Антонио Милошоски-Македонија добива зелено светло од Холандија

На својот Твитер профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски вечерва напиша дека Македонија добива зелено светло од Холандија без дополнителни услови, додека Албанија добива црвено светло за старт за преговорите со ЕУ.

Коментари

Популарно