Оваа година е година на Стаорецот која родените во овој знак долго ќе ја паметат

Симбол на Кинеската Нова година за 2020 е Стаорецот. Годинава по овој хороскоп започнува на 25 јануари, а се верува дека белиот стаорец носи просперитет, но сепак нема цела идна година да биде успешна.

Годината ќе биде посебна за оние кои се родени во знакот на Стаорец, а во овие години: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008..

За нив 2020 ќе биде година на големи промени. Ќе имаат голем број потешкотии, но доколку се упорни и превземат ризик, добро ќе им биде вратено.

За оние кои се родени во годината на владеењето на Змејот 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 не вреди да ризикуваат. Идната година ќе им помине мирно и стабилно. Одвојте време за сее: патувајте или занимавајте се со своето омилено хоби.

За конечно да ја фатите среќата родените во Змија, а во годините 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 неопходно е да се откажете од лошите животни навики.

Родените во годината на Мајмунот може да очекуваат семејно гнездо, ќе обезбедат покрив над главата, а може да очекуваат и бебе.

2020 година ќе биде полна со задоволства и пријатни моменти за оние кои се родени во кинеската година на Кучето: 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 година.

Слободно може да се опуштат оние кои се родени во годинава на владеењето на Волот 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997. Тие можат да успеат во се, иако не ги очекува некоја голема промена.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Доколку планирате патување може да очекувате дека околностите добро ќе се наместат. Вашата емотивна ситуација е многу комплицирана. Не ви е лесно да се ослободите од влијанието на минатото. Избегнувајте пороци.

БИК

Не очекувајте премногу на деловно поле денес. Сѐ укажува на проблеми и компликации. Можеби личноста со која сакате врска и понатаму се двоуми и не е сигурна како да се постави кон вас. Проблеми со грчеви во мускулите.

БЛИЗНАЦИ

Позитивниот став на работното место ќе ви се исплати. Важно е да не престанувате да се трудите и ќе напредувате. Ќе ви биде тешко да ги решите проблемите кои ги имате во вашата емотивна врска. Можна е вознемиреност.

РАК

Пред вас е поволен период за нови деловни проекти или за почеток на работа на некое ново работно место. Решивте да ставите точка на односот во кој не сте задоволни. Сметате дека заслужувате повеќе. Проблеми со бубрезите.

ЛАВ

Подгответе се за компликации на работа. Во наредниот период многу работи нема да бидат онака како што очекувате. Можеби немавте доволно време да бидете со саканата личност и таа се оддалечува од вас. Пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Ве очекува ден кој ќе биде многу напнат. Можни се многу стресови и промена на работата. Подгответе се за важен разговор со саканата личност. Сега е момент да разјасните некои работи. Проблеми со видот.

ВАГА

Можно е да имате некој губиток на работа или некоја материјална штета. Доколку сте во брак, ќе имате проблеми во однос на партнерот во текот на денот. Болки во стомакот.

ШКОРПИЈА

Не е премногу поволен ден за започнување на бизнис. Потрудете се сѐ она што ви е помалку важно да го одложите. Пред вас е прилика за незадолжителна авантура. Можно е сепак да не прифатите. Чувствителни бели дробови.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е период во кој ќе имате можност за да ги поправите оние работи кои на ова поле ви претставуваат пречки. Можно е саканата личност да ви замерува некои работи и време е да разговарате за тоа. Променливо расположение.

ЈАРЕЦ

Можеби нема да го добиете унапредувањето на кое се надевате и ќе имате некои проблеми на ова поле. Упорни сте да ја освоите личноста која ви се допаѓа. Сметате дека таа е идеална за вас. Хроничен умор.

ВОДОЛИЈА

Не сакате да се откажете од своите идеи иако засега не сте добиле никаква поддршка за нивна реализација. Доколку сте слободни, пред вас е период кој може да донесе почеток на нова врска. Можни се проблеми со притисокот.

РИБИ

Ако бидете премногу импулсивни и строги во комуникацијата со соработниците, многумина ќе се свртат против вас. Размислувате за брак или заедница со личност која ви се допаѓа. Чувајте се во сообраќајот, патите од недостаток на концентрација

Порта.мк

Три хороскопски знаци во кои се родени идеалните мажи за брак

Секој хороскопски знак има позитивни, но и некои негативни карактеристики. Доколку сте во потрага по животен партнер, позабавен начин за потрагата за потенцијален сопруг е истражувањето кој хороскопски знак има најдобри карактеристики за сериозна врска и брак.

Девица

Девиците по пирода се лидери кои што ги прават фантастични и посветени партнери. На луѓето им се привлечни поради тоа што се многу шармантни во друштво, а исто така поседуваат и неверојатна смисла за хумор. Тие лесно се заљубуваат, па одат со ''главата низ ѕид'', а за нив нема ништо повозбудливо од тоа.

Вага

Искреноста е омилената политика на Вагите, а тие исто така знаат да ги покажуваат своите емоции и не сакаат игри. Сакаат да пронајдат партнер кој што ќе им пружа еднаква поддршка и посветеност. Тие се страствени и со натпреварувачки дух, но исто така сакаат да ги споделуваат своите хобија со партнерот.

Овен

Припадниците на овој знак се длабоко конзервативни, традиционални и посветени на семејството. Овенот сака да преземе иницијатива и да допринесува за домот за да го направи што поудобен за семејството. Тие се многу внимтелни кон сопругите и сметаат дека постојат работи кои што жените не треба да ги извршуваат.

Август ќе биде најдобар месец за овие три хороскопски знаци

Август ќе биде неверојатно важен месец за следните 3 хороскопски знаци, односно судбината ќе им даде безброј златни можности да ги остварат сите нивни желби и цели, а оваа среќа ќе започне уште од првиот ден!

Бик

Во Август, претставниците на овој хороскопски знак ќе успеат конечно да се справат со големите проблеми кои им го отежнуваа секојдневието. Бикот ќе се стекне со одличен прилив на финансии, а негвоиот цел живот општо ќе се промени кон подоборо.

Лав

Може да се каже дека следниот месец за Лавот ќе биде целосно опсипен со неверојатна среќа. Лавовите конечно ќе се ослободат од токсичните луѓе кои ги правеа несреќни досега, смело ќе ги реализираат нивните идеи, а со тоа и значително ќе го зголемат своето богатство.

Вага

Уште од самиот почеток на месецот, судбината ќе внесе неочекувано добри промени во животот на Вагите. Тие ќе добиат многу нови можности да напредуваат на секое поле, а секоја нивна работа ќе резултира со огромен успех.

Популарно