(Видео) Нов документарец за венчавката на Чарлс и Дијана

Во јули 2021 година се одбележуваат 40 години од венчавката на принцот Чарлс и покојната Дијана, принцезата од Велс во 1981 година. Минатиот викенд, во пресрет на официјалната годишнина на 29 јули, беше објавен нов документарен филм на стриминг-платформата „Бритбокс“ (BritBox), кој вклучува внимателно реставрирани видео-снимки од историскиот ден.

Во најавата за „Свадбата на векот“ – документарен филм на заедничкиот стриминг- сервис на „Би-би-си“ и „Ај-ти-ви“ –  нараторката Анџела Рипон вели дека филмот потсетува на „денот што го маѓепса светот“и дека содржи „нечуени приказни раскажани од оние кои беа таму“.

„Кралските фанови ќе бидат особено возбудени кога ќе дознаат дека документарецоткористи убаво реставриран оригинален филм од венчавката, оживувајќи ја историјата како што никогаш порано не сте ја виделе“.

Возбудливиот долгометражен документарен филм дебитираше минатиот викенд на стриминг-платформата BritBox. Стримерот „Бритбокс“, заеднички потфат на „Би-би-си“ и „Ај-ти-ви“, е британски одговор на „Нетфликс“.

(Фото) Викторија Бекам во ТВ-интервју ги изненади гледачите со својот изглед

Поранешната „спајсица“ го привлече вниманието со настапот во емисијата „Добро утро, Америка“, но не со она што го кажа, туку со својот изглед.

Викторија Бекам (47) очигледно претерала со користење филери за усни и нејзиното лице изгледа непрепознатливо, пишуваат таблоидите.

„Изгледа како да има алергиска реакција“, „Што си направила со усните“, „Што ти се случило со лицето?“…, беа некои од многуте негативни коментари на социјалните мрежи.

А таблоидите беа многу поостри во своите коментари објавувајќи нејзини фотографии од блиско минато. „Викторија Бекам шокира многу гледачи со настапот во Good Morning America, но не со нејзините изјави – туку со нејзиниот изглед“.

Во емисијата модната дизајнерка говореше за совети за убавина, за „Спајс грлс“ и за нејзиното семејство, но многумина не можеа да го тргнат погледот од нејзиното лице.

Викторија очигледно го зголемила волуменот на усните, но се чини дека навистина претерала со филери.

Ретко кој знае кое е вистинското име на Вин Дизел

Светски познатиот актер Вин Дизел е роден во 1967 година во Америка, а освен во глумата се проба и во улога на продуцент и режисер. Вин Дизел е познат по многу улоги, особено во акциони филмови.

За приватниот живот на актерот не се знае многу, освен дека е оженет со Палома Хименез, супермодел, како и дека има три деца. Не е ни чудо што многу негови фанови не знаат дека неговото вистинско име е всушност Марк Синклер.

(Фото) Победникот на Евровизија изненади со ново интересно издание

Дамјано Давид непрестано ја шокира публиката со своите необични и провокатини модни комбинации.

Досега имавме можност да го видиме во високи потпетици, па дури и без облека. Сепак овој пат докажа дека секогаш има ас во ракавот.

Токму кога помисливме дека ништо не може да не зачуди, Дамијано не демантираше и сподели фотографија на која е ни помалку ни повеќе, туку во одело.

Актерот сподели селфи фотографија на која позира во сако, црвена вратоврска и очила, па стави емотикон на Супермен, најверојатно сакајќи да истакне дека потсетува на познатиот Кларк Кент.

„Градот е во опасност“, порача Дамијано.

Популарно