Згодната водителка проговори за непристојните понуди

Една од најубавите водителки во регионот, Бојана Лазиќ, честопати е мета на непристојни понуди поради нејзиниот атрактивен изглед.

Кога станува збор за Бојана, повеќето зборуваат за нејзиниот изглед и не е изненадувачки што, пред да стапне на телевизија, работеше како модел. Како што откри, тоа со себе носи одредени непријатности …

– Имајќи предвид дека бев модел и бев мисица, имаше многу непристојни понуди. Но, јас секогаш носев домашно образование и ја имав мајка ми како најголем и најдобар пример. Горда сум што денес сум како неа и се борам сама. Мирот и спокојството немаат цена – истакнува Бојана.

Бојана Лазиќ, која е добро позната на гледачите на Гранд телевизија, каде претходно работеше, неодамна е водителка на емисијата „Премиера“ на ТВ Пинк.

(Фото) Цеца Ражњатовиќ: „Грешките ќе бидат само мои“

Цеца Ражњатовиќ ја покажа својата емотивна страна на социјалните мрежи, кога об јави стихови од Душко Трифуновиќ. Таа на Инстаграм кратко напиша „Одличниот Душко Трифуновиќ“, па ги пренесе стиховите кои ја погодија.

„Грешев многу, и сега ми е жал и што не сум повеќе, што не сум луд зашто грешките кога ќе паднам ќе бидат само мои – останатото е туѓо. Грешев многу, учев да страдам, летав над вашите мерки строги, грешев и уште ќе грешам…“, напиша Цеца.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sjajni Dusko Trifunovic..... @vivstars 💜

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

(Видео) Милица Тодоровиќ ја „погоди“ песната, па почна да крши чаши!

На роденденската прослава на Милица Тодоровиќ, која за јубилејниот 30. роденден направи забава за паметење, запеа и Александра Пријовиќ. Песната на Александра ја погоди Милица која кршеше што и се најде при рака, а настрада и една чаша.

Пријовиќ запеа легендарна песна на Душан Костиќ, а тоа Милица ептен ја погоди, па следеше вистински излив на емоции.

Претходно Милица ги дуваше и свеќичките на роденденската торта, а со другарите со кои славеше помина одлично. Меѓу нејзините пријатели беа Славица Чуктераш, Стеван Анѓелковиќ, Дарко Филиповиќ и многу други.

Видеата од роденденската забава можете да ги погледнете на следниов ЛИНК

Аца Лукас се изнервира: Нема повеќе да пејам на ромски свадби, тоа се глупости, тие се…

Фолкерот Аца Лукас неодамна со Цеца Ражњатовиќ пееше на ромска свадба во Рим, за што се зборуваше неколку дена. Свадбата беше луксузна, а на пејачите тоа им донесе добра заработка. Лукас кажа дека никогаш повеќе нема да оди на таква веселба, но сепак кажа дека добро заработил.

„Мислите на ромската свадба? Тоа не е сериозно, тоа се глупости. Нема никогаш повеќе да пејам. Тоа се будали! Тоа се крадци кои организираат свадба, некои Роми имаат пари. И потоа ги вртат парите меѓу себе и овие момци, неколку музичари“, вели Аца Лукас.

Цело интервју на Лукас може да го прочитате ТУКА.

Популарно