ВИДЕО: Неверојатен талент - куче совршено го изведува трикот „лежи и глуми мртов“

Ова слатко кученце навистина има талент.

Кучето Бејли успеа да дојде до „своите 5 минути слава“ откако гостуваше во „Шоуто на Дејвид Летерман“.

Тој трикот „лежи и глуми мртов“ го издигна на сосем ново ниво.

Погледнете го видеото

ВИДЕО: „Despacito“ сега и во верзија за кучиња

Марија Драгичевиќ решила да му ја испее песната „Despacito“ на својот пес, но според нејзини зборови. Имено, песната „Moj Pasito“ стана вистински вирален хит, откако таа решила да ја објави на YouTube. 

Во зборовите од песната ќе се пронајде секој кој има куче за милениче.

ФОТО: Маж ограбил банка, па земените пари ги разсфрлал гол по улица

Полицијата во Флорида уапси маж кој, откако ограбил банка, се соблекол гол и трчајќи по улицата ги фрлал украдените пари, бидејќи, како што самиот потоа изјавил, утрото кога се разбудил посакал да стане комичар.

Наместо тоа, 25-годишниот Александар Спербер заработи обвинение за вооружен грабеж, соопшти ФБИ.

„Шегаџијата“, заканувајќи му се со пиштол на благајникот, успеал во својата торба да стави околу 4.700 долари.
 

ВИДЕО: По 3 годишн врска конечно се запознаа

Кој чека ќе дочека.Така што еден млад пар чекаше речиси три години за да се запознаат иако веќе знае многу работи еден за друг. Секоја љубов е посебна, а ова приказна е несекојдневна.

Всушност, Џош Евсек (22 години) и Мишел Ерендес (21 година), започнаа да се допишуваат преку Tinder апликацијата уште во 2014 година. Меѓутоа, од тогаш се немаат видено.

Популарно