ВИДЕО: Вака Македонија ја победи големата Словенија

Македонската ракометна репрезентација го започна европското првенство во ракомет во Хрвтаска со победа над силната Словенија. Во тежок меч со многу пресврти, нашите момци имаа повеќе храброст и стигнаа до многу значајните бодови. Ова се најинтересните моменти од мечот според ЕХФ:

Коментари

Популарно