Најнапорниот знак во хороскопот

Девиците се прогласени за најголеми злопамтила и ситничари.

Тие паметат се’, а особено туѓите маани. Нивното ситничарење и ставање се’ на „свое место“, обично кај луѓето кои ги опкружуваат предизвикува желба да се оттргнат од нив и никогаш да не се вратат во нивна близина.

Девиците се како слонови, никогаш не забораваат и не им е ни малку непријатно постојно одново да ве потсетуваат на моментот кога сте им сториле нешто лошо, иако можеби тоа се случило многу одамна.

Тие тежнеат кон совршенство на светско ниво, но никако не можат да сфатат дека прво мораат да поработат на себе.

Знаат да ситничарат кога се во прашање постапките на други луѓе, но своите маани како да не ги гледаат.

Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

Не заборавајте дека луѓето не се обврзани да го прават она што вие ќе го кажете и дека не може се да биде според вашиот план. Што побрзо го сфатите тоа, толку подобро за вас. Не преоптеретувајте се со ситни детали од секојдневниот живот, туку уживајте во спонтаноста.

Бик (21.04 – 21.05)

Она што викендов ќе ве израдува, е вкусниот ручек во пријатна атмосфера заедно со најблиските пријатели и семејството. Не претерувајте со консумирањето на прекумерна количина на храна, тоа може да му наштети на вашиот организам. Јадете умерено.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Свесни сте дека сами најдобро се снаоѓате во задачите, но понекогаш имате потреба да се одморите и да не размислувате околу обврските. Ако планирате пат во странство или контакти со некои личности од далеку, очекувајте успех. Партнерските односи помалку се смируваат, но се уште не сте сигурни во партнерот.

Рак (22.06 – 22.07)

Станувате се посигурни во себе и во она што го посакувате. Меѓутоа, многу одолговлекувате со одлуките. Анализата што ја правите може да ви помогне да ја задржите контролата, но може да се случи да пропуштите многу битни нешта. Ако сте во брак или подолга врска, не дозволувајте викендот да ви го расипе љубомората.

Лав (23.07 – 22.08)

Не е својствено за вас, но секојдневно почнувате да оставате незавршени работи. Чувствувате замор и немате желба да се справувате со проблемите. Овој викенд ќе добиете признание за вашето залагање, но тоа ништо нема да ви значи. Повеќе сакате да добиете материјална сатисфакција околу празни зборови.

Девица (23.08 – 22.09)

Заборавете на вчерашниот ден и обидете се овој викенд да го започнете со нешто што ви причинува задоволство. Ова е вашиот среќен викенд, па затоа искористете го најдобро што можете и донесете важни одлуки.

Вага (23.09 – 22.10)

Работите полека се подобруваат. Имајте трпение и се ќе се врати во нормала. Викендов е за забава. Дури и да не планирате да излезете, неочекувано ќе добиете понуда. Не пропуштајте ја, ќе се претвори во нешто многу убаво.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе бидете разочарани од некој ваш близок, кој наместо да ви помогне после побараната помош, само ќе ви направи уште поголем хаос во мислите. Можеби е време да се потпрете на себе и да ги преземете работите во свои раце..

Јарец (22.12 – 20.01)

Првиот ден од викендот ќе имате многу контакти и до вас ќе дојдат нови информации. Новините што ќе ги дознаете ќе бидат од голема корист за вашата работа. Вториот ден од викендот ќе му се посветите на семејството и ќе уживате во семејната атмосфера. Ако сте слободни, можна е средба со една една личност која ја знаете преку работата.

Водолија (21.01 – 19.02)

Без разлика дали ќе се сретнете со семејството или ќе се забавувате со пријателите, ве очекуваат многу пријатни моменти. Имате потреба од близина и деновиве ќе му се посветите на партнерот во целост. Ако сте сами, не пропуштајте ја забавата на која ќе бидете повикани. Ве очекува изненадување

Риби (20.02 – 20.03)

Запаметете дека себичноста не е добра особина, па затоа потрудете се да бидете по великодушни кога станува збор за пријателството, љубовта и секојдневните работи. Денеска направете нешто ново што ќе ви прерасне во понатамошна традиција.

Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

Денес поголемиот дел од Овните се доста нервозни и подготвени да водат жестоки вербални расправии со секого. Но, тоа не е начин за да се чувствувате ослободено од проблемите. Обидете се да се релаксирате

Бик (21.04 – 21.05)

Позитивниот настан за овој ден е дека доста од вас ќе обноват една прекината врска. Кај некои од Вас, предметното партнерство е во врска со одамна прекинато пријателство, а е прекинато поради околностите.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Голем дел од претставниците на овој знак ќе се зафаќаат со решавање на проблемите во врската. Имате шанса за позитивна разврска на настаните, но мора да внимавате на евентуално разминување со точноста на причините.

Рак (22.06 – 22.07)

Голем дел од Раковите се разминуваат со замислените очекувања за денот и доаѓаат до разочарувања. Ако помислите реално за надежите и очекувањата, ќе најдете голема доза самоизмама.

Лав (23.07 – 22.08)

Овој ден се покажа доста тежок за поголемиот дел од Лавовите. Ќе се судрите со моќни спротиставени сили и реализацијата на целите никако нема да ви биде лесна.

Девица (23.08 – 22.09)

Добри можности за успех ќе имате во сферата на трговијата со недвижен имот. Други од редовите на бизнисот ќе имаат обврски во административните и правните кругови, за да одобрат проблеми поврзани со законот.

Вага (23.09 – 22.10)

Напорен ден поради некое ваше внатрешно чувство за влијанието на околниота врз вас, но тоа нема да ве спречи да остварите успех. Постапете на начините кои ги сметате за правилни и нема да згрешите.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Скорпиите брзаат кон деловна реализација и ќе постигнат одлични резултати денес. Постигнувањата ќе се стабилни, а во многу случаи може да се зборува и за добри финансиски приходи.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денот е поволен за средби со влијателни личности, за почеток на преговори и за договори за недвижен имот. Оние кои се определиле овој ден за деловно патување, не треба да го одложуваат.

Јарец (22.12 – 20.01)

Јарците денеска ќе се соочуваат со проблеми на работното место, но само истрајноста и слушањето на интуицијата ќе ги доведе до саканите резултати. Обидете се по извршувањето на обврските за денес да се опуштите со некоја ваша омилена активност.

Водолија (21.01 – 19.02)

Многу безпогрешен ден, кој може да се дефинира како почеток на закрепнување во секоја смисла ­ здрава, социјална, психолошка, љубовна и др. Од денес овој процес се одвива со добро темпо и во повеќе насоки за претставниците на зодијачкиот знак

Риби (20.02 – 20.03)

Малку повеќе оптимизам и верба во иднината нема да ви влијае лошо во овој доста напорен ден за поголемиот дел од Рибите. Повеќето од родените во овој знак ќе се ориентираат кон контакти и некое патување.

Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе се препознае вашиот работлив и вреден дух и ќе направите одлични чекори на деловен план денес. Се повеќе ја гледате љубомората на партнерот, а тоа не е она најлошото што ве очекува. Може да бидете жртва на нечија приказна и да се чувствувате многу лошо за овој трач. Проблеми со стомакот

Бик (21.04 – 21.05)

Гледате дека ви стојат на располагање многу колеги кои сте ги сметале за непријатели. Ќе ги исправите грешките кои свесно сте ги направиле. Обидете се да ја подобрите емотивната состојба, но сега засега сметате дека е подобро се да остане на флерт. Внимавајте можна е појава на забоболка.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Не е лошо да се консултирате со надредениот за следниот чекор кој го планирате, подобро е некој план да го донесете заедно. Не морате да се одрекувате од плановите во љубовта. Партнерот ги забележува вашите немарности во бракот или врската. Бидете активни во некој воден спорт.

Рак (22.06 – 22.07)

Не се нервирајте доколку некој ви должи пари, водете сметка за комуникацијата со тоа лице во наредниот период. Морате да се соочите со фактот дека работите малку се искомплицираа на љубовен план, и дека така ќе продолжи во наредниот период. Стомачни проблеми.

Лав (23.07 – 22.08)

Морате да се навикнете на работа во наредниот период. Не очајувајте доколку не ги добиете парите во целина. Нема да заборавите на интимните моменти кои ќе имате прилика да ги проживеете. Намалете со јаглените хидрати

Девица (23.08 – 22.09)

Нема што да изгубите доколку се одлучите да ја проширите работата со која моментално се занимавате. Личноста која е со вас е некој кој има авторитет и не се плаши од нови предизвици. Еден Стрелец би можел да биде одличен избор. Пијте повеќе вода.

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе донесете доста скромни одлуки како за почеток, кои подоцна ќе ви станат добра рутина. Имате силен мотив да успеете на работа. Доколку сте во брак може да очекувате тајна љубовна врска и добро да се забавувате. Не ја пропуштајте шансата повеќе да се дружите. Проблеми со уринарниот тракт

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Потребен ви е совет од личност која добро ја познавате и која е долго во работата со која вие се занимавате. По природа сте многу конзервативни што нема толку лесно да влезете во врска без претходно добро одбран партнер по ваши стандарди. Стомачни проблеми.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Морате да се вклопите во ситуацијата која вам ви се поставува како примарна. Може да очекувате папиролошки проблеми. Благодарни сте на големата поддршка од партнерот, која ја очекувате и во текот на наредниот период. Не заборавајте колку се важни интимните моменти со партнеот.

Јарец (22.12 – 20.01)

Бидете лидер кој ќе има јак став, кој е изграден на основа на досегашната работа. Се уште ве привлекуваат слободните лица, кои многу повеќе ви се во глава од обично. Доколку тоа е една Скорпија, во тој случај ви претстои една многу тешка ситуација,бидејќи со ваква личност нема компромис.

Водолија (21.01 – 19.02)

Вашата работна страна е малку лоша овој месец. Има што да понудите но од вас се очекуваат сосема нови трендови. Не ги отежнувајте работите, не гледате дека на партнерот му правите проблем со вашето однесување, секој пат кога станува збор за пропуштените прилики кои требало да се случат на време.

Риби (20.02 – 20.03)

Од вас се очекува многу поголем спремност за справување со новите предизвици. Слободните може повторно да се заљубат во старата љубов, дури и во некој свој ментор. ВИ следува пријатно попладне. Можна несоница.

Популарно