(Фото) Славица Чуктераш објави фото од болница

Вирусот не ги заобиколи ниту познатите личности од естрадата. Прв дека е позитивен објави Ѓорге Давид, кој и известуваше за текот на неговото лекување.

Македонската јавност беше потресена од ипокојувањето на Драган Вучиќ, легендата на македонската народна песна и естрадното новинарство. Тој поч ина во мај оваа година.

Денес нашата надеж во музиката, Огнен Здравковски објави исто така дека е позитивен:

„Луѓе, до сите што ме прашувате… “НЕ Е ЛАГА ТОА ШТО ГО ЧИТАТЕ НА ПОРТАЛИТЕ”… Позитивен сум на “Covid 19” – Корона Вирус.. Засега фала му и Слава на Бога се е океј, со ваша помош ќе ја освојам оваа битка..!

Се надевам ви се допаѓа новата песна и спот “Љуби ме”. Ако е така споделете на вашите социјални мрежи.. Носете маски, држете дистанца и чувајте се!!! Се гледаме наскоро во поубави времиња!!!

Луѓе фала ви на сите што ми пишавте и што се грижите.. Во стабилна состоја сум, фала му на Бога, добар сум и ќе бидам уште подобар…

Вирусов воопшто не е шала и лага, толку ќе ви кажам… Носете маски, држете дистанца и чувајте се, за ова да заврши што побргу“, напиша Огнен на социјалните мрежи.

Пејачката Славица Чуктераш неодамна се излече од корона, а сега повторно има здравствени проблеми. Славица повторно има висока температура и се чувствува малаксано, а како што пишува ало.рс станува збор за „гнојна ангина“.

Но, во последниов месец, здравствените работници се сведоци дека вирусот се повторува и кај луѓе кои веќе го прележале, односно, се испостави дека не се создаваат антитела во доволен број, кои би штителе од реинфекција. Чуктераш на својот „Инстаграм“ се огласи од болница.

„Во Нови Сад има надеж, прекрасни личности кои итно ме хоспитализираа и чекам да добијам соба“, напиша пејачката.

Потоа пејачката се огласи од собата и се заблагодари на медицинскиот персонал кој веднаш ја згрижил.

„Благодарам многу на прекрасните вработени кои ме хоспитализираа. Ви благодарам и нас што прашувате за моето здравје“, пишува покрај фотографијата.

(Фото) Се венчаше љубовницата на Шабан Шаулиќ!

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца, позната како реалити ѕвезда, но можеби и пејачка за која најмногу се пишуваше поради аферата која ја имаше со пејачот Шабан Шаулиќ.

Цуца откри детали од наводната афера со покојниот пејач, поради што едно време беше во центар на внимание на јавноста. Познато е колку страдаше кога почниа Шабан, па од него јавно се прости во солзи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na jednom Lepom Dvoru 👸⭐

A post shared by Ivona Negovanovic Cuca 💕💖💕💖💕 (@cuca_official) on

Сепак, изгледа таа во меѓувреме пронајде сродна душа и се венчаше, а сликите ги објави на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivona Negovanovic Cuca 💕💖💕💖💕 (@cuca_official) on

(Фото) Северина објави прва слика со менаџерот по новата соработка

Пејачката Северина Којиќ објави на социјалните мрежи една фотографија на која ужива во друштво со неколку пријатели, меѓу кои беше и нејзиниот менаџер Томица Перовиќ, со кој неодамна ја обнови соработката, која беше прекината по 17 години.

„Имам мал круг на големи луѓе“, напиша Северина во описот на фотографијата, која беше објавена на социјалните мрежи.

На сликата може да се забележи дека атмосферата е весела, а освен менаџерот Томица, на фотографијата се наоѓа и ПР на Северина, Давор Гргин, како и Миа Поповиќ. Во продолжение погледнете како изгледаше пејачката и нејзините пријатели.

Многу мажи сонуваат за Карлеуша, а еве кој е херојот што ја одби!

Една од најпопуларните балкански пејачки Јелена Карлеуша веќе 12 години е во брак со фудбалерот Душко Тошиќ, а пред да го запознае, таа била лудо вљубена во Жељко Шашиќ.

Јелена на почетокот на кариерата имала емоции кон Шашиќ, кој во тој период ја почнуваше кариерата и имаше голем број хитови, меѓу кои и дует со Цеца Ражњатовиќ.

„Верувам дека таа приказна му е смешна, а и мене ми е сега. Жељко е одличен маж, но мојот вкус од тогаш, кога имав 14 години, драстично се промени. Сите мои детски љубовни приказни беа прекрасни. Секоја ми беше возвратена до тоа време на младиот пејач Шашиќ, кој беше многу постар од мене и деца не го интересираа“, открива Карлеуша.

Популарно