ВИДЕО: Се за слава - Саше Политико повторно ја излажа македонската јавност!

На денешната прес конференција на која Саше Ивановски бараше прием кај амбасадорите на САД и ЕУ во Македонија, тој пред новинарите изјави дека вооптшо не седел во кафулто „Пастед“ каде случи инцидентот. (Видеото можете да го погледнете ТУКА - 02:40 )

Untitled

Сепак на оваа снимка од самото кафуле се гледа дека Саше Ивановски седи на маса во кафулето.

Милијана повторно го изненади Балканот: Откри дека има ново момче!

Контроверзната учесничка во реалното шоу Парови, Милијана Божиќ стана популарна поради својата врска со 53 години постар човек.

Меѓутоа, се случија неколку промени, односно Милојко и таа не се во најдобри односи, а веќе долго време се шпекулираше за новото момче, иако таа никогаш не зборуваше многу за тоа.

Сите сметаа дека се заљубила во некој стар маж со „длабок џеб“, но следеше нов шок за сите учесници во реалното шоу.

Милијана разговараше на таа тема и откри дека има ново момче, кое е на нејзини години, односно момчето ја чека надвор. „Тоа момче е младо, паметно, скромно…“, открива Милијана.

Луна се договори со раководството на „Пинк“

Новото издание на вашата омилена емисија за познатите лица од Балканот ќе се емитува на „Пинк“ и неделава од 13.30 часот.

Цела Србија, но и дел од Македонија ги гледа новите детали од јавната сцена на Балканот. Во медиумите може да се прочитаат информации дека многу личности се заразени со вирусот, но и покрај тоа Луна Џогани ќе се појави како гостин.

Луна го напушти реалното шоу Задруга 3 на 30 јуни, а првпат пред камерите ќе разговара за тоа што го дознала по напуштањето на популарната емисија.

(Видео) Залепи кришки леб по телото – кога ќе видите зошто, никогаш нема да го направите тоа!

На луѓето дефинитивно им е многу досадно, а тоа го покажа и Амелија Лидел од Шефилд, која е ветеринар по професија, па најде бизарен начин да го потроши времето во парк.

Таа, како и многумина, сакаат да хранат гулаби, но најде посебен систем за тоа, односно да го залепи цело тело со кришки леб. Делува забавно? Па, не баш, но ако е нешто поради што е среќна…

Популарно