(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Цел Балкан во шок: За Божик испекла куче!

Млада девојка за божикниот ручек спремила куче, тоа го објавила на Фејсбук, а нејзиниот пост го шокираше регионот.

– За денешната прослава: печено куче. Свинското не ми одговара, откако пробав куче, свинско повеќе не јадам, затоа што кучешкото е многу повкусно. Да живеат браќата Кинези, знаат тие што јадат, напишала, помеѓу останатото, Хипитија Теонова од Лесковац.

Нејзината објава наиде на лавина критики, но многу брзо луѓето што коментирале ја откриле правата вистина – Хипатија воопшто не јадела месо и всушност се бори за правата на животните. Таквиот развој на случувања многу луѓе ги разбеснело, а Хипатија објавила и како пораките и се полни со заканувања.

Пребарувајќи малку по нејзиниот Фејсбук профил многу лесно е да приметите дека се залага за правата на сите животни, а видливо е како нејзиниот став со текот на времето е се пожесток. Кулуминирало тоа со последната објава чија цел на предизвикување неверување во потолност и успеал, и покрај тоа што во голема мера и на своја штета.

Во следните 10 дена, ѕвездите подготвуваат катастрофа: Ќе останете без пари и љубов, а од 3 јуни следува пресврт !

Почнувајќи од денес па во текот на следните десет дена, ако им се верува на ѕвездите, лошо ни се пишува.

Поточно квадратот на Венера и Плутон во голема мера ќе влијаат на нашите емоции, па можете да очекувате многу импулсивни реакции, фатални средби, тајни врски, но сето тоа нема да донесе ништо добро.

Постои т.н. “орбис” момент кога аспектот ќе почне да функционира, тоа веќе ни се случило, па Венера и Плутон ги чувствуваме со денови, од 21-ти мај.

Овие денови Венера е во знакот на борбениот Овен во лош аспект со Плутон, што сигурно ни носи несоодветни емоции и моментални околности.

Затоа, може да очекувате многу страсти и приказни, но многу малку вистински акции, меѓутоа импулсивни испади, ваши или туѓи тоа е скоро сигурно.

Во овој период не постои златна средина. Или се јавува комплетна желба за откажување или опсесија да го добиеме по секоја цена она што го сакаме, иако можеби тоа не е добро за нас.

За време на викендот кај сите ќе расте потребата на чувството за сигурност, тоа е затоа што Месечината е во знакот на Рак.

Сепак, желбата за сигурност ќе остане само на тоа ниво, бидејќи Венера влегува во аспект на Уран, така што многу планови, кои делувале скоро сигурно, ќе се растурат како и да не постоеле.

Уран симболизира големо изненадување, па можете да очекувате случајни средби, знаење за нови околности кои ќе ви дојдат преку интернет, познаници преку интернет или преку пријатели. Но, дали истите ви се потребни? За жал нема да ви донесат некои убави моменти, според тоа како се поставени ѕвездите.

Без оглед на добриот аспект на Венера и Сатурн, кои прави да имате потреба да правите долгорочни планови, многу љубовни врски, дури и оние кои се стабилни, овие денови ќе бидат на големи искушенија.

Очекувајте да ви се јави партнер од минатото или да поминете време мислејќи на него. Се што ќе ви случува овој викенд, ќе ве врати во минатото и нема да ви биде воопшто пријатно. А сега кога знаете дека планетите си играат со вас, пробајте порационално да погледнете на околностите.

Кога станува збор за финансиите Сонцето и Меркур се во земјениот и материјалниот знак, на Бикот, не треба да правите ризични финансиски потези.

Би требало да бидете внимателни во сообраќајот, затоа што поради замисленоста и невниманието може да доведе до несреќи.

Значи бидете внимателни во текот на целата следна недела, а од 3 јуни, конечно може да се ослободите.

Ситуацијата конечно ќе почне да се стабилизира, бидејќи Венера влегува во Бик и Јупитер и ќе се движи со својот директен од.

Тоа е вистинскиот момент да побарате партнер, затоа што, барем според ѕвездите, тогаш ,многумина ќе запознаат љубов, онаа вистинска и стабилна.

„Можам и кога ме боли и кога не ме боли“ – Сандра Африка откри што најмногу сака во сексот

Пејачката Сандра Африка призна дека не користи изговори за да избегне секс со дечко, како и дека не сака да експриментира во креветот.

Бидејќи многу жени се „вадат“ на главоболка, кога сакаат да ескивираат секс, Сандра вели дека нема такви проблеми.

„Не ги разбирам девојките кои не можеа да се опуштат и да уживаат со својот избраник кога ја имаат таа фамозна главобока. Јас ги немам тие проблеми. Можам и кога ме боли, и кога не ме боли“, изјави Африка и објасни што е неопходно за добар секс.

„Разменувањето во сексот мора да постои. Ако некој го сакаш и ако тој некој ти угодува, тогаш и ти треба да се потрудиш. Зошто девојките не би правеле разни изненадувања со своите мажи? Треба да се бега од навиките и досадата. Па барем во денешно време може толку да се експериментира и да се испитуваат разни работи“, заклучува Сандра Африка.

(ВИДЕО) Ќе ја препознате ли? Пред ТВ екраните е вистинска риба, но зад камерите Милица Павловиќ е многу поразлична

Милица Павловиќ зад камерите не сака да носи секси модни парчиња во кои се појавува пред телевизиските екрани.

Емисијата „Папарацо лов“ секогаш се наоѓа на висинско време и на вистинско место, па така неодамна ги следеше пејачите кои беа гости во емиијсата на Леа Киш.

Милица со својот стајлинг и целокупен изгледа се обиде да ги засени колешките во Неделно попладне, но кога се исклучија камерите пејачката ја соблече сценската гардероба и покажа во какво издание може да ја видат минувачите на улица.

Иако шминката ја задржа, пејачката одлучи сценската гардероба да ја замени со кежуал.

По емисјата, Павловиќ отиде на состатнок со пријателките.

Популарно