Најдобрата журка летово е во Преспа: Сите во бело!

- Galaxy Beach Pretor, сите во бело, од зајди сонце до изгреј сонце, точно на оваа плажа.

11537705_1593684310905562_1601175624689357078_n

Карти во предпродажба по промотивна цена од 120ден. во:

Ресен - Пицерија Рома, ул. Маршал Тито бб.

Претор - Galaxy Beach

Битола - Brothers Tobacco, ул. Широк Сокак бр. 51

Прилеп - City Tobacco, Борка Талески бр. 19

Охрид - ZZ Top-Music shop, Цар Самоил бр. 18

останатите градови:

http://kupikartizase.com/Home/SalesLocations

Резервации за ВИП Маси во порака на нашата фејсбук страна.

Шише Вотка Вигор + 3 Редбул + 3 Води + 4 Карти = 2000ден.

Шише Коњак Бадел + 3 Редбул + 3 Води + 4 Карти = 2000ден

Шише Шток + 3 Редбул + 3 Води + 4 Карти = 2500ден.

Ви го претставуваме првото издание на White Sensation Beach Festival - Galaxy Beach Pretor, сите во бело, од зајди сонце...

Posted by White Sensation Beach Festival on Wednesday, 24 June 2015

Испратено до Филип

Ова се датумите за овогодинешниот ПивоФест

Новото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули.
 

 

Ова ќе биде јубилејно 15-то издание на Пивофест кој стана заштитен знак на градот и кој секоја година привлекува се поголем и поголем број на посетители од цела Македонија.

Се очекува во наредните денови да бидат објавени пиварниците што ќе учествуваат на фестивалот како и целокупната музичка програма за време на фестивалските денови.

ФОТО: 8 куршуми му го прекинаа патот до дома

Ноќеска околу 2 часот по полноќ во прилепското село Канатларци 24-годишниот Е.И. жител на селото бил застрелан со 8 куршуми, неофицијално дознава Маркукуле.
Според информациите лицето седело пред продавница во селото, при што на враќање кон дома бил зачекан на улица и изрешетен.
Информациите говорат дека лицето им подлегнало на повредите.

Прв до врв и Empire State Building Fitness Centar ве носат на Водно - Матка

Прв до врв заедно со Empire State Building Fitness Centar ве носат на Водно - Матка.

Следниот викенд планирајте го за освојување на Водно, но и продолжена тура до Матка. Турата е рекреативна и е наменета за планинари и велосипедисти.

Патеките за движење на групите планинари и велосипедисти како и останатите детали за турата ќе бидат објавени дополнително.

Турата ја организираат Прв до врв и Empire State Building Fitness Centar.

За повеќе информации одете на линкот тука.

Популарно