Оваа секс поза многу боли, дури и таа заплакала

Напознатата чешка порно актерка Тара Вајт тврди дека нејзината работа не е лесна и дека понекогаш снимањето трае предолго и до 15 часа.

Тара постигна голема слава, признава дека не и било лесно во многу ситуации и дека во една сцена на жесток секс почнала да плаче.

-Се сеќавам добро на тоа снимање на Карибите. Бев во поза каде што се потпирав на раце, додека задникот ми беше во воздух. Таа сцена прилично се одолговлече и почна рамото многу да ме боли. Од толку силна болка почнаа да ми течат солзи и мораа да го прекинат снимањето. Замислете гледате сцена со жесток секс и ме гледате мене како плачам. Не иде, нели? - раскажува Тара.

Порно ѕвездата кажува дека снимањата траат долго и открива дека сака групен секс во кој се труди да ужива.

-Го сакам. јас мислам дека сите го сакаат. Ако енергиите се поклопат, ако постои таа некоја привлечност, си кажувам себе си: ајде да го направиме тоа, уживаме, се забавуваме и заработуваме. Што повеќе ти одговара, полесно ќе минат часовите. Некогаш снимањата траат и по 15 часа. А, ќе се сложите дека тоа не е малку - изјавила Тара.

Мартина Коломбари: Сексот со него ми ги уништи колената

Иако одамна е фудбалски пензионер, деновиве Алесандро Костакурта, легендарниот стопер на Милан и репрезентацијата на Италија, одново е во центарот на вниманието. И тоа поради изјавата на својата сопруга Мартина Коломбари, инаку бивша „мисица“, со која е во брак повеќе од 16 години.

Таа во едно интервју за весникот „Џорно“ откри детали од љубовниот живот со Алесандро, коментирајќи дека иако се во брак 16 години, се функционира како што треба.

„Сексот со него, со Алесандро, ми ги уништи колената. Завршив со покажување на истите“ меѓу другото споменала Мартина.

Инаку пред неколку години, Мартина својот сопруг го спореди со Роко Зифреди, славниот италијански глумец од филмовите за возрасни.

7 совети за коронавирусот да не ви го уништи бракот

За време на самоизолацијата многу бракови можат да бидат загрозени поради тоа што партнерите целото време го поминуваат заедно.

Луѓето кои се подолго време во брак споделија свои совети кои можат да ви помогнат да го сочувате вашиот брак.

1.Комуницирајте што е можно повеќе

Тајната на секој успешен однос е комуникацијата. Тоа важи секогашно и во околностите кои се последица на пандемијата од коронавирусот. Мајк Вејнер Дејвис, брачен и семеен терапевт од Колорадо вели дека не е важно како партнерите комуницираат во изолација, туку оти е важно да се трудат да комуницираат.

-Најголем проблем со кој се соочив е кога двајцата партнери гледаат на она што им се случва на другата – едната личност мисли дека сѐ се руши, другата дека се работите се „напумпани“. Кога луѓето имаат различни перспективи, имаат и различен став на она што треба да се прави, а единствен начин ова да се преброди е комуникацијата, вели Вејнер – Дејвис.

2.Дајте си простор еден на друг

Поголемиот дел од паровите поголем дел од денот го поминуваат одвоено – барем еден партнер излегува од дома за на работа, а сега кога фирмите од вработените бараат да работат од дома, тие се цело време заедно под ист кров. Тоа може да биде посебно проблем за паровите кои живеат во мали домови зашто може да се чувствуваат како да им е загрозен личниот простор.

Затоа многу експерти советуваат дека луѓето треба да ја сфатат важноста на времето кое го поминуваат сами со себе.

-Важно е паровите да знаат дека припаѓаат во категорија на луѓе на кои им е потребен партнер за да ги средат своите емоции или во категорија која тоа го регулираат сами. Ако знаете дека вашиот партнер сака сам да ги регулира своите емоции не треба да се обидувате да работите на тоа со него, туку да го пуштите сам да се занимава со тоа, вели Алев Атес-Барлас, терапевт од Њујорк.

Вели дека најдобар начин за да се преброди напнатоста меѓу партнерите е медитација или слушање музика на слушалки.

3.Кажете си ги работите кои ви сметаат

Заедничката работа од дома може од вашиот партнер да направи имагинарен колега кој е виновен за сѐ.

Александра Фонден за ова прочитала на Твитер и веднаш почнала да разговара со својот сопруг за тоа што меѓусебно им смета.

И други сопружници почнале да го применуваат ова и да пишуваат на Твитер под хаштагот #CovidConfessions.

4.Направете нови рутини

Никој сѐ уште не е сосема прилагоден на новите околности во кои се најдовме пораид пандемијата. Поради тоа Ли Милер, брачен терапевт од Лос Анџелес советува дека би било мудро да се направат нови рутини кои ќе му дадат смисла на новото секојдневние. Особено е важно да се одреди кој што ќе работи за време на денот, кој ќе готви, кој ќе чисти, кој ќе се јавува на телефон и слично.

-Ова не е ниту близу на типична ситуација, што значи дека постојат голем број на улоги околу кои партнерите би требало да се договорат и да се придружуваат додека работат од дома. Многу е важно да се одреди време да седнат и поразговараат за очекувањата кои ги имаат од другиот за време на овие времиња, вели Милер.

5.Не инсистирајте на секс

Според Бритни Блер, клинички психолог и сексуална терапевтка од Северна Калифорнија, сексуалната желба во време на коронавирусот може да биде помала поради тоа што стресот го намалува либидото кај 85 отсто од луѓето.

-Нормално е да имате помала желба за секс за време на овие случувања. Ако сте меѓу 15 отсто луѓе кои не се под стрес, треба да имате на памет дека вашиот партнер најверојатно е, вели Блер додавајќи дека ова им се случува на сите парови.

6.Концентрирајте се на малите работи

Ако по природа сте паничари, најдобро би било својот фокус да го промените на малите работи зашто паниката дополнително ќе го влоши односот со партнерот. Наместо да експлодирате, вдишете длабоко и размислувајте на нешто друго, како на пример на работите кои ги сакате кај вашиот партнер.

7.Ако сте загрозени

Постои можност во изолација да се зголеми тензијата меѓу сопружниците и да дојде до семејно насилство. Во тој случај не треба да трпите, туку да се информирате на кој начин може да се извлечете од таква ситуација. Карантинот не е поважен од вашето здравје. Полицијата и другите итни служби работат како и претходно, па обратете се кај нив .

Секс за време на корона може - но само под одредени услови!

Социјалното дистанцирање е основно мото на борбата против ширењето на новиот коронавирус, но што значи тоа за интимноста?

Речиси е невозможно да се практикува социјално дистанцирање со партнерите со кои ги делиме домот и постелата. Затоа е легитимно прашањето - дозволен ли е секс во време на корона? Тројца лекари одговараат на ова прашање за весникот „Гардијан“.

-Нема сознанија дека вирусот е сексуално пренослив. Примарно, тој се шири преку респираторни капки од кивање и кашлање и секундарно, преку допирање инфицирани површини, вели др. Џесика Џастман, професор по инфектологија на универзитетот Колумбија.

-Но, бакнувањето е редовна практика за време на интимност, а вирусот може да се пренесе преку плунката. Значи може да се пренесе со бакнување. И со други начини на сексуално општење, што ја вклучуваат устата, вели др. Карлос Родригез Дијаз, професор по јавно здравје на Универзитетот Џорџ Вашингтон. 

Значи, дали е ОК да се има секс?

-Ако партнерот има Ковид -19 препорака е да стоите настрана од него. Се додека болеста не помине, што значи да немате температура 72 часа, без да користите каква и да е терапија што би ја прикрила и додека респираторните симптоми не исчезнат, вели д-р Џастман.

Но, за луѓето кои се дома и кои немаат симптоми и никаква изложеност на ризици, приказната е поинаква.

-Ако живеете со постојан партнер и немате никакви симптоми, ниту пак сте изложени на ризик од коронавирусот, сексот може да биде одличен начин за забава и за остварување блискост во ваков стресен период, вели д-р Џулија Маркус, епидемиолог на Харвард.

Генералната препорака е сега да се запре потрагата по нови партнери, а на постојаните, па за почеток да им се измери температурата! 

Популарно