СТРАШНО: На сопругата се обидел да ѝ ги ископа очите - со часови ја мачел

33-годишниот насилник Жељко Селими е уапсен поради сомнение дека ја киднапирал 44-годишната Валентина Тодоров и ја сечел со нож по лицето и градите. Одреден му е притвор до 30 дена.

Жељко од Панчево е уапсен поради сомнение дека во средата во околу 22 часот ја киднапирал, па со нож се обидувал да ѝ ги ископа очите на сопругата Валентина во својот изнајмен стан во Панчево. До морничавиот напад дошло после кавгата меѓу долгогодишните партнери.

Тој дошол во куќата на мајката на Валентина и на сила ја однел својата сопруга во изнајмениот стан, каде со часови ја мачел и бодел со нож. Ја сечел по лицето и градите, а неколку пати ја прободел и во очи. После изживувањата избегал. Мајката на Валентина откако нејзиниот зет ја киднапирал ќерка ѝ, во полиција го пријавила киднапирањето.

Жената била пронајдена во  станот во локва крв, но Селими не бил таму. После кратка потрага по него, тој бил уапсен и му бил одреден притвор поради насилство во семејството. Нивни познаници велат дека тој три месеци живеел на југ каде наводно работел.

Почина Магда- актерката од „Сексот и градот“

Американската актерка Лин Коен почина во својата 87 година, пренесуваат странските медиуми.

Иако играше во многубројни улоги, таа најголемата популарност ја стекна со улогата на куќната помошничка Магда во култната серија „Сексот и градот“. Веста ја потврди нејзиниот агент.

Лин е родена во Канзас Сити во 1933 година, а беше најпозната по улогата во филмот „Минхен“ на Спилберг, каде ја играше Голд Меир, потоа Магс во филмот „Игри со глад“ а се појави и во многу други филмови, претежно во епизодни улоги. како и во ТВ серии.

Таа исто така беше омилена актерка и во театарот, на Бродвеј, каде играше во многу претстави и доби многу награди.

ВИДЕО: Ванеса Брајант објави емотивно видео од својот дом

Вдовицата на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант, објавила видео на Инстаграм од својата ќерка Коко која се обидува да оди, а описот на видеото ги растажи фановите.

“Мојата Коко, изгледа исто како Џиџи, а ги има очите на својот татко”, напишала Ванеса. 

Коко односно Капри Коби е најмладата ќерка на кошаркарот и неговата сопруга, а е родена пред 7 месеци. Додека девојчето се обидува да оди со помош на “тета Рири”, Ванеса ја бодри зад камерите.

Фановите коментираат дека навистина ја гледаат сличноста на малечката Коко со 13-годишната Џијана, но и со нејзиниот татко.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My Koko Bean. She looks just like my Gigi with her daddy’s eyes. ☀️❤️auntie Ri-Ri. #7months

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

Џијана чиј прекар беше Џиџи, и Коби Брајант загинаа на 26-ти јануари кога се сруши хеликоптерот со кој тие летале над Кабаласас, Калифорнија. Три дена по трагедијата, сопругата Ванеса го прекина молкот со порака на Инстаграм во која напишала дека е “потполно скршена” од загубата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My girls and I want to thank the millions of people who’ve shown support and love during this horrific time. Thank you for all the prayers. We definitely need them. We are completely devastated by the sudden loss of my adoring husband, Kobe — the amazing father of our children; and my beautiful, sweet Gianna — a loving, thoughtful, and wonderful daughter, and amazing sister to Natalia, Bianka, and Capri. We are also devastated for the families who lost their loved ones on Sunday, and we share in their grief intimately. There aren’t enough words to describe our pain right now. I take comfort in knowing that Kobe and Gigi both knew that they were so deeply loved. We were so incredibly blessed to have them in our lives. I wish they were here with us forever. They were our beautiful blessings taken from us too soon. I’m not sure what our lives hold beyond today, and it’s impossible to imagine life without them. But we wake up each day, trying to keep pushing because Kobe, and our baby girl, Gigi, are shining on us to light the way. Our love for them is endless — and that’s to say, immeasurable. I just wish I could hug them, kiss them and bless them. Have them here with us, forever. Thank you for sharing your joy, your grief and your support with us. We ask that you grant us the respect and privacy we will need to navigate this new reality. To honor our Team Mamba family, the Mamba Sports Foundation has set up the MambaOnThree Fund to help support the other families affected by this tragedy. To donate, please go to MambaOnThree.org. To further Kobe and Gianna’s legacy in youth sports, please visit MambaSportsFoundation.org. Thank you so much for lifting us up in your prayers, and for loving Kobe, Gigi, Natalia, Bianka, Capri and me. #Mamba #Mambacita #GirlsDad #DaddysGirls #Family ❤️

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

“Моите девојчиња и јас сакаме да им се заблагодариме на милионите луѓе кои нѝ искажаа поддршка и љубов во овој ужасен период. Ние сме потполно скршени поради ненадејната загуба на мојот прекрасен сопруг Коби - неверојатниот татко на нашите деца; и мојата прекрасна, мила Џијана - прекрасна ќерка и неверојатна сестра на Наталија, Бјанка и Капри”, напишала 37-годишната Ванеса на Инстаграм.

“Ние сме скршени и поради семејствата кои исто така ги загубија своите сакани во неделата и ја делиме нивната тага. Нема доволно зборови со кои може да се опише болката. Ме теши тоа што знам дека Коби и Џиџи знаеја дека беа многу сакани. Неверојатно сме благословени што ги имавме во нашите животи, би сакала да се со нас засекогаш. Тие се нашите прекрасни благослови кои нѝ беа прерано одземени”, додала Ванеса во емотивната објава.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prepping Thanksgiving dessert w/my Gigi❤️ #qualitycontrol #tastetesters 😜🤔😋

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

Во Чаир пронајден мртов 38-годишен скопjанец

На 12.02.2020 во 17.04 часот во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека во стан на ул.„Џон Кенеди“ во Скопје бил пронајден починат Е.З.(38) од Скопје.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Популарно