Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

Може да започнете со поправки во домот или да направите реорганизација. Во втората половина на денот работите ќе станат сложени и тоа ќе ви ја намали самодовербата.

Бик (21.04 – 21.05)

Денот е наменет за почеток на нови дела, но и активен одмор. Очекувајте и неочекувани добри вести. Посветете внимание на својата фигура.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денот е поволен за разгледување на идните можности. Користете ги новите информации и рационално распоредете ја енергијата. На тој начин ќе го подобрите вашиот социјален статус

Рак (22.06 – 22.07)

Потребен ви емоционален и материјален комфорт. Ќе сакате да направите големи промени во животот. Но, оставете за подобри денови.

Лав (23.07 – 22.08)

Очекувајте дисхармонија. Без оглед што се трудите материјалната состојба не се подобрува. Потребно ви е многу трпение. Вечерта седнете и размислете што правите во животот.

Девица (23.08 – 22.09)

Добар ден за разгледување на можностите. Ќе бидете активни и тоа позитивно ќе биде оценето. Стремете се кон повисоки цели.

Вага (23.09 – 22.10)

Денес бидете искрени и дружељубиви, настојувајте со сите да постапувате добро, да помагате со совети и дела. Комуникацијата и контактите може да ви донесат и некое разочарување.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денот е одличен за релаксација и разгледување на нови дела. Ѕвездите ви предвидуваат успех. Периодот е поволен за дружење.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес целосно може да се потпрете на интуицијата. Мислите чувствата и дејствата ви се во хармонија. Ќе имате многу успеси

Јарец (22.12 – 20.01)

Денот е одличен за личен план. Можно е да добиете нови идеи. Вашата енергија и потенцијал ќе бидат особено ценети. Но, полека. Бидете рационални.

Водолија (21.01 – 19.02)

Очекувајте добра можност и многу нови информации. Рационалниот пристап кон случувањата ќе ви овозможи подобар социјален статус. Овој период подобрете ги односите со блиските.

Риби (20.02 – 20.03)

Денес ќе ви изгледа дека ништо не е возможно, односно дека вашите проблеми се огромни. Може да бидете особено нервозни, но овој лош период ќе помине.

Дневен хороскоп

Овен

Денот ќе ви помине во знакот на добитоците и тоа најверојатно оние кои одамна ги посакувате. Финансиската состојба, исто така се подобрува, па би можете да си приуштите и мал шопинг. Обрнете внимание на крвниот притисок и кардиоваскуларниот систем.

Бик

Обрнете внимание на малите детали, посебно на оние во врска со вашиот изглед. Можно е да бидете во ситуација во која е потребно да оставите што е можно подобар впечаток. Ако дадете сѐ од себе и ако се однесувате природно, можни се и нови, квалитетни познанства.

Близнаци

Имате потреба да воведете некои промени во вашиот живот, но сѐ уште не знаете кои ви се приоритетите. Послушајте го вашиот внатрешен глас или совет од некоја личност која добро ве познава, и нема да згрешите. Доколку планирате некое патување, испланирајте ги однапред сите трошоци.

Рак

Денес обрнете внимание на сите информации до кои ке дојдете и ништо не зфаќајте здраво за готово. Постојат големи шанси да ги зголемите вашите приходи доколку ја препознаете вистинската прилика. Лесно ќе придобиете нечија наклонетост.

Лав

Времето поминато со саканата личност е она што денес ќе ви го разубави денот. Исто така, бидете подготвени да се посветите и на вашите пријатели, посебно на оние кои неодамна сте ги стекнале. Со квалитетен разговор, добра музика и храна, добриот ден е загарантиран!

Девица

Ќе бидете пријатно изненадени кога ќе сфатите дека сте во многу подобра финансиска сотојба отколку што сте мислеле. Оптимизамот и ентузијазмот денес нема да ве напуштат, дури ни кога се работи за партнерските односи. Ќе уживате во едно ново познанство.

Вага

Денес не правете ништо половично, ни кога е во прашање вашиот приватен, а ни професионален живот. Иако сметате дека можеби нема да го издржите ова темпо, крајот на денот ќе ви донесе заслужено опуштање.

Шкорпија

Имате потреба да излезете од вашата секојдневна рутина и да направите нешто необично и возбудливо. Отидете на некоја локација која сѐ уше не сте ја откриле и задоволете го вашиот авантуристички дух.

Стрелец

Вие сте некој кој поседува многубројни таленти, а денес за еден од нив може да добиете пари. Секако, потребно е доста време и труд, но сите креативни проекти кои ќе ги започнете денес, ќе си обезбедите и финансиска сатисфакција.

Јарец

Вашиот физички изглед денес ќе биде вашиот најголем адут. Задоволни сте во сопствената кожа, а вашата самодоверба нема да остане незабележана. Доколку сте расположени за романтика и флерт, ќе имате прилично успех кај спротивниот пол.

Водолија

Пред вас е еден поволен ден за работите кои се однесуваат на љубовта и романтиката. Ќе чувствувате посебна блискост со партнерот, но исто така, и со вашите пријатели и познаници.Доколку се одлучите за купување на нешто што одамна го сакате, ќе успеете да поминете поволно.

Риби

Потрудете се да најдете време за одмор кога е вашата работа во прашање. Не мора баш сите обврски да ги извршите во еден ден. Потрудете се да не го запоставите вашиот социјален живот, а исто така и партнерот.

Дневен хороскоп

Овен 

Нема да бидете во најдобро расположение и чувствувате некакви ограничувања, но токму таквите состојби ќе ве натераат посериозно да влезете во костец со хроничните прашања и проблеми.

Бик 

Денес ќе се чувствувате независно и самодоволно! И не само тоа, туку и располагате со големи количини на енергија која ве поттикнува да истражувате и да се впуштате во нови предизвици. Некои ќе запознаат нова личност која ќе биде интересна и неконвенционална.

Близнаци 

Во текот на следните неколку недели ќе бидете повеќе инволвирани во директни соодноси со другите; ќе се впуштате во отворени дискусии и ќе имате натпреварувачки дух. Од друга страна, сите вие кои сте вклучени во некакви групни активности, ќе биде потребно повеќе да се прилагодувате на тековите и да не го наметнувате своето мислење по секоја цена.

Рак

Главните планетарни констелации се случуват во вашиот скриен сектор, па можеби имате чувство на внатрешно вриење и нестрпливост. Потребна вио е акција и категорична промена. Привлекувате нови личности кои ќе внесат свежа енергија во вашиот живот.

Лав 

Домот, семејството и расправиите во семејните односи, се наоѓаат во преден план. Ако сте одложувале соочување со некои проблематични ситуации, партнерот би можел да истапи со некои заклучоци и одлуки. Од вас ќе се бара одговор, овде и сега. Ако планирате да купувате или продавате недвижнини, одложете го тоа за неколку дена. Немојте да се поставувате над другите членови во семејството и немојте да делегирате. Наместо тоа, настојувајте да внесете рамноправност во односот.

Девица 

Имате прилика за патување, искористете ја за да се тргнете малку од секојдневието. Вашето расположение се подига па ќе имате можност за некои нови и интересни познанства. Нема потреба да одржувате илузии и занес кон личност која не ја познавате доволно. Бидете трезвени и одете чекор по чекор.

Вага 

Имате внатрешен немир. Можеби непотребно се грижите за некои работи кои не бараат внимание. Во секој случај, можни се одредени случувања кои ќе разбудат некои асоцијации и ќе ве натераат подлабоко да размислувате за некои теми.

Скорпија 

Би можеле да стигнете до некоја важна информација или контакт преку разговорот со една повозрасна личност. Некои од вас премногу размислуваат за чувствата и желбите. Ако премногу се оддадете на ваквите размислувања, логично е да очекувате замаглување на менталната леќа. Сконцентрирајте се на сегашните животни случувања.

Стрелец 

Денес имате силна потреба да ги напуштите сите фронтови. Ако не можете да патувате физички, тогаш направете го тоа ментално. Обидете се да не мислите на сите оние работи што ве загрижуваат, туку насочите gi мислите на работите кои ве релаксираат.

Јарец 

Средбата со одредена личност делува негативно на вашето расположение и затоа ги одбивате предлозите за соработка. Но сепак, постојат ситуации кои не можете да ги решавате сами без ничија асистенција. Некој го привлекува вашето внимание, но вие се уште не сте одлучни. Емотивната несигурност која ја чувствувате произлегува од недостатокот на доверба.

Водолија 

Вашето несвесно е активно. Вашите состојби често ќе се менуваат, па како резултат на тоа и вашите реакции не се предвидливи. Партнерите би можеле да бидат збунети од вашите постапки или акции.

Риби 

Разговорите со одреден пријател ќе се покажат како многу значајни, бидејќи взаемното споделување на идеите ќе го унапреди односот. Алтернативно, извесни се контакти со личности кои се во позиција да ви помогнат околу некои важни прашања.

Дневен хороскоп

ОВЕН

Во оваа точка од времето вашата потреба за независно изразување е толку многу изразена, па секој еден што нема да го почитува тоа, едноставно нема да го толерирате, па дури и ќе го истуркате надвор од теренот. Со Марс во издржливиот Бик, ќе бидете подготвени да се расправате и по секој цена да ги штитите своите ставови и гледишта, се додека луѓето ви дозволуваат да го правите тоа што го сакате. Можете да им го кажете следното: „ Можеме да бидеме заедно, но не мора да бидеме премногу блиску еден до друг. Столбовите кои го држат храмот мораат да бидат одвоени! А дабот и чемпресот можат да растат и да се развиваат слободно, се додека не се во сенката на другиот.“ Ако ова не ви успее, тогаш слободно спроведете ги вашите вообичаени мерки за справување со таквите ситуации.

БИК

Се наоѓате во момент кога морате да се справите со некои прашања или теми, и еднаш засекогаш да ги расчистите! Сфатете дека не можете да ги избегнете ефектите на Лунарната еклипса, која ви дава можност да решите некои долгогодишни прашања и проблеми. Па дури и ако не сте директно инволвирани, или ги игнорирате вестите, космосот има свои начини како да ги освои и најскриените дупки. Покажете флексибилност во настаните во кои сте повикани да помогнете и да го дадете сопствениот допринос. Практично е невозможно да се предвиди на каков начин ќе се развиваат околностите и кој би можел да ве повика и да ве изненади со својот став или постапка.

БЛИЗНАЦИ

Неконтролираните и импулсивни изјави би можеле многу да ве чинат! Ако досега не сте ја научиле оваа животна лекција, во текот на оваа недела повторно би можеле да се најдете во неблагодарна позиција; па затоа обидувајте се да ги задржите своите мисли за себе и немојте да душкате по приватноста на другите. Кажете го само тоа што морате да го кажете, а притоа избегнувајте ги личните заклучоци и непотребните инсуинации на сметка на другите, а во корист на вашето его и потребата за себедокажување. Најверојатно ова ќе биде тешко да се постигне, а особено во ситуациите каде имате директна одговорност и учество. Но, ако го направите тоа, ќе бидете благодарни на себе и ќе се искачите на повисоко ниво на личниот развој и реализација.

РАК

Овој период би можел да биде прилично емотивен за вас, бидејќи се очекуваат многу ненадејни и неочекувани настани кои ќе ви го одземаат мирот. Дозволете им на промените кои се развиваат да ја следат својата патека на развој и немојте да го блокирате процесот. Некои од вас можеби ги следи чувство како целиот свет да се врти околу една и единствена работа. Секогаш имајте на ум дека, кога една врата се затвора, друга се отвора пред вас. Од друга страна, кај некои од вас можеби конечно работите се собираат на едно место и ви отвораат можност за некаков профитабилен потфат. Гледајте напред! Гледајте во вратата која се отвора пред вас!

ЛАВ

Вашите планови за иднината кои беа оставени на чекање пред неколку месеци ќе се активираат и почнуваат да се развиваат. Пред вас се отвораат различни можности за раст и надминување на претходните лимити и ограничувања. Исто така, Јупитер има силно влијание на нашиот личен духовен пат, иако можеби во овој момент не сте многу свесни за него. Понекогаш тоа едноставно може да значи да ги напуштиме нашите предрасуди, отворајќи повеќе простор за емпатија и разбирање.

ДЕВИЦА

Обидете се да не бидете премногу еднострани и земете ги во предвид и другите гледни точки. Во ниту еден момент немојте да заборавите колкава е моќта на зборовите и дека од нив зависи склопувањето и раскинувањето на договорите. Некои од вас ќе примат некои информации кои ненадејно внесуваат промени во пошироката финансиска слика. Развојот на ситуацијата би можел да се одвива во двете насоки, па затоа треба мудро да ги одиграте вашите карти и да избегнувате емоционализирани и непромислени одлуки.

ВАГА

Силните врски кои се базираат на јасно дефинирани очекувања и взаемно почитување ќе треба да го поминат тестот на стабилност, преку ненадејните настани или откривања. Од друга страна, проблематичните врски кои не се балансирани, ќе мора темелно да поработат на својот однос и да се жртвуваат во името на заедништвото. Астралната клима ќе ви помогне подобро да ги процените работи, да се соочите со реалноста и да донесете правилни одлуки.

СКОРПИЈА

Вашата главна цел во овој момент од времето е да останете прибрани и да се држите подалеку од ризиците, со цел да го задржите балансот и кохерентноста во вашиот живот. Гледано од повисока перспектива работите изгледаат оптимистично во однос на вашата долгорочна иднина. Најверојатно ќе биде потребно да се износите со некои работи и да бидете трпеливи, но вие многу добро сте свесни за тоа. Бидете подготвени на ненадејни усложнувања и компликации во секојдневната рутина и од вас ќе се бара мудро прилагодување и правилно избрани зборови. Флексибилноста е главниот клуч за оваа недела.

СТРЕЛЕЦ

Пречките и ограничувањата кои ви беа наметнати во текот на изминатите неколку месеци, сега ќе бидат отстранети, а проектите и плановите полесно ќе доаѓаат до реализација. Останете доследни на вашата визија и високите дострели. Независно од позитивностите на материјално ниво, актуелните планетарни позиции ќе внесуваат експанзии во сите други сфери од животот. Единственото нешто кое би можело да ве ограничи во овој момент, тоа се вашите лични самонаметнати убедувања и ставови.

ЈАРЕЦ

Без оглед на тоа какви промени и нестабилности се случуваат во вашиот приватен живот, треба да сфатите дека голем дел од сето тоа се должи на фактот дека сте ги надраснале вашите предубедувања и начинот на кој се доживувате себеси. Време е да продолжите понатаму. Во овој момент ќе ви биде тешко да се вклопите во старите концепти и да ги употребувате старите методи за решавање на проблемите. Како што змијата ја соблекува старата кожа, така и вие треба да се ослободите од минатото и да го прифатите вашето Ново Јас, кое се развиваше во текот на изминатите години. Спротивставувањето ќе биде бесцелно.

ВОДОЛИЈА

Можеби имате големи планови за себе и за својата иднина, и се обидувате да не влегувате во хаотичните настани кои се случуваат околу вас. Но, најверојатно ќе биде тешко да се избегнат некои работи, па затоа ќе морате будно да го следите развојот на случувањата во вашето опкружување. Бидете флексибилни и прилагодливи во соочувањето со ненадејните промени на плановите и непланираниот тек на настаните. Без оглед на надворешниот фактор, промената на движењето на Јупитер ќе внесе освежување и подобрувања во партнерските односи, а проблематичните врски влегуваат во постабилен период.

РИБИ

Многумина од вас ќе успеат да ја сфатат пошироката слика на работите, а тоа ве става во супериорна позиција да правите паметни избори. Можеби тоа што ќе го сфатите ќе ви донесе повеќе одговорности во иднина, но ваквиот тип на одговорност и себезалагање, на долги патеки ќе значи сатисфакција и чест. Во меѓувреме, во следните денови се очекуваат ненадејни промени во договорите, кои ќе бараат финансиски прилагодувања.

Популарно