Непознат маж во автобус ја ставил раката под нејзината сукња: „Не реков ништо, а причината ќе ја разбере секоја жена“

Австралиската манекенка Џесика Вандер Лихи (29), која моментално живее во Њујорк, решила отворено да проговори за случај во кој непознат човек ја вознемирил при превоз среде бел ден.

-Непознат човек ја завлече раката под мојата сукња и ме фати за интимните делови. Уште пошокантен е фактот што не направив ништо поради тоа. Не се побунив, не реагирав затоа што не сакав да правам гужва. Кога вратата се отвори на следната станица, само излегов надвор, вели Џесика и додава дека за тоа е виновна глобалната опсесија родителите да ги воспитуваат девојчињата дека треба да „бидат добри“.

-Ми се гади поради тоа што некој може да ми стави рака под сукњата и воопшто да не се грижи за последиците. Мене никогаш не ми паднало на памет да ја ставам раката во нечии пантолони. Како и многу други жени ширум светот, и мене сексуално ме напаќале во јавноста повеќе од што можам да избројам. И никогаш тоа не била жена, туку маж, вели плус-сајз манекенката.

-Исто така во Њујорк, пред околу една година, фатив маж како ми го снима задникот. Кога се свртев и го нападнав, ми рече дека ништо не правел. Тоа беше среде бел ден, во центарот на градот. Никој не се обид ед ами помогне, иако видоа дека девојка вреска и дека тука е некој непознат човек. Ете зошто жените молчат, вели таа.

(ФОТО) Старлетата Стела Тејлор со голи гради направи журка во Скопје

Вчеравечер во скопскиот клуб „Ив“ познатата старлета и танчерка Стела Тејлор направи вистинска секси журка за гостите. Со голи гради и провокативен танц Стела ги загреваше присутните во клубот, па ретко кој остана рамнодушен на нејзиниот перформанс. Жешкиот танц старлетата го разлади со млекото со кое почна да се полева за време на настапот, што беше причина да внесе плус расположение вечерта во клубот.

Ископал тунел од дома до кафеана, пиел секоја вечер додека жена му спиела

Водоинсталатер од Ирска, верувале или не, ископал тунел од својата спална соба со локалниот паб кој се наоѓа на 800 метри одалеченост од куќата.

За тоа му биле потребни цели 15 години, а на идејата дошол откако гледал филм. Причина – неговата сопруга силно хрчела.

Патси К. добил повик за на суд откако поради него под куќата на соседот пукнала канализациона цевка.

Тој на суд раскажал се поврзано со неговиот тунел, како и причините поради кои копал изминатите 15 години.

-Мојата жена има проблем во хрчењето. Откако го гледав филмот The Shawshank Redemption во 1994 година одлучив да преземам нешто во врска со тоа, па почнав да копам дупка под креветот во правец на пабот. Ги користев сите можни алати, од лажица до бушилка за тунел која успеав да ја однесам во дупката додека сопругата беше на пазарување. Дури во 2009 успеав да излезам на другата страна и тоа во женскиот тоалет, изјавил Патси.

Изминатите пет години, Патси секоја вечер одел во пабот во 23 часот и се враќал во 1 часот по полноќ.

Неговата жена не ни насетувала што прави тој и каде е додека таа спие.

-Да бидам искрен, мило ми е што сум фатен. Сопругата наутро секогаш чувствуваше дека мирисам на алкохол, а јас и одговарав дека тоа е мојот природен мирис. Беше само прашање на време кога некој ќе ме фати. Сопственикот на пабот се прашуваше како секогаш доаѓам во исто време и како исчезнувам од женскиот тоалет, изјавил Ирецот.

Тунелот бил откриен откако настанал проблем со канализацијата кој е предизвикан поради пукање на цевка која Патси случајно ја удрил додека го копал тунелот.

Популарно