Првата слика на Милјана Кулиќ од болничката соба

Учесничката во реалното шоу Миљана Кулиќ се уште е под будното око на лекарскиот тим во Белград. Таа со денови се бори за живот по операцијата на желудникот во Турција, а според последните информации здравствената состојба на Нишлијка сега е постабилна.

На првата фотографија од болницата се гледа дека на Миљана и е изваден кислородот и дека се чувствува малку подобро. Денеска при посети и кога нема лекарска посета и опсервација, времето го искористи да се слушне со пријателите, меѓу кои е и Филип Цар.

Колегите од реалното шоу денеска имаа видео повик во кој Миљана му кажа низ што поминува.

Она што е малку охрабрувачко е ликот на Миљана. Иако бледа и исцрпена, Миљана сепак се насмевна додека разговараше со царот.

Да потсетиме, Миљана вчера во текот на денот беше посетена од совет на психијатри, кои разговараа со неа и врз основа на тоа оценија кои ќе бидат нејзините следни чекори за време на нејзиното лекување во оваа установа, со оглед на агресивното однесување што го покажува.

Инаку, Миљана претходно го извадила катетерот, била насилна кон персоналот и се заканувала дека ќе скокне од прозорецот на клиниката доколку не добие цигари.

Џоел Рич со британски шарм го освои срцето на Џони Деп

Светските медиуми пишуваат дека Џони Деп е во врска со негова поранешна адвокатка, но тоа не е Камил Васкез, како што се шпекулираше.

Британката Џоел Рич, која го застапуваше Деп во Британија пред две години во судскиот процес за клевета против весникот „Сан“, го освои срцето на холивудскиот актер. Тимот на Деп ја загуби судската битка, но, очигледно, поразот не влијалел на неговите чувства кон адвокатката, пишува „ТМЗ“.

Рич е омажена, но моментално е во процес на развод. Таа и нејзиниот отуѓен сопруг имаат 2 деца.

Рич не беше дел од тимот на судењето во Вирџинија што извојува победа над поранешната сопруга на Деп, Амбер Херд, но таа беше присутна во судницата за поддршка, според „Ју-ес викли“ кој прв ја објави сторијата.

(Фото) Алек Болдвин и сопругата станаа родители по седми пат

Хилари Болдвин и нејизниот сопруг, актерот Алек Болдвин повторно станаа родители.

Јога инструкторката (38) објави дека со актерот (64) станале родители на нивното седмо дете, ќерката Илариа Каталина Ирена.

-Таа е тука. Ние сме возбудени да ве запознаеме со нашиот сон кој се оствари, Илариа Каталина Ирена, објави парот. Хилари додаде и дека бебето е родено на 9 септември, а двете се среќни и здрави. Во однос на останатите шест деца, Алек напиша дека тие денот го поминуваат заедно со новиот член.

(Видео) Новата колекција на „Гучи“ ја презентираа 68 пара идентични близнаци

На модната ревија за колекцијата пролет/лето 2023 наречена „Твинсбург“, модниот бренд Гучи ангажирале 68 пара идентични близнаци.

Пред почетокот на ревијата, директорот на „Гучи“ Алесандро Микеле истакнал дека ја посветува на неговата мајка Ералда и нејзината сестра, близначката Џулијана.

-Две извонредни жени кое своето сестринство го одбележаа со конечен печат. Живееја во исто тело. Исто се облекуваа и чешлаа, вели тој.

Секој пар близнаци на сцена се појавил независно, одвоени во ѕид од огледала во средина и оделе по пистата во исти модели.

Оваа ревија била подготвувана со месеци и биле вложени големи напори за да се пронајдат толкав број идентични близнаци кои ќе ги носат моделите.

Необичната модна ревија на „Гучи“ предизвика големо внимание во Милано.

Популарно