(Видео) Камерите снимија интересна ситуација меѓу Доналд Трамп и Меланија Трамп

Доналд Трамп, сега веќе поранешен претседател на САД, и неговата сопруга Меланија ја напуштија Белата куќа вчера, неколку часа пред инаугурацијата на Џо Бајден, и на аеродромот во Палм Бич, каде што заминаа по кратка церемонија за проштавање во воздухопловната база Ендрус, камерите снимија интересна ситуација.

Имено, Меланија Трамп ги изненади сите најпрво со својот стајлинг, облечена во долг, лежерен фустан со портокалови мотиви, а кога излегоа од авионот, додека Трамп позираше пред камерата, таа за момент ја пушти раката и „мртва ладна“ застана настрана.

Меланија честопати ја тргаше раката од Трамп за време на официјалните церемонии, а дали со овој потег покажа дека е уморна од позирање и лажни насмевки што беше принудена да ги прави како прва дама, или дали станува збор за нешто посериозно, останува да видиме. .

Секако, фустанот со впечатливи мотиви и изгледаше одлично, иакомногумина на Твитер и порачаа дека се облекла како „домаќинка од осумдесеттите“.

(Фото) Во овој фустан и со ваква фризура изгледа како девојка

Брижит и Емануел Макрон го угостија претседателот на Аргентина, Албертo Фернандез и неговата сопруга Фабиола, во Елисејската палата.

Брижит за оваа прилика ги носела своите омилени високи потпетици – моделот „Eyeline“ од црна кожа на модната куќа „Louis Vuitton“. Овие салонки се одликуваат со врвна елеганција, а дополнителна доза на луксуз им дава златниот детаљ над потпетицата од 10 центиметри.

Со отмените чевли, Брижит носела фустан во нејзиниот препознатлив стил кој се одликува со чисти линии и шик едноставност. Модните комбинации на првата дама на Франција секогаш се многу едноставни и префинети, но тука секогаш се деталите кои ги прават поинтересни.

Кај овој фустан во темнозелена боја, рамен крој кој ја следи линијата на телото и должина до колената, тие детали се волуменозните ракави во ретро стил кои ѝ даваат доза на романтика на целата комбинација. На Брижит одлично ѝ прилегала и младешката фризура – коса врзана во полуреп која ги „одзема“ годините.

Ваквите фризура и избор на фустан биле во корист на 68-годишната прва дама на Франција бидејќи благодарение на нив, таа изгледала како девојка!

(Фото) Лопез и Афлек „уловени“ на романтичен одмор

Откако Џеј Ло ја раскина веридбата со Алекс Родригез и додека се пишуваше дека Бен Афлек пати поради Ана де Армaс, некогашниот најпопуларен пар на планетата очигледно дека ја обновил својата љубовна врска.

Синоќа во светот одекна веста дека Џенифер Лопез и Бен Афлек биле фотографирани заедно по 17 години од раскинувањето на нивната веридба.

И, не само што биле забележани заедно, туку поранешните вереници биле фотографирани при враќањето од романтичниот винекд oд Монтана.

Странските медиуми објавија и ексклузивни фотографии од латино дивата и актерот во автомобил и како ги носат куферите покрај приватниот авион во Лос Анџелес, а „People“ пренесува дека тие двајца заедно поминале неколку денови.

„Тие имаат моќна врска. Беше брзо и интензивно, но Џенифер е среќна“, изјавил извор близок до парот.

Инаку, популарниот оскаровец и пејачката и актерка се вериле во далечната 2002 година, а биле првиот познат пар на којшто медиумите му осмислија и прекар - „Бенифер“.

Афлек и Лопез заедно глумеле во филмовите „Gigli“ и „Jersey Girl“, биле неразделни, а Бен се појавил и во спотот од песната на Џенифер „Jenny from the block“.

Сепак актерот не можел да го поднесе вниманието и притисокот од медиумите, па нивната венчавка од 2003 година била одложена за следната година, но тие официјално раскинале.

Се пишуваше и дека актерот е виновен за прекинувањето на нивната веридба и дека Џенифер била скршена од болка.

Во текот на годините коишто следеле, парот вообичаено не зборувал за нивната љубов, а Бен минатата година ги изненади сите кога ја споменал Џенифер во некое интервју.

„Таа е вистинска. Одвреме-навреме се слушаме и многу ја почитувам. Колку е неверојатно што својот најголем филмски хит го оствари во 50-те години од животот?“, изјавил актерот.

(Фото) Ова е убавицата со која Бастијан поминал 7 години заедно

Кога беше објавено дека германскиот фудбалер се заљубил во српската тенисерка, сите погледи беа упатени кон Сара Бранднер, манекенката со која што Бастијан раскина претходно.

Германската манекенка Сара е една од најпопуларните убавици во таа земја поради што фановите на Швајнштајгер тешко го поднеле нивното раскинување. Тие биле заедно дури седум години, но сепак очигледно дека не им било судено да бидат заедно до крај.

Нивната врска очигледно не водела кон брак, а потоа фудбалерот ја запознал српската тенисерка Ана Ивановиќ и се заљубил во неа.

Откако германскиот спортист и српската убавица почнале да се појавуваат заедно во јавноста, сите погледни биле насочени кон Сара за која што тогаш се пишувало дека пати.

Таа тоа го демантирала, тврдејќи дека е среќна.

„Добро сум. Се трудам луѓето да ме гледаат како личност“, изјавила Сара во една прилика. „Претходно ме нервираше што луѓето ме гледаа како девојката на фудбалерот“.

Набрзо по раскинувањето со Бастијан, на Октоберфест Сара го запознала Михаил Бајер, а неколку месеци подоцна се пишуваше дека веќе се заедно.

Судејќи по пишувањето на медиумите, русокосата и Бајер биле видени во 2017 година како се прегрнуваат на едно доделување на наградите и биле во врска околу три години, односно до август 2018 година.

Со оглед на тоа што ја чува својата приватност, не е познато дали моментално е заљубена, но едно е сигурно – таа е многу убава.

Популарно