Групна тепачка на кошаркарски меч во Црна Гора

Објавено на 02 февруари 2016, 11:34

СПОДЕЛИ:

Кошаркарскиот натпревар во Црна Гора, меѓу Ловќен и Ибар беше одбележан од невдина општа тепачка меѓу кошаркарите на двете екипи.
Untitled

Кошаркарите на Ловќен славеа на дуелот со два поени разлика (78-76), а екипата на Цетиње постојано се жалеше на судењето затоа што во еден момент губеше и со 23 поени разлика. По крајот на дуелот кошаркарите и стручниот штаб на Ибар, пак, се жалеа на судењето во финишот по што настана тепачка со повреда и на еден од кошаркарите. Во инцидентот се вклучи и публиката…

СПОДЕЛИ: