ВИДЕО: Еве што правел убиецот од Истанбул пред да направи масакар во клубот

На видеото објавено на Јутјуб се гледа терористот од ноќниот клуб во Истанбул, како прави селфи на плоштадот Таксим.

На  Нова година напаѓачот застрела 39 лица во клубот „Реина” на брегот на Босфор и рани десетици лица.

Меѓу убиените имаше многу странци. ИД ја презема одговорноста за нападот во Истанбул.

(ВИДЕО) Меси организира секс журка за 9.000 жени која ќе трае четири дена

Хотелот кој Лео Меси неодамна го купи на Ибица ќе организира во октомври секс забава само за жени.

Така тврдат шпанските таблоиди кои тврдат дека на забавата ќе бидат лезбејки, бисексуалки и оние жени кои можеби се сомневаат дека се бисексуалки.

Журката ќе биде организирана во хотелот „MiM Ibiza Es Vive“ кој од 18-ти до 21-ви октомври ќе нагости 9.000 жени.

Инаку, ноќевање во овој хотел чини 550 евра, а покрај базен, спа центар има и бар на врвот на хотелот.

Ако ја сонувате старата љубов, погледнете што тоа значи

Соништата за старата љубов се ретко пријатни. Вообичаено ви го расипуваат расположението. Но, неретко се случуваат. Зошто е така?

Одговорот го даде страницата DreamsCloud, откривајќи ги петте најчести сонови за бившите, како и научно поткрепено објаснување на секој од нив:

1. Секс со бившиот

Очекувано или не, ова е еден од најчестите сонови. Меѓутоа, ќе ве изненади податокот дека сексот со поранешниот партнер и нема толкава врска со него. Вам всушност не ви не недостасува бившиот, туку чувството на вљубеност. Па, сонувајќи дека сте во постела со старата љубов, одново ги преживувате „пеперутките во стомакот“. Поточно – сензациите кога сѐ ви било ново и убаво. На јаве, пак, тоа може да ви го разбуди сосема друга личност.

2. Смрт на бившиот

Иако самиот сон делува прилично тажно и драматично, смртта на бившите партнери во суштина има мошне позитивна конотација. Тоа е знак дека конечно сте продолжиле понатаму со животот. Ваквиот сон е само одраз на вашата психа, која ви говори дека сте ја преболеле старата љубов.

3. Смирување со бившиот

Психолозите се децидни дека ниту овој сон нема негативно значење. Дури ни кога сонувате дека сте се смириле со лошиот екс партнер, којшто ужасно се однесувал кон вас. Остварувањето среќна врска со бившите на сон, сигнализира дека личноста ги согледала сите лоши страни во односот што веќе не сте постои. Полека почнала да си простува на себеси што се задржала во една таква врска.

4. Домот на бившиот

Доколку го „обиете“ и „влезете“ во станот на поранешниот партнер, тоа е знак дека сте желни за одговори на прашањата, кои сѐ уште ги немате добиено. Зошто сте раскинале? Кој е виновен за прекинот на врската? Постоела ли можност да се спречи крајот? Сите овие прашања може да ве натераат на сон да се вратите во домот на бившата љубов. Па – макар и скришум.

5. Очекување дете од бившиот

Сонот за бременост со поранешниот партнер, нема никаква врска со старата љубов. Напротив. Се однесува исклучиво на вас, навестувајќи дека во вашиот живот се раѓа нешто ново.

Сестрата на Лука Лазукиќ, Ана Калиќ, го коментира инцидентот што се случил меѓу нејзиниот брат и нејзината снаа Наташа Беквалац

Сестрата на Лука Лазукиќ, Ана Калиќ, во последниве неколку дена сè почесто се огласува на социјалните мрежи и „Фејсбук“, каде го коментира инцидентот што се случил меѓу нејзиниот брат и нејзината снаа Наташа Беквалац.

Ана во објавите често споменува дека таа не му е сестра на Лука Лазукиќ од 2008 година, а сега тврди дека Лука и нивниот татко ѝ должат стан со голема квадратура.

Ви го пренесуваме во целост постот на Ана:

Популарно