Дневен хороскоп

ОВЕН

Доколку денес се впуштите во ризични проекти, ќе имате некои проблеми во иднина. Водете сметка за тоа. Не ви е лесно да најдете партнер со кој може да посакате нешто сериозно. Добро здравје.

БИК

Се препорачува денес да се позанимавате со важните обврски кои ги имате и да се посветите на работата за да остварите добри резултати. Денешниот ден не е премногу поволен за нова врска, ниту за љубов генерално. Одморајте се.

БЛИЗНАЦИ

Можно е да ја прифатите можноста за напредување и да покажете дека верувате дека ја заслужувате. Ве очекува период за нови познанства и љубовни промени. Може да се надевате на љубовни пресврти. Водете сметка за забите.

РАК

Патувањето кое го планирате може да започне по планот. Ќе бидете задоволни со околностите на работното место. Уживате во незадолжителни врски и не сте подготвени за нешто повеќе од тоа. Можна е авантура. Одлично се чувствувате.

ЛАВ

Ви се стабилизира финансиското поле и тоа ве прави среќни. Можно е да размислите за некои нови вложувања. Саканата личност ви покажува колку се грижи за вас. Ве очекува убав ден. Чувајте го уринарниот тракт.

ДЕВИЦА

Ве очекува склопување на нов договор на работно поле. Ќе бидете задоволни со соработките кои започнуваат. Доколку планирате брак, пред вас е поволен период. Саканата личност ќе ги покаже емоциите. Иритација на кожата.

ВАГА

Многу ви е важно да се покажете во добро светло на новиот разговор за работа. Работите на остварување на добрата репутација. Потребно ви е ново познанство за да оживеете на љубовно поле. Можен е пад на имунитет.

СКОРПИЈА

Може да очекувате многу опуштен ден, во кој нема да имате проблеми на деловно поле. Разговорот со личност која ви се допаѓа ќе биде понежен и поромантичен отколку што очекувате. Одлично здравје.

СТРЕЛЕЦ

Ако се занимавате со приватен бизнис може да очекувате можност да ги зголемите своите приходи. Доколку сте во брак, партнерот ви е посветен и имате добар однос. Пред вас е добар период. Стомакот ви е прилично осетлив.

ЈАРЕЦ

Денешниот ден ви носи доста позитивна енергија и може да очпекувате дека ќе бидете генерално задоволни од околностите. Може да очекувате многу интересен ден за нови познанства. Избегнувајте цигари.

ВОДОЛИЈА

Доаѓа подобрување на заработката кое ќе биде многу значајно. Може да очекувате добар ден. Не сте во дилема и знаете што сакате од емотивниот однос во кој се наоѓате. Имате јасно дефинирани цели. Болка во пределот на грбот и вратот.

РИБИ

Можно е да бидете незаинтересирани за нови случувања на работно поле. Потребен ви е слободен ден за одмор. Саканата личност е подготвена да ви покаже искрените емоции. Можни се проблеми со вртоглавица.

ФОТО: Ана Николиќ изгледа подобро од било кога

Резултатите од напорното вежбање на Ана Николиќ веќе се видливи, а пејачката драстчно ослабе и се чини дека многу соро ќе си ја врати некогашната тежина.

Дека на Ана и се допадна вежбањето, покажа и нејзиниот статус и објава. „Спорт... моја страст“ напиша Ана под објавената фотогрфаија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sport...MOJA STRAST!

A post shared by ANA NIKOLIĆ (@ananikolicofficial) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najjaci ostaju...I KAD SE GUBI!IDEMOOOO BREEEE...🏃🏾‍♀️🏋️‍♂️🥇

A post shared by ANA NIKOLIĆ (@ananikolicofficial) on

ФОТО: Станија повторно во топлес издание ги провоцира фановите

Српската старлета и пеачка, Станија на својот инстаграм профил објави слика топлес, на која таа своите гради ги крие само со нејзината рака.

Машката популација ,,навали” со комплименти во коментари.

Погледнете: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just Doing It ✔️

A post shared by STANIJA DOBROJEVIĆ (@stanijadobrojevic) on

(ФОТО) Алба Кариљо: Не ме интересирате

Познатата шпанска водителка Алба Кариљо, инаку поранешна сопруга на тенисерот Фелисијано Лопеез, неодамна гостуваше во една емисија каде говореше за фудбалерите.

Инаку, таа претходно на својот Инстаграм профил објави сосема гола фотографија, пошто почнаа да и пристигнуваат пораки од фудбалери.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Las siestas de verano son las mejores 🍹⛱ Al rico sol, piscina refrescante y un masaje drenante con @pranamat_esp. Para los que se aburren de estar tumbados sin hacer nada como yo, es una opción ideal. Así aprovecho el tiempo que estoy tomando el sol para también masajear profundamente las piernas y los glúteos, al mismo tiempo que activo la circulación en los pies para no retener líquidos y quitar la pesadez que muchas veces tenemos por el calor. Y luego al agua 🏊 Os aviso que hoy es el último día ⏰ de las Rebajas en @pranamat_esp y si necesitáis uno de sus sets, es el momento. ¡Feliz semana! #summermood #MiPranamat #masajealairelibre #siestadeayer #felizlunes #verano #rebajas

A post shared by Alba Carrillo (@albacarrillooficial) on

А нејзиниот одговор беше следен:

„Фудбалери, не ми пишувајте и не ми праќајте фотографи. Не ме интересирате“ беше провактивниовт одговор на Алба.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prometí foto en bikini pero no me lo he traído🤷🏼‍♀️ 👙🤦🏼‍♀️ @yaesmediodiaoficial

A post shared by Alba Carrillo (@albacarrillooficial) on

Таа во нејзиното гостување кратко ја прокоментира и врската со голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа.

„Тоа со Куртоа и не беше баш врска. Не се смета дека сме биле пар“, доадва уште Кариљо. Е сега кој што пропуштил веројатно одговорот е во фотката.

Популарно