Семе со кое вашите гради ќе бидат поголеми и половината потенка

Објавено на 20 декември 2016, 16:19

СПОДЕЛИ:

Сон на секоја жена е да има поголеми гради и потенка половина.
Грчката детелина е семе кое на природен начин ќе го направи тоа.

Во себе содржи фитоестрогени кои влијаат на растот на градите и на задржувањето на водата во ткивото.
Добро е и за доилки бидејки го стимулира создавањето на млекото а воедно ги снабдува и со железо.
Ова семе се користи и во третман против алергии, за истуснување на слузта од синусите, за регулација на метаболизмот и регулација на нивото на шеќер во крвта.

Меѓутоа, вкусот е многу горчлив и исклучително тежок.

За да го подготвите потребно е да ставите две лажички од семете во 200 мл. ладна вода, провријте и покријте го 20тина минути.
Повремено мешајте и процедете. Пијте бавно во мали голтки.

Семето можете и да го смелите и да конзумирате по половина лажичка на ден за подобрување на варењето на храната.

СПОДЕЛИ: