ФОТО: Познатата пејачка сега е русокоса

Познатата светска пејачка Камила Кабело е црнка откако се појави на сцената, а сега преку ноќ направи голема промена и со новата фризура и боја го смени буквално личниот опис.

На Инстаграм објави фотки со руса коса.

Погледнете ја: 

Роналдо и плаќа на Џорџина да му ги чува децата

Роналдо и Џорџина веќе неколку години се во љубовна врска, а заедно ја имаат и ќерката Алана Мартина. Исто така Џорџина се грижи за другите три деца на фудбалерот.

Од врската со Роналдо, таа се подреди на семеен живот, но јасно е дека живее на високо ниво. Џорџина заработува многу со објавените фотографии на Инстаграм каде што рекламира разни брендови. Од објава добива околу 8.000 евра.

За да не се грижи за ништо Роналдо според информациите на „Кориере Дело Спорт“на нејзината сметка секој месец и уплаќа по 100.000 евра.

Ова и не е некое големо изненадување ако се знае колку Роналдо заработува од Јувентус и спонзорските договори. Само од Јувентус Португалецот добива 30 милиони евра по сезона.

ФОТО: Погледнете во домот на Новак и Јелена Ѓоковиќ

Веројатно би помислиле дека Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена живеат во луксузна вила опремена со најскапиот мебел. Но, тоа не е така. Според фотографиите од социјалните мрежи, можеме да заклучиме дека и Новак и Јелена се скромни по природа.

Домот на семејството во Монте Карло е нормално уреден, а парот ужива во гледање телевизија,читање итн.

Како што може да видите од фотографија погоре синот Стефан има свое катче каде што го поминува текот на денот.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од нивниот секојдневен живот:

Тимберлејк раскажа како публиката фрлала шишиња со урина кон него

Еден од најпопуларните пејачи, но и еден од омилените меѓу женската публика, Џастин Тимберлејк (39) не баш секогаш поминувал добро на настапите.

Иако публиката го сака и доаѓа на неговите концерти, Џастин се присети на еден од најнепријатните искуства од своите настапи.

Тој на почетокот на кариерата доживеа голема непријатност и тоа на концерт со групата „Ролинг Стоунс“ во Торонто во 2003. година, кога од публиката го гаѓаа со шише со урина. Тимберлејк вели дека имал чувство дека нешто лошо ќе се случи.

-Само се сеќавам дека му реков на бендот пред да излеземе на бина: Мислам дека ова нема да помина добро. Така и беше, истакна пејачот.

Иако од публиката фрлале шишиња со урина, Џастин одлучи да не го прекине настапот, туку остана на бина. Првото шише го избегна играјќи на сцената, а настапот го продолжи изведувајќи песна на клавир, кога уште едно шише полетала кон неговата глава, но публиката наскоро престанала да фрла шишиња.

-Или изгубија трпение зашто останав на бината или снемаа урина. Имам доста трауми од тогаш, вели Тимберлејк.

Пејачот истакна дека е горд на тоа како ја преживеал ситуацијата која настанала во тој момент, но ги советуваше младите генерации да бидат упорни и истрајни.

Популарно