ФОТО: Бред Пит се почесто се појавува со оваа актерка во јавност

После разводот од Анџелина Џоли, Бред Пит го поврзуваа со многу жени, а последната во низата била духовната советничка Сат Хари Калсон.

Сепак, во последно време актерката се почесто се појавува на истите настани како и неговата помалку позната колешка, 30-годишната Алија Шокат.

Станува збор за актерката со која Бред Пит неодамна е фатен при враќање дома после една забава. Наводно парот се дружи неколку месеци, но тоа се уште не е ништо сериозно, туку се запознаваат.

Како што пренесуваат странските медиуми, тие имаат многу заеднички интересирања, што ги поврзуваа, а со текот на времето сфаиле дека не можат да бидат само пријатели. 

Да потсетиме, Бред од Анџелина со која има 6 деца се разведе во 2016 година, а оттогаш со ниту една жена нникаде не се пријавил официјално.

ФОТО: Заводникот од „Сексот и градот“ се уште важи за секс симбол

Актерот Џејсон Леви во популарната серија „Сексот и градот“ го играше неодоливиот Смит кој успеа да ја скроти Саманта, а заводникот денес има 48 години и изгледа малку поинаку, но сепак важи за секс симбол.

Во серијата заштитен знак му беше долгата руса коса, но сега има кратка коса и брада.

Инаку по завршување на серијата, тој премина на филмското платно и сними неколку филмови.

ФОТО: Џенифер Лопез прошета со елегантна црна тоалета со голи раменици

Џенифер Лопез вчера на доделување на „САГ“ наградите се појави во елегантна црна тоалета со голи раменици и голема црна панделка на грбот.

Но сите погледи беа вперени во дијамантски парчиња накит од Хари Винстон кои Лопез ги носеше. Имено шесте дијамантски парчиња кои ги носеше вредат ни помалку ни повеќе туку 9 милиони долари.

ФОТО: Познат таинствениот руски милијардер кој на Меган и Хари им го отстапи својот дворец во Канада

Таинствениот милијардер кој им го отстапил својот дворец во Канада на Хари и Меган е Русинот Јуриј Милнер. Вчера цела планета ја обиколи веста дека принцот Хари и Меган Маркл одбиле да го откријат името на тајниот мултимилијардер кој им го отстапил нивниот канадски дворец за годишниот одмор, а кој својот идентитет го крие со методи кои ги употребуваат оние кои перат пари или пак избегнуваат платени потези, пишуваат од „Daily Mail“.

Кралскиот пар го одбил повикот од британското списание за да го откријат идентитетот на британскиот сопственик на вилата наспроти тврдењата дека тоа би можел да биде некој руски милијардер.

Портпаролката на парот исто така одбила да каже дали парот платил годишен одмор, но сега е откриено дека позади секо тоа стои рускиот милијардер Јуриј Милнер.

Јуриј Борисовиќ Милнер е израелско-руски претприемач, интернет гуру и физичар. Милнер е еден од највлиајтелните руски технолошки инвеститори.

Коосновач е и претседател на интернет компанијата Mail.ru Group и основен инвеститор на компанијата DST Global.

Првите 200 милиони долари кои ги вложил во Фејсбук се претвориле во 4 милијарди за неговиот фонд, DST. Милнер денес е дел од естаблишментот на Сицилијанската долина.

Долгогодишен пријател со Марк Закерберг со кој заедно ја покренале Наградата за револуционерно откритие на научници, покрај Милнеровиот проект за истрага на вонземјански цивилизации.

Форбс прво го класифицирале како милијардер, за минатата седмица да влезе во 100-те најголеми живи “работни умови“ на листата на истоименото списание.

Луксузната вила во Канада во која Хари и Меган заедно со нивниот син Арчи го поминаа првиот Божиќ вреди 14.1 милион долари и има осум спални соби.

Популарно