Коронавирусот мутира побавно од грип

Трошка надеж во сеопштата криза предизвикана од коронавирусот би можело да биде откритието на научниците кои го следат ширењето на епидемијата. Имено, SARS-CoV-2 мутира побавно од другите респираторни вируси, како грипот.

Овој заклучок на експертите има две импликации и двете се позитивни. Тоа значи дека вирусот е стабилен во својот моментален облик и веројатно нема да стане поопасен како се шири. Второ, вакцината против вирусот веројатно ќе биде ефикасна на подолг временски период. 

Таква вакцина би пружала повеќегодишна заштита, како онаа против мали сипаници, за разлика од вакцината против грип која штити една сезона.

Питер Тилејн, молекуларен генетичар од универзитетот Џон Хопкинс, за Washington Post рекол дека анализата на илјадници примероци на коронавирусот покажала само 4-10 генетски разлики меѓу соевите кои ги заразиле Американците и оние кои ги заразиле Кинезите на почетокот на годината.

„Во овој момент стапката на мутација сугерира дека вакцината против коронавирусот би се примила еднаш, за разлика од вакцината против грип која се прима секоја година", објаснил тој.

Постабилен од грип - Сите вируси мутираат со време. Како се размножуваат, се случуваат грешки во нивниот генетски код, а потоа се шират низ популацијата.

Таквите мутации го раздвојуваат вирусот на различни соеви, но често на влијаат на тоа колку е заразен и колку лесно се шири. Меѓутоа, мутациите им помагаат на научниците да следат како вирусот се движи низ човековата популација - тие се како генетски трошки леб кои оставаат трага.

Изгледа дека новиот коронавирус не мутира многу. Суптилните промени во геномот се случиле, но вирусот се појавил во ист облик каде и да се проширил низ светот. Секој сој е речиси идентичен.

Ендру Рамбут, молекуларен еволутивен биолог од Универзитетот во Единбург, рекол дека SARS-CoV-2 во просек акумулира една до две мутации месечно.

„Тоа е околу два до четири пати побавно до грипот", додал тој.

Наспроти тоа, вирусот на групот мутира еднаш во 10 дена преку својот геном. Повеќето од тие мутации се безначајни, но повремено се случуваат и такви кои влијаат на способноста на човековиот имунитет да се одбрани.

Тоа е причината поради која се прават нови вакцини против грип секоја година.

Но, ако може да се верува на досегашните сознанија, тоа нема да биде потребно бидејќи тој нема да мутира секоја година.

Грипот има еден трик во ракавот кој коронавирусите го немаат - геномот на вирусот на грип е поделен во неколку сегменти, од кои секој носи генетски код. Кога два вируси на грип се во иста клетка, тие можат да разменат некои сегменти, потенцијално создавајќи нова комбинација на самото место. Така настанал H1N1, познат како свински грип.

Засега предвидувањата велат дека на коронавирусите ќе им бидат потребни неколку години да мутираат за да има потреба од нова вакцина, пишува Bussines Insider.

Предлог за денешен ручек

Еве како да подготвите сочни телешки шницли…

СОСТОЈКИ:

500 гр телешко месо

10 гр путер

1 лажица маслиново масли

100 гр морков

100 гр целер

100 гр кромид

150 мл бело вино

150 мл павлака за готвење

сол

бибер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

На растопен и загреан путер и масло пропржете ги телешките шницли, кои претходно сте ги зачиниле.

Извадете ги шницлите на страна и во истото масло пропржете сечкан кромид, морков и целер. Прелијте со бело вино и гответе неколку минути.

Вратете ги шницлите, додајте павлака за готвење и гответе уште десетина минути додека сосот не згусне.

Извор: Готви.мк

Предлог за денешен ручек

Направете вкусна мусака со праз

СОСТОЈКИ:

150 гр. праз

200 гр. пилешко мелено месо

100 мл. кисела павлака

2 јајца

сол, бибер и маслиново масло

ПОДГОТОВКА:

Се мие празот и се сече ситно.

Се пржи на масло со зачини.

Се става во огноотпорен сад со пилешкото месо сечено и пржено на масло.

Се матат јајца со павлака па се става сол и се става врз месото.

Се пече на 200 степени 20 минути.

Извор: Готви.мк

Предлог за денешен ручек

Пилешко со печурки – вкусна комбинација..

СОСТОЈКИ:

1 цело пиле

200 гр свежи шампињони

100 гр тврдо сирење

1 поголема главица кромид

3 лажици сув зачин

малку бибер

1 лажица црвен пипер

малку масло

конец за врзување

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Издинстајте го кромидот со шампињоните на малку масло, и зачинете. Месото одвојте го од коски.

Истанченото месо зачинете го со сув зачин, бибер и пипер.

На целата површино ставете динстани шампињони и од горе наредете листови сирење.

Внимателно свиткајте, врзете со конец, ставете во тепсија и прелијте со малку вода и масло.

Печете околу 2 часа на 200 степени.

Популарно