(ВИДЕО) Оштетена ли е Македонија? Еве го поништениот гол на Хасани заради офсајд

Објавено на 13 ноември 2016, 02:17

СПОДЕЛИ:

Македонија од гостувањето во Гранада се враќа со убедлив пораз од Шпанија со 4-0, без постигнат гол, иако имаше по две изразени прилики за погодок и во првото и во второто полувреме.
15058733_10210952015945526_1723996321_n
Се чини најмногу полемики предизвика спорниот момент во 68. минута кога Хасани откако убаво беше проигран од Пандев, ја затресе противничката мрежа, но голот беше поништен поради наводен офсајд.

Оставаме на вас да процените, дали имаше или немаше недозволена позиција.

СПОДЕЛИ: