ФОТО: Се ожени потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски влезе во брачните води. Неговата избраничка е охриѓанката Алексндра

Деновиве и поранешниот претседател на Унијата на млади сили, Владимир Нелоски и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев имаа силна причина за прослава. Нелоски, рипна во тавче , а Јанушев доби син.

Пет добро платени работи за кои не треба факултетска диплома

Одреден број на луѓе имаат високо стручно образование, односно факултетска диплома, но тоа не значи дека оние кои не завршиле факултет немаат можност да пронајдат интересна и добро платена работа.

Во продолжение ви нудиме листа на занимања кои по правило се одлично платени, а не бараат академско образование.

1. Контролор на летање – Следење на комерцијални летови и управување на воздушниот простор;

2. Монтер на лифтови – поставување, монтажа и поправање лифтови;

3. Медицинска сестра – води и координира грижа за пациентите;

4. Крупието во казино – координира и раководи со различни игри на среќа; и

5. Веб администратор – дизајнирање, креирање и администрација на веб страни.

Заев: Груевски во 2012 година прифатил Горна Македонија - ерга омнес

Премиерот Зоран Заев, при своето гостување во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, изјави дека во „прислушкуваните разговори“ постојат докази дека Никола Груевски прифатил „Република Горна Македонија“ за севкупна употреба во 2012 година. До договор не дошло, како што вели Заев, бидејќи Грција го одбила предлогот, претходно испровоциарана од постапките на ВМРО ДПМНЕ со антиквизацијата и именувањето на автопатот и аеродромот.

Популарно