(ФОТО) Серена позира топлес и во танга- фановите има што да видат!

Една од најдобрите тенисерки во светот, Серена Вилијамс се соблече за американскиот магазин Спортс илустрејтед.

Таа го покажа своето спортско тело и облини во фотосесија покрај океан.

(ВИДЕО) Шведските ракометарки со секси танц го запалија интернетот

Ракометарките на Шведска се пласираа во четвртфиналето на Светското првенство откако ја победија Словенија со 33:21.

Швеѓанките покажаа убедлива игра на теренот и заслужено се пласираа во четвртфиналето, но многу повеќе воодушевија со она што го направија во соблекувалната.

Имено, тие пласманот меѓу осумте најдобри го прославија со секси танц. Нивната одлична кореографија набрзо стана хит на интернет и го воодушеви целиот свет.

 

Vi är i kvartsfinal! Heja Sverige! #handbollslandslaget #handboll #handball #germany2017 #simplywunderbar #sverige #vm2017 #zumbasabbe

A post shared by Handbollslandslaget (@handbollslandslaget) on

(ВИДЕО) Вака се сака татковина: Освои злато, но и пуштија погрешна химна

На јуниорското европско првенство во атлетика во Италија, Белорусинката  Виолета Скворцова го освоила златниот медал, но организаторите ја пуштиле химната на Босна и Херцеговина. Виолета тогаш покажа како се сака својата земја, химна и знаме. 

(ВИДЕО) Хорор во САД: Британец на бокс-меч речиси остана без уво

Британскиот боксер Стивен Смит речиси остана без уво за време на борбата со Мексиканецот, Франсиско Варгас.

Во борбата одржана во Лас Вегас, Смит имаше желба да се врати на врвот, но откако увото му беше тешко повредено, дојде до прекин во деветтата рунда по што судиите едногласно донесоа одлука за победа на Варгас.

По мечот Смит е префрлен в болница каде увото му било сошиено и утре ќе се врати во татковината.

Популарно