(ВИДЕО) КОЈ НЕ БИ ГО ЗЕМАЛ ЗА НА СПОТ: Салесто момче игра голо поливајќи се со млеко

Тој игра на песната „Milkshake“ од Келис која беше пред неколку години многу популарна, а еве зошто стана толку популарен.

Едно момче на од прилика 14 години, собра 17.843.377 лајкови на свето видео, а еве и зошто.

Тој игра на песната „Milkshake“ од Келис која беше пред неколку години многу популарна. Салестото момче се полива со млеко се трие по телото мешајќи во ритамот на овој хит. Со тоа предизвика смеа кај корисниците на социјалните мрежи.

Погледнете:

(ВИДЕО) Бебе во Кина е родено со три нозе, бидејќи мајката не посетувала редовни прегледи

Бебе од Кина се роди со три нозе, поради ретко генетско нарушување, а после 10 часовна операција во Шангај, успешно му била отсранета. Докторите утврдиле дека третата нога е всушност остаток од делумно формиран паразитски близнак.

Паразитските близнаци настануваат кога идентичните близнаци не се разделуваат, а таквата состојба се случува околу еден во милион живи родени бебиња. 

Малото момче од 11 месеци, по име Ксиао Феј, мораше да му биде направена сложена операција, која траела 10 часа, пренесува Дејли Меил.

Семејството на ова мало момче живее во далечната Ксинџиага во западна Кина, а неговиот паразитски близнак не е откриен пред раѓањето, бидејќи мајката не посетувала редовни пренатални прегледи и тестови.

Набрзо по раѓањето, семејството на малото момче посетувале различни болници ширум Кина, за да пронајдат решение за неговиот проблем и дури неодамна конечно биле примени на лекување во Клинички центар за јавно здравје во Шангај.

Детскиот хирург Чен Чиу опиша дека состојбата на малото момче е "многу комплицирана".

Непосредно пред операцијата, докторот Чен изјави за локалната телевизија дека средната нога на детето ќе биде отстранета, бидејќи нема никаква функција. Покрај тоа, стапалото на момчето не е правилно развиено и повеќе наликувало на рака и поради тоа морало да биде отстрането. 

Покрај паразитскиот близнак, на детето му се откриени низа други болести кои дополнително ја комплицирале операцијата. Сепак, после низа обиди и потешкотии, операцијата успешно е завршена.

Директорот на клиничкиот центар рече дека оваа операција ќе му овозможи на момчето нормално да живее, но дека кога ќе порасне ќе му биде направена уште една операција.

Не оди на пазарување без милијарда долари вo џеб: Мухамед Бин Салман објасни како изгледа неговиот просечен шопинг

Во емисијата „60 минути неделно“, која се прикажува на каналот GBS, саудискиот престолонаследник Мухамед бин Саламан одговори на низа прашања за Исламот, женските права, затварањето на десетина саудиски принцеви и за своето богатство. 

Рекол дека е свесен дека во Саудиска Арабија е доминантна ултраконзервативна интерпретација на ислaмот која се држеше на растојание од немуслиманското постоење, одземајќи ги на жените основните човечки права, ограничувајќи им го друштвениот живот и забранување на кино, театар, како и слушање музика. 

- Бевме жртви, поготово мојата генерација која поради тоа најмногу страдаше, рекол по повод силниот бран на конзервативизам кој ја зафати земјата во 1979 година. Во јуни минатата година тој прв пат им допушти на жените да возат автомобил и силно се заложуваше за проширување на содржините од забавниот живот. 

На прашањето дали жените се рамноправни со мажите, принцот Мухамед одговори: Апсолутно. Сите сме човечки суштества и тука нема никаква разлика. 

Со неговото доаѓање на власт престана да важи строгиот правилник а и ги внел во многу други содржини, исто така изјавил дека владата ќе работи на регулирањето на платите на мажите и жените. Сепак, жените во Саудиска Арабија го поткренале т.н.законот за старателство кој машките членови од семејството даваат право да ги контролитаат сите аспекти од нивниот живот, како што е давање дозволна да патуваат во странство или да сакаат да направат некој хирушки зафат. 


Принцот Мухамед исто така ја брани својата одлука за затварањето на повеќе од  380 саудиски принцеви, бизнисмени и поранешни министри во владата кои ги држеше во куќен притвор во еден хотел.

- Тоа што го работиме во Саудиска Арабија е екстремно важно и потребно.  Се што сме направиле било во склад со важечките закони, рекол тој.

Роднините и пријателите на затворениците тврдат дека се принцови, поранешни членови на владата и бизнисмени кои биле психички и физички злоставување за да се согласат на владините барања. Еден од нив починал, а на телото имало видливи траги од злоставување, што владата на Саудиска Арабија го демантирала. 

Критичарите му замеруваат дека енормно троши од државните пари додека истовремено проповеда фискална одговорност, и на граѓаните им наметна и нови даноци. Во последните неколку години, принцот Мухамед купил суперјахта од 500.000.000 долари, француски дворец за повеќе од  300.000.000 долари и уметнички слики од 450.000.000 долари. 

- Кога станува збор за моите приватни трошоци - јас сум богат. Не сум сиромашен. Не сум ни Махатма Ганди, ни Нелсон Мендела.

Мухамед е наследник на кралската круна и ќе стане крал кога ќе почине неговиот татко, кралот Салман. теоретски Мухамед би можел да владее со Саудиска Арабија за 50 години. 

- Ако се оди по нормален ток, тоа и се очекува, рекол принцот, а пренесува Њујорк Тајмс.

Ништо од пролетта: Студено и за 1ви Мај!

Доколку уште отсега одбирате дестинација за вашиот 1-мајски одмор, бидете внимателни бидејќи оваа година 1-Мај се очекува да биде многу постуден од тоа што е вообичаено за тој период од годината.

Тоа е и за очекување имајќи ги предвид тековните температури и снегот кој не изненади во втората половина на март.

Вакво време не очекува и во следните два месеци, а истото потсетува на она во далечната 1930 година.

Овој 1 Мај ќе биде многу студен така што доколку планирате да го поминете во природа подгответе се за студено и влажно време.

Популарно