ФОТО: Најубавата жена на светот докажа дека ја заслужува оваа титула

Оливија Кулпо по повод фотографирањето за списанието “Sports Illustrated“ на Бали повторно докажа дека е една од најубавите жени на светот.

Таа на Инстаграм покажа неколку фотографии на која се гледа нејзиното совршено тело во кои Мис на универзумот позирала во минијатурно бикини.

Погледнете ја: 

(Фото) Згодна танчерка го збудале регионот со минијатурно бикини

Откако првпат се појави во шоуто „Танц со ѕвездите“, Валентина Валме веднаш доби титула за најзгодна танчерка во регионот, а таа титула со гордост ја носи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s showtime 💙

A post shared by Tina Walme LaTina (@walme.tina) on

На Инстаграм сега ја следат повеќе од 13.000 фанови, кои ги почести со фотографијата.

„Го пронајдов рајот, но си ги загубив наочарите“, напиша танчерката на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paradise found 🏝, sunglasses lost 🤷🏽‍♀️

A post shared by Tina Walme LaTina (@walme.tina) on

(Фото) Дара стигна на море - ужива сама на плажа

Пејачката Дара Бубамара ја искористи можноста да замине на одмор, откако беа отворени границите, па веднаш ги почести фановите со опасни слики на социјалните мрежи.

Бубамара како дестинација за одмор ја избра Грција, каде што изнајми луксузен апартман, кој се наоѓа блиску до плажата.

Дара ја искористи можноста, па веднаш се пофали со  фотографии за да го покаже своето провокативно тело, а црното бикини ги покажа нејзините атрибути, па сите забележаа дека пејачката ослабела во претходниот период.

Како што е познато, пејачката сака луксуз, таа секојдневно објавува слики како пие коктели и јаде овошје.

(Фото) Огромниот задник на Кајли Џенер едвај го собра во тренерки!

Кајли Џенер, која неодамна ја надмина својата полусестра Ким Кардашијан во богатство, е фатена во вторникот во Западен Холивуд од страна на фоторепортерите.

Кајли имаше на себе панталони, односно долен дел од тренерки со висок струк и кратка широка јакна, а со оглед на тоа дека носеше само црн топ, кој ги прекриваше само градите, таа го покажа рамниот стомак.

Сепак, тоа што анјверојатно најмногу сакаше да го нагласи и најмногу привлече внимание беше нејзиниот задник, кој во однос на струкот никако не можеше да остане незабележан.

Познато е дека сестрите Кардашијан сакашат женска фигура во облик на песочен часовник, а бидејќи и понатаму е пандемија, Кајли покажа дека е одговорна.

Популарно