ВИДЕО: Новиот гол на Несторовски за Палермо – Права мајсторија!

Објавено на 27 октомври 2016, 23:43

СПОДЕЛИ:

Новата македонска сензационална деветка, Илија Несторовски не запира со голгетерската форма во Калчото. По головите против Кротоне, Аталанта и Палермо, негова нова мета е тимот на Удинезе кој го тресна во 10 минута.
untitled
Овој пат Македонецот без ничија помош, најпрово им ја одзема топката на одбранбените играчи на Удине, го претрча пола терен и кога изгледаше дека нема да може против целата одбрана на гостите, го совлада голманот за 1-0 за Палермо.

СПОДЕЛИ: