(Видео) На познатиот српски кошаркар во ноќен клуб му ја погодија песната, ваков уште не сте го виделе

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ е снимен како се забавува во ноќен клуб со српската химна.

По победата над Мајами (120:111), МВП-то на НБА лигата посети тамошен ноќен клуб, каде во негова страна се свиреше српската химна, што особено го погоди.

Бен Афлек му дал на 10-годишниот син да вози Lamborghini автомобил – направил сообраќајка и го критикуваат дека е неодговорен родител

Бен Афлек му дозволи на 10-годишниот син да седне зад воланот на Lamborghini автомобил со вклучен мотор, по што момчето го врати во рикверц и удри BMW автомобил кој бил паркиран зад него.

Бен Афлек и Џеј Ло, заедно со 10-годишниот син на актерот – Семјуел – беа во посета на салон за изнајмување луксузни автомобили.

Џеј Ло, актерот и неговиот син ги разгледувале луксузните автомобили за изнајмување и Бен му дозволил на малиот Семјуел да седне зад воланот на жолт Lamborghini автомобил.

Наводно моторот на автомобилот бил вклучен и Семјуел почнал да го враќа наназад, па во тој миг удрил во BMW автомобил кој бил паркиран веднаш зад него.

На видео што се споделува на социјалните мрежи се гледа дека Семјуел седи на возачкото седиште и неговата врата е отворена. Веднаш до вратата стои Бен Афлек, а Џеј Ло седи на задното седиште.

Како што Џеј Ло седнува во автомобилот, Семјуел враќа во рикверц и го удира автомобилот зад него. Веднаш потоа Семјуел излегува од автомобилот за да ја види штетата.

Иако станува збор за навистина мал удар, се гледа дека малото момче е вознемирено, па во еден миг Бен го прегрнува за да го утеши.

На папарацо фотките се гледа и како актерот се расправа со еден од вработените во салонот, додека Џеј Ло гледа во нејзиниот телефон.

Инаку Семјуел е најмалото дете на Бен Афлек и неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер. Заедно тие имаат уште две деца – ќерките Вајолет (16) и Серафина (13).

Според TMZ, инцидентот настанал бидејќи автомобилите биле паркирани премногу блиску еден до друг, како и дека штетата е минимална. Но, многумина сепак го осудуваат Бен бидејќи му дозволил на 10-годишниот син да седне зад воланот.

Дел од коментарите на Твитер:

„Зошто возел неговиот 10-годишен син?“

„Секако дека ќе удри во друг автомобил, има 10 години“.

„Бен повторно пиел?“

„Не го обвинувајте 10-годишното дете, обвинете го 50-годишниот возрасен човек“.

Милијардерот кој има 91 година ја остави славната манекенка преку СМС-порака

Светот на познатите и богатите ја шокираше веста дека милијардерот ја напуштил една од најубавите жени во светот.

За сѐ наводно е „заслужен“ Руперт Мардок, кој на прилично суров начин, преку СМС-порака го заврши бракот со Џери Хол, пишува „Дејли мејл“.

Извори блиски до парот велат дека Џери Хол (65) била „шокирана“ од ненадејниот крај на нивните шест заеднички години минатата недела.

Пријателите, меѓутоа, како причина за раскинувањето на славниот пар го наведоа различните начини на живот и фактот дека таа пуши цигари.

Ваквите приказни целосно отстапуваат од претпоставките и коментарите на Твитер дека Џери Хол решила да го напушти Мардок (91) поради неговите години. Но, затоа целосно се вклопуваат во изјавата на поранешниот соработник на овој милијардер, кој рекол дека никој не треба да биде во врска со Руперт Мардок, бидејќи тој во еден момент се свртува против своите љубовници и ги отфрлува.

Џери и Мардок првпат се појавија во јавноста како пар на финалето на Светскиот куп во рагби во Твикенхем, Лондон во октомври 2015 година, каде беше фотографиран како ја бакнува во образ додека таа блескаше од среќа.

Првпат на црвениот тепих се појавија заедно на Златниот глобус следната година, а пријателите тогаш рекоа: „Руперт не може да биде посреќен… Тој е вљубен како тинејџер. Тој изгледа навистина, навистина среќен. Тоа е прекрасна работа“.

Славната манекенка набрзо се иселила од куќата вредна 13 милиони фунти во Ричмонд, југозападен Лондон, каде што живеела откако раскинала со рокерот на „Ролинг стоунс“, Мик Џегер.

Џери и Руперт последен пат биле видени заедно во јавност во Лондон во август минатата година, кога беа забележани како одвоено доаѓаат на вечера, но се претпоставувало дека заминале заедно.

Пријателите велат дека Џери Хол, долгоногата екстровертна Тексашанка, донела многу „рамнотежа“ во животот на Мардок, откако тој со децении се фокусирал на работата.

Но, од објавата на разводот, најблиските се обидуваат да најдат знаци на пукнатини во врската. Еден од присутните на летната забава на г-дин Мардок во галеријата „Serpentine“ во Лондон минатиот понеделник беше изненаден што не ја видел Џери Хол покрај него.

Тој рече: „Мислев дека е чудно што таа не беше таму. Таа е „социјална пеперутка“ и генерално би била на вакви настани. Забележав и дека никој од нејзиното семејство не беше таму, дури ниту нејзините пријатели“.

„Пушам, пијам, сакам вино, сакам да се сончам, пијам кафе. Правам работи што не треба да ги правам“, изјавила Џери за „Good Housekeeping“ уште во 2014 година.

Пријателите откриваат и други детали за сега веќе поранешната двојка.

„За еден 91-годишен старец, Руперт е во одлична форма, но ниту тој не може да ги запре годините. Носи меки чевли и не сака долго да стои и е опседнат со своето здравје. Исто така, неговиот слух станува сѐ послаб“, изјавил пријател на парот за „Дејли мејл“.

„Џери е многу помлада, па сè уште сака да оди на забави и на плажа и сака да се забавува. Не ја забавува да биде медиумска гејша или корпоративна сопруга. Бескрајното патување по светот во авионот на компанијата за да биде покрај Рупер поради некоја корпоративна забава повеќе не ја привлекува како порано“, додал тој.

Џери Хол беше во врска со славниот музичар Брајан Фери, а во долгогодишната врска со Мик Џегер добија четири деца.

Мелита се исповеда: Jaс сум класична будала

Поранешната ТВ водителка и трендсетерка Мелита Ракичевиќ отсекогаш била активна корисничка на Инсатграм, место кое за неа е одлична платформа каде сите може да ја видат и разберат она што сака да го каже и покаже.

Мелита од оние кои немаат резерва кога нешто ги мачи, па за да си олесни на душата таа знае да напише што ја мачи или кој ја „мачи“.

Овој пат во описот на една од фотографиите го прозва поранешниот сопруг и напиша:

-Дали мирно спиеш??? Поквареноста на бившиот маж отиде предалеку…Сега сум опасна и секако убава. Гласеше коментарот во опсот на една од фотографиите.

Ова не и беше доволно на Мелита, па се расплени со исповед во следната објава и додаде:

-И така денес по многу анализирање ноќеска сватив дека јас сакајќи да бидам предобра како човек,жртвував голем дел од животот за други што ги сакам, сум класична будала. Некако да признаам иако имам врвна интелигенција и мозок ама баш генијален ,ретарди. И зли мои блиски не ги доживеав така опасни да те заебат. Па си викам идемо даље, пуно си грешела хаха што е небулоза али ај и решив да средам јако неколку особи пошто ме потценија и митно хаха ма какви само лудо и весело себично ќе си живеам дека да не заборавев на себе заради тие што ги сакам одамна ќе бев на друга планета… И со бољи нерви. Е значи се’ е во право време, заврши Мелита која овој пат не посочи дали и во случајов повторно го прозва поранешниот сопруг

За потсетување, Мелита Ракичевиќ беше во брак со познатиот скопски угоститетел Владимир „Соме“ Ракичевиќ со кој ја има ќерката Барбара.

Популарно