ВИДЕО: Еве што правел убиецот од Истанбул пред да направи масакар во клубот

На видеото објавено на Јутјуб се гледа терористот од ноќниот клуб во Истанбул, како прави селфи на плоштадот Таксим.

На  Нова година напаѓачот застрела 39 лица во клубот „Реина” на брегот на Босфор и рани десетици лица.

Меѓу убиените имаше многу странци. ИД ја презема одговорноста за нападот во Истанбул.

Филм кој мора да го видите

Филмот “MEG“ на Jasona Stathama го собори рекордите на кино-благајните. Jasona Stathama е инаку актер чии филмови се популарни, но овој пат тој  се надмина самиот себе. Неговиот нов филм е пред дистрибуција стана “рекорден“.

“MEG “: Предатор од длабочина е новиот научно-фантастичен акциски трилер  на Warner Bros, снимен по истоимената книга Stevea Altena, кој оваа година руши реорди.

Филмот  досега заработи преку 300 милиони американски долари и уште не е отворен на сите пазари.

Овој трилер ја раскажува приказната на Jonasu Tayloru, кој го игра Jasona Stathama, еден од најпривлечните актери на денешницата, кој се најде пред најголемите и “нај агрсивните предатори во историјата на животинските царства“. Тајлор ќе го прогонува она што го видел, што не може да докаже за другите. Кога  ќе го окарактеризираат како лудак и дека страда од посттрауматски стрес, Тејлор решава да се врати во длабочините на Пацифик, каде ќе се соочи со неговиот  ужас.

Филмот е режиран од Jon Turtletaub, a покрај Stathama  во споредните улоги ќе ги видиме: Li Bingbing, Rainn Wilson, Ruby Rose, Winston Chao te Cliff Curtis.

Каде го поминува летото Опра

Опра Винфри (Oprah Winfrey е во Дубровник: Со пријателите ужива во убавините на Јадранот ... Телевизиската презентерка, пред неколку години размислувала за купување на имотот во Дубровник, и заинтересирана  била за  имот вреден 4.5 милиони евра.

Вечер во Дубровник со “голема“ жена што со гордост ја нарекувам пријателка, истакна Giancarlo Giammetti Џамметти (80) на социјалната мрежа.  Giammetti се пофалил како ужива во хрватското крајбрежје со телевизискиот режисер Опра Винфри (64).

Со Опра на одмор во Хрватска и нејзината најдобра другарка, новинарка Gayle King (63) и дизајнерката Diane.

Бен Афлек има нова девојка

Бен Афлек  (Ben Affleck) е во врска со Playboy модел: Раскина со продуцентката? Shaunu Sexton  беше мис на  Playboy ј во мај минатата година, а за тој весник има направено неколку снимки. Освен што е модел, Sexton работи со животни како ветеринарен техничар и истакнува дека сака да работи под притисок.

Глумецот го прослави 46 роденден, а на неговата забава не беше поранешната девојка продуцентката Lindsay Shookus (37). Како тврдат медиумите парот ја раскина врската и на Афлек не му требаше долго да се опорави од "ситуацијата", која траеше нешто повеќе години.

Актерот беше виден минатиот четврток, ден по роденденот на вечера со Playboy's model Shaun Sexton (22). Афлек и девојката уживаа во ресторанот во Малибу, а неговите пријатели рекоа дека станува збор за прв состанок. Глумецот во средата го славеше роденденот со своите деца Виолета (12), Серафин (9) и синот Сам (6) кој  ги има од својот брак со колегата Џенифер Гарнер (46).

Според пишувањата Бен и Линдзи не се виделе од јули оваа година кога биле во Порторико поради снимањето на филмот "The Last Thing He Wanted". Нејзините пријатели тврдат дека парот ја прекинал врската со оглед на тоа што глумецот оди на вечера со плејбој модел. Линдзи, по објавувањето на веста, го отстранила својот профил од социјалните мрежи.

Популарно