Fenton (@rachelfenton1) on

Хари и Меган од денеска почнуваат со својот нов начин на живот без кралски привилегии

Хари и Меган од денеска почнуваат со својот нов начин на живот без кралски привилегии, па веќе си избраа и лична заштита.

За нивната безбедност се грижеа телохранители од Скотланд јард. Новиот тим, што го избра двојката, го сочинуваат луѓе кои се грижиле за познати јавни личности како Бред Пит, Анџелина Џоли, Мадона и семејството на Берни Еклстоун.

Меган Маркл и 35-годишниот Хари претходно објавија дека ќе користат „приватно финансирани мерки за безбедност“ по напуштањето на Велика Британија. Но, весникот „Мирор“ вчера објави дека, наводно, „приватните телохранители“ се под агенција финансирана од британските даночни обврзници. Извори одвнатре, наводно, тврдат дека ангажираните „немаат воопшто никаква желба да работат“ за Хари и за Меган.

– Никој не знае каков е планот и каде ќе се вселат времено или на долгорочен план – изјавува неименуваниот извор.

Засега Хари и Меган се наоѓаат во Лос Анџелес и американските телохранители ќе ги чинат 800 британски фунти на ден. Се работи за тим од најмногу десет лица.

Американскиот претседател Доналд Трамп, пак, пред неколку дена соопшти дека САД нема да бидат одговорни за безбедноста на брачната двојка. Нивниот портпарол на тоа одговори дека тие двајца воопшто не очекуваат американските власти да плаќаат за тоа и оти нивната безбедност ќе биде личен трошок.

Популарно