ФОТО: Поранешниот холивудски секс-симбол денес непрепознатлив на улица

Актерот Ник Нолти (78), кој има снимено повеќе од 50 филма во својата кариера и дури трипати беше номиниран за „Оскар“, денес изгледа непрепознатливо. Во младоста го сметаа за секс-симбол на Холивуд, а по него воздивнуваа жени од целиот свет.

Но, оттогаш поминаа децении, а Нолти веќе не е она што беше. Напротив, камерите го фатија во едно сосем поинакво издание – долгата бела брада, неуредната коса и немарното облекување го трансформираа Нолти, па денес малкумина би го препознале.

Нолти ја почна својата кариера во театарот, но набргу се префрли на филмското платно, кое му обезбеди планетарна популарност. Покрај актерството, тој е познат и по својот турбулентен приватен живот, кој се карактеризира со борба против зависности и со многубројни неуспешни љубовни врски.

Нолти се женеше четирипати и има две деца. Тој неколкупати е прогласуван за најпосакуван маж на светот.

(Фото) Иванка Трамп заедно со сопругот се преселија во една од најлуксузните згради во Мајами

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како што пренесува Си-Ен-Ен, сега ќе живеат во една од најлуксузните згради во Мајами.

Изнајмиле стан во богатиот кварт „Surfside“, а таму ќе бидат сместени додека не се изгради нивната куќа на приватниот остров Крид.

Цената која ја плаќаат за киријата засега не е позната, а според извештаите за цените за изнајмување недвижнини во тој кварт, цените се движат по околу десетина илјади долари месечно.

Доналд и Меланија Трамп исто така ќе се преселат на Флорида.

(Фото) Симпсонови уште пред 21 година предвидоа како ќе биде облечена Камала Харис

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, рамо до рамо со актуелната потпретседалка Камала Харис дојде до победата на изборите одржани во ноември 2020 година.

Но, интересно е тоа што легендарната анимирана серија „Симпсонови“ уште пред 21 година ја предвиделе победата на Камала. Имено, во 2000 година се појави епизода со наслов „Барт кон иднината“ (Bart To The Future), во која Лиса стана првата жена претседател на САД по владеењето на Доналд Трамп.

Имено, обожавателите велат дека фактот дека Камала Харис е првата жена некогаш именувана на позицијата потпретседател во САД е пресвртница која не се разликува премногу од она што го замислуваа „Симпсонови“ пред 21 година и дека, како во епизодата, нејзиниот мандат започнува откако заврши владеењето на Трамп.

Новата потпретседателка на Америка на церемонијата носеше виолетов капут и бисерен ѓердан, а во 2000 година, креаторите на „Симпсонови“ ја покажаа Лиса облечена во истата модна комбинација.

(Видео) Камерите снимија интересна ситуација меѓу Доналд Трамп и Меланија Трамп

Доналд Трамп, сега веќе поранешен претседател на САД, и неговата сопруга Меланија ја напуштија Белата куќа вчера, неколку часа пред инаугурацијата на Џо Бајден, и на аеродромот во Палм Бич, каде што заминаа по кратка церемонија за проштавање во воздухопловната база Ендрус, камерите снимија интересна ситуација.

Имено, Меланија Трамп ги изненади сите најпрво со својот стајлинг, облечена во долг, лежерен фустан со портокалови мотиви, а кога излегоа од авионот, додека Трамп позираше пред камерата, таа за момент ја пушти раката и „мртва ладна“ застана настрана.

Меланија честопати ја тргаше раката од Трамп за време на официјалните церемонии, а дали со овој потег покажа дека е уморна од позирање и лажни насмевки што беше принудена да ги прави како прва дама, или дали станува збор за нешто посериозно, останува да видиме. .

Секако, фустанот со впечатливи мотиви и изгледаше одлично, иакомногумина на Твитер и порачаа дека се облекла како „домаќинка од осумдесеттите“.

Популарно