„Сега ќе видиш што е пекол“: Убиецот на Анѓелина префрлен во најсуровиот затвор во Србија

Потврдена му е канзата од 40 години затвор на Владица Рајковиќ, кој пред една година ја силуваше, па ја уби тригодишната Ангелина од српското село Вратарница. Деновиве беше префрлен на одлежување на затворската казна во пожаревскиот затвор „Забела“, а затворениците во најсуровиот затвор во Србија му посакале „добредојде“.

Извор од затворот за Информер вели дека прво ќе биде сместен во подготвителен оддел, а потоа ќе биде префрлен во ќелија со еден затвореник, а не во групна соба, зашто поради злосторството што го направил, лесно може да стане жртва на другите затвреници.

Кога се расчуло во затворот дека доаѓа, затворениците гневни пцуеле и викале дека допрва ќе види што е пекол.

(ВИДЕО) Шипка во утринска емисија откри страшна вистина – еден детаљ потврдува сѐ за убиството на Јелена

Според Ненад Шипка, човекот од Центарот за форензички истражувања,  речиси сигирно  популарната пејачка Јелена не е убиена на насипот.

За тоа, вели тој, постојат голем број материјални докази кои се појавија во меѓувреме и  стручните лица  ги испитаа.

Шипка верува дека многу е мала веројатноста убиецот да носел со себе средство за избелување ѕидови со цел да ги уништи доказите и да ги исчисти трагите од прстите на Јелена настанати за време на борбата и убиството, и тоа на местото каде што било пронајдено телото.

Шипка исто така откри дека теоријата дека повеќе лица се вмешани во убиството на Јелена е поткрепена со повеќе материјални докази.

Погледнете:

Миломир Мариќ: Во убиството на Јелена се вклучени повеќе лица

„Приказната за тоа како таа трчала па ја убил некој случаен минувач уште од почетокот изгледаше празна и целосно неуверлива“, вели Мариќ.

Пред три недели Миломир Мариќ изјави дека Зоран Марјановиќ ќе биде уапсен ако влезе во шоуто „Задруга“, а по апсењето на Марјановиќ, уредникот на телевизијата „Хепи“ рече дека не е видовит туку само логично размислувал.

Целата приказна од почеток изгледа многу мистериозно и некако логичен е заклучокот дека Зоран наскоро ќе биде уапсен.

Новото форензичко испитување укажува на тоа дека Јелена не е убиена на насипот. Приказната за тоа како таа трчала па некој случаен минувач ја убил уште од почетокот изгледаше празна и целосно неуверлива. Очигледно е дека е убиена некаде на друго место и донесена на насипот, и дека во сето тоа учествувале повеќе лица, а трагите се скриени на различни начини“, изјави Мариќ и додаде дека стигнал до нови сознанија во истрагата.

„Инспекторот кој го води случајот е сменет пред неколку месеци и од тој момент злосторството почна да се расплеткува. Некој, се чини, се обидел да ги сокрие трагите. Зошто го сторил тоа, никој не знае, само знам дека Зоран Марјановиќ не е некоја важна личност за инспекторот да го направи тоа поради него“, убеден е Мариќ.

Јелена Крсмановиќ беше убиена пред година ипол, а според најновите сознанија од ситрагата ништо не е онака како што се мислеше. 

Имено, Јелена не била убиена на насипот кај Борча, во Црвенка каде кобниот ден џогираше, туку била грабната од повеќе насилници, била мачена, а потоа утредента оставена на насипот каде и беше пронајдена целата крвава.

Сега истрагата е усмерена кон бизнисменот со кој нејзиниот свекор тврди дека била во паралелна врска.

Откриено кој му бил соучесник на Зоран во убиството на Јелена

Српскиот криминолог Златко Николич по повод апсењето на Зоран Марјановиќ за убиството на неговата сопруга Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, откри какви убиства вршат брачните другари.

- Вакви убиства вршат брачни партнери или љубовници, тешко е да се објасни злосторство од страст и љубов. Убиство со повеќе удари како кај Јелена, укажува на убиство од страст, вели тој.

Според него и анализите, Зоран имал контакт со Јелена и по смртта и можел да ги скрие доказите.

Инаку српските медиуми пишуваат дека на втори април лани Зоран се возел со братот по насипот 50 минути по убиството, па се смета дека ако е убиецот, братот му е соучесник.

Популарно