Хороскоп
 • Овен Нешто ја ограничува вашата ментална широчина. Плановите за кратки патувања или одредени дискусии со другите, би можеле да бидат блокирани. Зголемување на одговорностите на вашето работно ме...
 • Овен (21.03 – 20.04) Сѐ ќе постигнете на време. Доколку имате хоби, уживајте во него. Размислете и погледнете колку сте далеку од вашите цели, дали сте на вистинскиот пат и дали треба нешто да п...
 • Хороскопот има одговор која е личноста со која пријателството би ви било најлесно и најзабавно. Овен Ако сте припадник на овој знак, сигурно не ви е непознато чувството дека сите други се ч...
 • Овен (21.03 – 20.04) Во прашање се екстремни промени периодов, како позитивни, така и негативни. Мора да се изборите со овие турбуленции иако за тоа нема да имате сила, барем не викендов. Доколк...
 • Овен (21.03 – 20.04) Одлично ја проценувате ситуацијата, но најверојатно ќе донесете одлука која не ви оди во корист. Водите разговори кои не носат ефекти освен ако не се работи за некои крајно ...
 • Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување на правилата. Дејствувајте разумно и не размис...
 • Овен (21.03 – 20.04) Викендот ќе ја менувате тактиката. Победник ќе биде оној што ќе успее да искомбинира различни активности за краток период. Ве очекуваат проблеми со здравјето Бик (21.04 –...
 • Овен (21.03 – 20.04) Ќе се препознае вашиот работлив и вреден дух и ќе направите одлични чекори на деловен план денес. Се повеќе ја гледате љубомората на партнерот, а тоа не е она најлошото што ...
 • Овен (21.03 – 20.04) Голем дел од проблемите се зад вас. Имате уште некои помали работи што треба да ги завршите за конечно да можете да здивнете. Затоа овој ден ќе го поминете во пријатна и опу...
 • Овен (21.03 – 20.04) Ќе се препознае вашиот работлив и вреден дух и ќе направите одлични чекори на деловен план денес. Се повеќе ја гледате љубомората на партнерот, а тоа не е она најлошото што ...
 • Овен (21.03 – 20.04) Се појавуваат препреки и проблеми со кои морате да се изборите. Со оглед на тоа што сте борец и сакате предизвици, можеби ова и ќе ви одговара. Сепак, би требало да вложите ...
 • Овен (21.03 – 20.04) Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или...
 • Овен (21.03 – 20.04) Пожелно е да се отворите кон своите најблиски луѓе и отворено да ги споделите емоциите. Ова ќе ви помогне да го надминете приближувањето до депресивно расположение. Бик (...
 • Овен Денес животот ќе ви наликува на една голема авантура. Изненадувања ќе ве очекуваат во секој агол, а најголем дел од нив ќе бидат прекрасни. Сепак, можно е и да дознаете информација која неп...
 • Овен (21.03 – 20.04) На необичен начин се обидувате да ги промените деловните случувања. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено доколку неодамна сте запознале некоја личност која мно...
 • Овен (21.03 – 20.04) Ѕвездите денес ќе ви донесат успех на професионално поле. Бизнисмените и трговците ќе имаат доста работа која во многу случаи се поврзува со патување. Бик (21.04 – 21.05...
 • Според нивната статистика тоа би изгледало вака, од најбезопасните до најопасните знаци: 12. Близнаци Близнаците никого не доживуваат толку сериозно за да го убијат или повредат. Тие одбира...
 • Овен (21.03 – 20.04) Разговорот со еден член од семејството ќе биде позитивен и ќе ви даде сигурност кога се во прашање вашите планови и тежнеења. Најавени се значајни позитивни случувања во дом...
 • Овен (21.03 – 20.04) Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот неуспех да комуницирате. Може да се чувствувате исцрпено и нерасположени да гледате било ко...
 • Овен (21.03 – 20.04) Вашата упорна и енергична природа отсекогаш умеела да ви донесе перспектива, поради што и денеска ќе се карактеризирате со конструктивност и хармонична насоченост кон решава...
 • Овен (21.03 – 20.04) Голем дел од проблемите се зад вас. Имате уште некои помали работи што треба да ги завршите за конечно да можете да здивнете. Затоа овој ден ќе го поминете во пријатна и опу...
 • Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе почувствувате огромно олеснување по споделувањето на долго чувана тајна. Дозволете си да бидете поотворени пред личностите кои ги нарекувате доверливи.Известувајте ...
 • Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе почувствувате огромно олеснување по споделувањето на долго чувана тајна. Дозволете си да бидете поотворени пред личностите кои ги нарекувате доверливи.Известувајте ...
 • Овен (21.03 – 20.04) Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или...
 • Што е тоа што ве прави несреќни? Овен – Мислите дека сите ви се љубоморни и постојано сте оптеретени со тоа. Бик – Мислите дека заслужувате специјален третман од другите. Близнаци – Мисл...
 • Овен (21.03 – 20.04) Најверојатно заради намалениот број на соработници, за што се виновни вашите претпоставени, ќе имате малку повеќе работа , но сепак ќе бидете задоволно изморени. Искористете...
 • Овен (21.03 – 20.04) Вие сте оптимисти, многу работи се обидувате да ги склопите со лицата од странство, но очекувате сите споредни работи да ви ги сработат другите. Тука до израз доаѓа вашата ж...
 • Овен (21.03 – 20.04) Посветете го вашето време на работните обврски кои се обидувате да ги избегнете. Ако се решите да го сторите тоа, не грижете се, ќе добиете некоја помош или идеја како како ...
 • Овен (21.03 – 20.04) Денот е создаден за желби, но не претерувајте во очекувањата. Бидете внимателни со лицето што ви изгледа премногу добро за да биде реално. Најверојатно ќе се разочарате. Ќе ...
 • Овен (21.03 – 20.04) Сентиментално сте расположени, пристапни не само за туѓи проблеми туку и за туѓите расположенија. Па затоа одбирајте поведри луѓе, смејте се и радувајте се бидејќи тоа е вис...
Страница 1 од 6012345...102030...Последна »