ТРАГЕДИЈА: Млад актер пронајден мртов во шума, два дена откако беше обвинет за семејно насилство

Актерот Кол Брингс Пленти (27) беше пронајден мртов само два дена откако беше обвинет за семејно насилство.

Не бил виден откако полицијата била повикана на имотот каде што една жена врескала за помош. Потоа по него е распишана потерница.

-Бидејќи никој не можел да го лоцира, тој бил пријавен како исчезнат, пишува Sky News.

Бригс ја пропушти аудицијата за претстојниот филмски проект кој беше закажан преку Зум, што тие велат дека било невообичаен за него.

Во меѓувреме бил пронајден неговиот напуштен автомобил, а неговото тело набрзо било откриено во шумата.

Инспекторите и медицинските лица се на терен, но детали за причината за смртта не се соопштени.

Таткото на актерот, Џо, рече дека е благодарен за сите молитви и позитивни мисли кои се упатени кон неговиот син.

Бен Афлек и Џенифер Лопез се разведуваат?

Популарната двојка Бен Афлек и Џенифер Лопез која се венчаше пред само две години наводно се разведува.

Актерот веќе се иселил од заедничката куќа која неодамна ја купиле,  пренесуваат американските медиуми.

Според написите во американските портали, еден од проблемите е различниот пристап и начинот на кој се справуваат со славата. Лопез го привлече медиумското внимание, додека Бен се оддалечи од тоа.

Џен и Бен во последно време поминуваат многу време разделени. Исто така, актерот не присуствуваше на Мет Гала со неговата сопруга Лопез и покрај нејзината улога на водителка на настанот.

Популарната двојка првпат почна да се забавува на почетокот на 2000-тите, а само неколку дена пред да се венчаат – се беше откажано.

Тие останаа заедно до јануари 2004 година, кога следеше конечниот крај. На помирување чекаа речиси 20 години, па тоа го направија во 2021 година, а конечно се венчаа во јуни 2022 година.

Поранешниот свршеник на Лејди Гага се ожени со 15 години помлада манекенка

Актерот Тејлор Кини (42), ѕвезда на серијата „Чикаго во пламен“, се ожени со 15 години помладата манекенка Ешли Кругер по две години врска.

Тие имаа мала, приватна церемонија во Чикаго, каде што Кини неодамна го заврши снимањето на 12-тата сезона од серијата на Ен-би-си, пишува „Пипл“.

Кини и Кругер се заедно од 2022 година, а Кини ја сподели својата прва фотографија од Ешли на „Инстаграм“ во март истата година. Тие официјално се појавија во јавноста во април 2022 година на добротворен настан. Иако двојката јавно не зборуваше за својата врска, тие објавија еден за друг на социјалните мрежи. Кругер се појави и во серијата „Чикаго во пламен“ во 2022 година во 11-тата сезона.

Ова е прв брак на актерот, иако претходно беше свршен со пејачката Лејди Гага. Тие ја раскинаа свршувачката во јули 2016 година.

Кругер на Универзитетот во Ајова дипломирала новинарство во 2017 година. По тоа, таа работеше во продажба и маркетинг. Кругер моментно работи со скратено работно време како менаџер за развој на бизнис за Eagle Six Properties. Што се однесува до манекенството, таа има договор со агенцијата BMG Models.

Мерил Стрип ја доби почесната Златна палма

Холивудската ѕвезда Мерил Стрип вечерва ја доби почесната Златна палма на церемонијата на отворањето на 77-от Меѓународен фестивал во Кан, овековечувајќи го нејзиното „неизбришливо место во историјата на кинематографијата“, сопштија организаторите.

– Го променивте начинот на кој ги гледаме жените во светот на кинематографијата. Ни дадовте нова слика за нас самите, рече француската актерка Жилиет Бинош, доделувајќи и ја наградата на американската актерка.

– Многу сум среќна што не сте уморни од моето лице, рече Мерил Стрип.

Вечерва во Кан почна 77-от Меѓународен филмски фестивал, кој ќе го одбележи враќањето на ѕвездите како Мерил Стрип, Френсис Форд Копола и Кетрин Денев, додека 22 филма ќе се борат за наградата Златна палма.

Покрај Мерил Стрип, оваа година почесна Златна палма ќе добијат и креаторот на серијалот „Војна на ѕвездите“, Џорџ Лукас, како и колективно Студио Гибли на јапонскиот режисер за анимација Хајао Мијазаки.

Претседателка на жирито е Грета Гервиг, американска независна режисерка чиј филм „Барби“ заработи повеќе од една милијарда долари

Популарно