Карлеуша збесна поради изјавата на Амфилохиј за абортусите

Познато е дека фолк-дивата Јелена Карлеуша се декларира како атеист, па и не чуди реакцијата на неодамнешната изјава кон митрополитот црногорско-приморски Амфилохиј дека Србинките со абортусите убиле повеќе деца од Хитлер, Мусолини и Борис заедно!

Јелена како по обичај, без влакна на јазикот, остро му одговори на владиката.

 „Дали постои некој обред на истерување на ѓаволот од Амфилохиј за да не тропа повеќе глупости? Бог ќе му прости, се разбира, во оној во кој верува!“, кратко и ефективно во свој стил му одговори Карлеуша.

Бизнисмен од Ниш ја прави најскапата свадба на Балканот, ќе пејат Цеца и Аца Лукас

Нишкиот контроверзен бизнисмен Бранислав Брано Мичуновиќ на 4. ноември организира голема свадба за својот син Ѓорѓе во елитен австриски хотел.

 

❤️

A post shared by Djordje (@djordjemicunovic) on

 

❤️❤️

A post shared by Djordje (@djordjemicunovic) on

Како што се дознава, гости ќе бидат најголемите српски фолк ѕвезди Цеца и Аца Лукас, кои приватно се пријатели со Мичуновиќ.

Ѓорѓе со својата избраничка Зорана, некогашна манекенка, има син, а судбоносното „да“ ќе го изговорат скоро пред 800 гости.

НЕВЕРОЈАТНА ИСПОВЕД НА ЖЕНА НА ШЕИК – Чекавме ред за секс, еве како живеевме

 

Џил Дод е успешна деловна жена и основач на меѓународно признатиот бренд за облека „Рокси” која го раскажала своето искуство како љубовница на еден шеик.

Имено, како што пренесува Дејли Меил, таа била млада и наивна манекенка во раните 80-ти години, кога еден шеик и предложил да биде негова љубовница, а таа бидејќи се заљубила во него, прифатила.

Според законот во Саудиска Арабија, тој смеел да има 11 љубовници и три законски жени.

Таа вели дека секогаш бил опкружен со жени и го опишала како неверојатен љубовник.

– Се согласив. Од тој момент станав една од жените во неговиот харем, и се менував со други жени, чекајќи го својот ред за да имам секс со човекот кој го засакав – раскажува Џил.

Таа нејзиниот однос со него го прекинала кон крајот на 1982-та година, кога почнала да се чувствува непријатно од целата ситуација, а веќе седум години подоцна ја основала компанијата „Рокси”.

Популарно