ВИДЕО: Груби пресреќен го снимаше гласањео на Законот за јазици

Видно задоолен од постигнатото, пратеникот на ДУИ, Артан Груби со својот мобилен телефон сними видео во живо од гласањето во собранието.

Истото видео беше поставено на неговиот фејсбук профил, каде неговите фанови со радост ја пречекаа веста.

На видеото кое е подолго од пет минути убаво се гледа и се слуша како одел текот на гласањето.

Погледнете го видеото во продолжение:

Коментари

Популарно